На Донеччині побудують вітряну електростанцію, забезпечить електрикою 4 області
На Донеччині побудують потужну вітряну електростанцію
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на сайт Мінреінтеграці
Відбулось чергове засідання робочої групи, створеної в рамках проєкту будівництва нової вітрової електростанції на території Донецької області.
Даний проєкт реалізується відповідно до Концепції економічного розвитку Донецької та Луганської областей, яка передбачає об’єднання зусиль державних органів для залучення інвестицій.
В нараді взяли участь представники Мінреінтеграції, Держгеокадастру та його територіального органу в Донецькій області, заступник міського голови міста Маріуполь, голови Нікольської, Кальчицької та Мангушської селищних рад, на території яких планується будівництво станції, керівництво ТОВ «ВІНД ФАРМ» та голова правління Української вітроенергетичної асоціації.
Так, учасники робочої групи обговорили актуальні питання оформлення права користування земельними ділянками для розміщення об`єктів інфраструктури вітрової електростанції, а також розглянули та схвалили «дорожню карту» реалізації проєкту, а також подальші кроки будівництва.
У підсумку засідання всі присутні відмітили важливість проєкту, оскільки він сприятиме залученню інвестицій в Донецьку область, підвищенню надійності електропостачання в Маріуполь і розвитку машинобудівної галузі в Україні, зокрема виробництву вітрових турбін, та підтвердили готовність вживати вичерпних заходів в межах компетенції для успішної його реалізації.
Варто зазначити, що по закінченню реалізації даного проєкту, нова вітрова електростанція забезпечуватиме електроенергією одразу чотири області: Донецьку, Луганську, Херсонську та Харківську.
Потужність станції запланована на рівні 800 МВт.
Варто наголосити, що Мінреінтеграції також продовжує працювати над низкою інших проєктів.
Зокрема, цього тижня Вячеслав Шаповалов також провів зустріч з представниками Управління ООН з обслуговування проєктів (UNOPS), на якій обговорено шляхи взаємодії та були розглянуті актуальні напрями партнерства.
За підсумками зустрічі учасники домовилися опрацювати можливі напрями тісної співпраці щодо розбудови миру та безпеки, гуманітарної підтримки постраждалого населення та сприяння соціально-економічному розвитку України.