Новини Луганської області

На Донеччині платформою "Ізоляція" створюється відеопроєкт про ландшафти Соледара

Уявні ландшафти. Митці з ruїns collective фільмують краєвиди Соледара і накладають на них образи зі снів людей про рідне місто.

Над відеопроектом працюють в межах арт-резиденції «Заземлення» від платформи культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ, передає Східний Варіант.

Тета Цибульник і Еліас Парвулеско – учасники мистецької групи ruїns collective – подалися на резиденцію «Зазамлення» у Соледарі одразу з кількох причин. Передусім, тема резиденції – Антропоцен – є однією з наскрізних для творчості ruїns collective. Протягом останніх кількох років Тета і Еліас створили низку мистецьких робіт, об’єднаних в «Трилогію нелюдського» (2018—2020), в яких досліджували цю тему.

Фото: Андрій Крайнюк

«У них ми спекулятивно делегували можливість «природі» говорити від імені самої себе, разом з тим — досліджували різні типи людських мовних практик стосовно природних феноменів», — пояснюють учасники ruїns collective.

По-друге, над цією темою вони працювали у різних регіонах України, але ніколи – на сході. Звісно, говорять учасники ruїns collective, за тиждень неможливо створити цільну завершену відеороботу, натомість можна глибше дослідити тему, поспілкуватися з місцевими жителями і відзняти потрібний візуальний матеріал.

«Ми з Тетою працюємо з ландшафтами, які існують на стику людської цивілізації і природи, тобто з ландшафтами із вираженим антропогенним впливом. Їх ми і досліджували у Соледарі, — розповідає Еліас Парвулеско. — Також ми спілкувалися з мешканцями і мешканками Соледара, знайомилися з ними і розпитували про ставлення до рідного Соледара, про символи, образи міста тощо».

Фото: Андрій Крайнюк

У Соледарі митцям вдалося відзняти багато відео і зібрати великий багаж розповідей про місто, з якими вони й працюватимуть далі. Серед тих, хто допомагав у роботі, — місцева молодь, яка показала Еліасу і Теті свої особливі «секретні» місця у Соледарі й розповіла чимало цікавого про своє сприйняття міста.

«Це мій перший проєкт, де я так багато спілкувався з людьми. Я не очікував, що місцеві жителі будуть настільки відкритими до комунікації, з деким у нас виникла досить сильна взаємна довіра, мені здається», — розповідає Еліас.

Нагадаємо, серія короткострокових резиденцій для митців «Заземлення», ініційована культурною платформою ІЗОЛЯЦІЯ, триватиме до серпня. Її мета – мовою сучасного мистецтва привернути увагу до екологічних і соціальних проблем у регіоні, спровокованих людською діяльністю. Митці протягом тижня живуть у Соледарі й працюють над мистецькими проектами, які потім залишаються у місті. Тема резиденції – Антропоцен.

Підготувала Марія Семенченко

Последние новости

  • Війна з РФ

У Маріуполі через "загадкові" паски, ковбаси та сало загинули 10 військових рф, — Атеш

У тимчасово окупованому росією Маріуполі загинули 10 військових рф через передані їм «загадкові» паски, ковбасу… Read More

5 години назад
  • Війна з РФ

Окупанти на штурм Часів Яру кидають все, що мають, — 26 артбригада

Російські війська намагаються посилити штурми позицій Сил оборони у Часів Ярі. Так Олег Калашніков, офіцер… Read More

6 години назад
  • Війна з РФ

Rheinmetall має намір поставити Україні цьогоріч сотні тисяч снарядів

Компанія Rheinmetall планує поставити Україні протягом року сотні тисяч артилерійських снарядів, зокрема прототипи далекобійних. Про… Read More

6 години назад
  • Війна з РФ

Протягом дня на фронті відбулося 103 бойових зіткнення ЗСУ з ворогом

Протягом доби зафіксовано 103 бойових зіткнення. Загалом, ворог завдав 2 ракетних та 100 авіаційних ударів,… Read More

6 години назад
  • Новини України

У Генштабі пояснили, як проходитиме перевірка ТЦК даних військовозобовʼязаного в електронному кабінеті

Співробітники ТЦК, які зупинили на вулиці українця призовного віку, зможуть перевірити його дані в електронному… Read More

7 години назад
  • Війна з РФ

В Лиманських лісах через пожежі вигоріло 29 га підстілки

Під час пожеж 4 травня у лісах Лиманської громади, дерева залишились неушкодженими. Загалом вигоріло близько 29 гектарів… Read More

7 години назад

This website uses cookies.