
Мобілізація до ЗСУ не покарання, а привілей, треба це пояснювати, — експерт
Проєкт щодо посилення мобілізації не призведе до розв'язання проблем у війську: ні до покращення самої мобілізації, ні до покращення військового обліку. Тільки до підвищення напруги у суспільстві. Особливо, коли мобілізацію до ЗСУ використовують як покарання за якісь злочини.
Таку думку висловив в ефірі Новини.Live адвокат, юрист Ростислав Кравець, пише Східний Варіант.
Він переконаний — щоби покращити стан з мобілізацією, треба усвідомити, насамперед народним депутатам, що перебування у лавах ЗСУ це не покарання, а — привілей. Звідусіль в ефірах від депутатів чути: «їхав п'яним за кермом — йдеш на фронт», «наркоман чи вкрав щось — відправляємо на війну» тощо. Нічого не зміниться від того, що у законодавстві введуть систему покарань як то лишати водійських прав, люди не підуть у ТЦК через це, а будуть їздити без прав, сплачувати штрафи або взагалі не їздити, не більше.
«Нам треба мотивувати людей, підвищувати довіру до Збройних сил, до тих же ТЦК, чи нам і надалі потрібно підвищувати цю соціальну напругу? Поки депутати не повернуться в реалії, а не будуть перебувати десь у задзеркаллі, нічого не зміниться», — запевняє адвокат.
Читайте: Україні бракує людей на фронті, але іноземні війська мало допоможуть, — нардеп
Читайте: Законопроєкт про мобілізацію не можуть схвалити через його "якість", — нардеп
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.