Методичні рекомендації з правового захисту тварин від жорстокого поводження презентували в Києві
Методичні рекомендації з правового захисту тварин від жорстокого поводження "Як захистити тварин від жорстокого поводження" — одне з перших комплексних юридичних досліджень в Україні, присвячене практичним аспектам і процесуальним особливостям досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ст. 299 Кримінального кодексу України.
Про це повідомили у Національній поліції України 31 жовтня.
До розробки Методичних рекомендацій долучились керівники та слідчі Головного слідчого управління Нацполіції, народні депутати України, громадські активісти та представники правозахисних організацій, а також професорсько-викладацький склад Харківського університету внутрішніх справ.
Значну увагу авторський колектив приділив питанням кваліфікації жорстокого поводження з тваринами, вчиненого з особливою жорстокістю та відмежуванню цієї статті Кримінального кодексу від суміжних правопорушень, зокрема:
- від незаконного полювання (ст. 248 ККУ);
- від незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом (ст. 249 ККУ);
- від проведення вибухових робіт з порушенням правил охорони рибних запасів (ст. 250 ККУ);
- у процесі яких можуть застосовуватися заборонені знаряддя (наприклад, капкани) і способи (наприклад, під час масового знищення звірів, птахів чи інших видів тваринного світу), використання яких спричиняє каліцтво тварин, тяжкі фізичні страждання або їх загибель та кваліфікації дій винного за сукупністю кримінальних правопорушень (ст. 296 та ст. 299 ККУ).
Як зазначив під час презентації Методичних рекомендацій в пресцентрі "Укрінформу" керівник відділу управління організації роботи та методичного забезпечення Головного слідчого управління Нацполіції Владислав Бурлака, саме належна організація процесу проведення першочергових слідчих дій, збирання та забезпечення збереження доказів, організація досудового розслідування загалом може безпосередньо вплинути на запобігання скоєння зловмисниками у майбутньому подібних правопорушень.
"Водночас проведення слідчих (розшукових) дій під час розслідування жорстокого поводження з тваринами на всіх його етапах потребує не тільки постійного вдосконалення наявних криміналістичних прийомів, методів і засобів, а й чіткій їх відповідності нормам Кримінального процесуального кодексу України", — зазначив Бурлака.
Він також повідомив, що примірники Методичних рекомендацій "Як захистити тварин від жорстокого поводження" направлені для вивчення у профільні заклади вищої освіти та територіальні слідчі підрозділи Нацполіції для практичного використання.
Методичні рекомендації є в публічному доступі й доступні за посиланням.
Нагадаємо, у розмінуванні територій на Донеччині допомагають собаки-детектори (фото, відео).
Читайте також: Рятувальники Донеччини співпрацюватимуть з кінологічним загоном "АНТАРЄС" з Павлограда (фото)