"Лікарі без кордонів" розповіли про стан медицини у Покровську під час війни
Ще одна цивільна лікарня в Покровську закрилась через наближення лінії фронту.
Про це Східному Варіанту повідомили «Лікарі без кордонів» (MSF)
Отримати життєво необхідну медичну допомогу у Покровську стає все важче: лінія фронту змінюється.
Останній цивільній лікарні цього району довелося перевести в інше місце весь персонал, медичне обладнання та матеріали.
Раніше у закладі надавали невідкладну та спеціалізовану допомогу пораненим, зокрема і під час масових надходжень пацієнтів.
«Наша медична команда підтримувала відділення невідкладної допомоги лікарні та реанімацію. Ми бачили, як медпрацівники пакували обладнання, аби врятувати його і транспортувати до безпечніших місць. Пацієнти вже були евакуйовані», — каже Крістофер Стоукс, головний координатор з надзвичайних ситуацій «Лікарів без кордонів» (MSF) в Україні.
Автомобілі швидкої допомоги «Лікарів без кордонів» (MSF) продовжують працювати у Покровську та прилеглих районах, аби підтримати систему охорони здоров’я, перевозячи пацієнтів та здійснюючи екстрену медичну евакуацію.
«Це вже не вперше ми бачимо, як закриваються лікарні, коли лінія фронту наближається. Ми бачили евакуації та руйнування у Торецьку, Селидовому, Кураховому, Мирнограді та Новогродівці. У Покровську залишаються понад 30 тисяч людей, які фактично живуть на лінії фронту, лише за 8 кілометрів, — додає Стоукс.
Команди «Лікарів без кордонів» (MSF) продовжували надавати медичні консультації евакуйованим на залізничних вокзалах, на яких зупинявся евакуаційний потяг з Покровська.
Протягом серпня швидкі «Лікарів без кордонів» (MSF) виконали 320 медичних евакуацій з Покровська. 55% з них були у реанімобілях.
Також: на Донеччині за пів року кількість звернень по невідкладну медичну допомогу збільшилася на 30%
Також: скоро відкриється перший в Україні медичний хаб для маріупольців