У Мінреінтеграції повідомили дії при виявленні COVID-19 у КПВВ, що перетинається, після скасування "Вдома"
Якщо під час перетину лінії дотику або адміністративної межі на контрольному пункті в'їзду-виїзду (КПВВ) під час безплатного тестування на COVID-19 у людини виявиться позитивний результат, то вона матиме вибір як діяти далі.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на брифінг віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.
"Або йти на обсервацію, і ця обсервація триватиме до 10 діб, або повернутися, якщо вона вважає, до місця, звідки вона йшла і перетинала КПВВ. Це вже буде вибір, але обсервація обов'язкова. Тобто зрозуміло, що людина не є ворог своєму здоров'ю, побачивши позитивний тест, напевно, треба буде на це відреагувати",
— сказала вона.
Міністерка наголосила, що КПВВ — це не є кордон.
"Якщо ми говоримо узагальнено, то наша політика полягає у тому, що ми не вважаємо КПВВ кордоном. Це не є кордон, який перетинають іноземні громадяни. Ми вважаємо, що це є тимчасова межа, розподільна, яка розділяє нашу територію Донецької та Луганської областей, а також український Крим. І в цьому разі використовувати застосунок "Дій Вдома" було некоректно і недоречно, тому що він застосовується до тих громадян, які в'їжджають через кордон. Наприклад, на кордоні з Російською Федерацією цей застосунок залишається відповідно до чинного законодавства",
— пояснила Верещук.
Також, за даними очільниці Мінреінтеграції, за період 13-19 грудня на КПВВ "Станиця Луганська", "Чонгар", "Каланчак" було провакциновано проти коронавірусу 718 осіб.