
Маріуполь поділився досвідом підтримки вимушених переселенців на Західноукраїнському форумі рад ВПО
У Львові пройшов Форум, який зібрав Ради ВПО з восьми областей України - Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької. На ній був присутній Маріуполь, який поділився своїм успішним кейсом допомоги вимушеним переселенцям — як до, так й після повномасштабного вторгнення.
Про це повідомляє Маріупольська міська рада
З 2015 року Маріуполь першим прийняв велику кількість переселенців з Донецької та Луганської областей. У місті було зареєстровано понад 100 тисяч ВПО. Всім їм надавалася комплексна підтримка — від гуманітарної допомоги до психологічної підтримки в адаптації.
Наприклад, завдяки партнерам були створені Центри підтримки родин та вирішувалися питання зі створення соціального житла.
Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко неодноразово наголошував, що переселенці — це не проблема, а можливості для розвитку міста.
Тому їх називали «новими маріупольцями» та робили все, щоб місто стало їх другою домівкою.
«Навесні 2022 року Маріуполь та його жителі вже самі стали вимушеними переселенцями. Завдяки наявному досвіду команда мера Маріуполя Вадима Бойченка змогла адаптувати його під нові реалії та швидко організувати проєкт підтримки «ЯМаріуполь». Наразі він налічує 35 центрів у 21 місті України та охоплює підтримкою понад 64 тисячі маріупольців. Це унікальна мережа, яка надає комплекс послуг з підтримки — він гуманітарної допомоги до працевлаштування, від психологічного супроводу до оздоровлення. Найголовніше ці центри допомогли нам зберегти громаду Маріуполя та об’єднати її спільними цінностями», — керівниця центру «ЯМаріуполь» в Івано-Франківську Ольга Крохмальова.
Вона розповіла про низку перспективних програм, які вже реалізуються муніципалітетом Маріуполя.
Зокрема — проєкти зі створення соціального житла, відкриття спеціалізованих медичних хабів, підтримки військових та їх родин.
Цей наявний досвід може допомогти іншим громадам України об’єднати зусилля на шляху підтримки людей, які через війну втратили все.
Також: пошук тимчасового житла після виїзду з ТОТ: про що питають на гарячій лінії Східного Варіанта
Також: жителям Донеччини розповіли про безкоштовні місця для евакуації з розселенням по Україні (контакти)







Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.