
Міністерство оборони України підтримало проєкт закону про створення приватних військових компаній в Україні
Зазначено, що Проект Закону про міжнародні оборонні компанії опрацьовується в комітеті.
Про це йдеться на сайті урядового порталу.
Метою законопроєкту є врегулювання правового статусу та діяльності міжнародних військових компаній, які створюються в Україні, беруть участь у здійсненні оборонних заходів та надають за межами території України оборонні послуги.
Проєкт Закону пропонує створити Державну службу України у справах міжнародних оборонних компаній, яка опікуватиметься регулюванням та управлінням у сфері діяльності міжнародних оборонних компаній.
Вона підпорядковуватиметься Головному управлінню розвідки Міноборони України.
Новий державний орган контролюватиме діяльність таких структур, реєструватиме угоди щодо оборонних послуг, а також обліковуватиме наявне на їхньому балансі озброєння та техніку.
Відповідно до законопроєкту, міжнародна оборонна компанія (МОК) — це створений та зареєстрований в Україні суб’єкт господарювання, який на підставі отриманої ліцензії надає оборонні послуги за межами території України.
Міжнародна оборонна компанія за межами території України має право надавати такі оборонні послуги:
- Організація та практичне здійснення заходів безпеки спрямованих на забезпечення безпеки фізичних осіб, а також юридичних осіб, їх працівників та законної діяльності.
- Організація та практичного здійснення заходів охорони будівель, споруд, земельних ділянок (територій), акваторій, транспортних засобів, валютних цінностей, цінних паперів та іншого рухомого і нерухомого майна
- Тактична (теоретична та практична) підготовка особового складу військових формувань та органів правопорядку інших держав, міжнародних організацій;
- Тактична (теоретична та практична) підготовка особового складу суб’єктів охоронної діяльності;
- Розмінування територій, будівель, споруд та інших об’єктів;
- Консультаційні послуги у сфері забезпечення безпеки, правопорядку, мирного врегулювання конфліктів, посередництво у вирішенні збройних конфліктів;
- Оборонні послуги країнам — союзникам України у визначеному законодавством порядку.
Міністерство оборони зазначило, що у запропонованій редакції законопроєкт не узгоджується з Конституцією України, законами України «Про оборону України», «Про розвідку».
МОУ пропонує утворити робочу групу для доопрацювання законопроєкту, до якої залучити представників Міністерства оборони України та інших дотичних органів.
Також: хвилина на порятунок: у поліції Донеччини показали, як вивозять людей з Торецька
Також: Міноборони кодифікувало 5 зразків бронетехніки з початку 2024 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.