Маріупольська студентка виготовляє екодобрива з морських водоростей
Студентка з Маріуполя Марія Шабанова взяла участь у навчальному курсі Приазовський державний технічний університет (ПДТУ) “Основи інноваційного підприємництва на практиці”.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Проєкт USAID.
ПДТУ провів курс для викладачів та студентів, до процесу навчання також долучились досвідчені тренери інноваційного холдингу “Sikorsky Challenge”. Разом з іншими студентами Марія навчалася основ інноваційного підприємництва, розробляла креативні ідеї у бізнесі.
“На тренінгах ми говорили про креативне підприємництво. Однією з моїх ідей було виготовлення плаcтирів з властивостями бананової шкурки. Є відома фраза, що на банані можна легко впасти. Я подумала, що можна використати його властивості та розробити профілактичний пластир”, - каже студентка.
Згодом у дівчини виникла нова ідея - виготовлення екодобрив із морських водоростей – “Містер Seaweed”. Вона почала читати літературу про це, радитися з батьками та науковцями.
“У моїх батьків є теплиця, ми вирощуємо квіти на продаж, тому я знаю, що таке гарне добриво, багато чула про це від батьків, - розповідає Марія. - Я подумала, що можна використати для виготовлення власних екодобрив водорості. Так можна очистити Азовське море, адже волонтери збирають на узбережжі водорості та викидають їх, а я подумала, що це може бути бізнесом. Seaweed – у перекладі з англійської – морські водорості – так я придумала назву для свого продукту”.
Читайте також: Каштанова упаковка: як випускниця маріупольського ліцею придумала новий екологічний матеріал
Ця ідея у студентки з’явилася взимку, водоростей у морі тоді не було, ними поділився викладач. Дівчина почала вдома експериментувати – зробила екстракт з водоростей, дослідження проводила у батьківській теплиці.
“Водорості, які я мала, поставила на водяну баню, стала випаровувати воду. Потім кілька тижнів відстоювала цю суміш, постійно спостерігала за процесом, змінами, які відбувалися, робила фото, записи. Коли добриво було готове, я розвела його з водою та почала поливати ним кімнатні рослини, також купила добриво у крамниці та поливала ним квіти, у третій горщик не додавала добрив. Незабаром мої експерименти завершаться, сподіваюся на гарний результат”, - говорить дівчина.
Дівчина планує зробити хімічний аналіз отриманого добрива, її цікавить склад суміші, яка вийшла. У травні Марія представить свої результати на конкурсі стартапів, який проведе інноваційний холдинг “Sikorsky Challenge”.
Нагадаємо, за сприяння Проєкту USAID представники холдингу “Sikorsky Challenge” запустили мережу стартап-шкіл Sikorsky Challenge в цільових університетах Донецької та Луганської областей, щоб створити екосистему інновацій та підприємництва на базі університетів Cходу України. Також провели для студентів та викладачів цільових університетів і місцевих підприємців в ІТ-секторі регіону тренінги, які допоможуть їм монетизувати інноваційні ідеї та розпочати підприємницьку діяльність, орієнтовану на розробку продукту.