Козак розповів про категоричну відмову України вести прямі переговори з ОРДЛО
Зустріч радників лідерів Нормандського формату в Берліні завершилася без відчутних результатів, підсумковий документ не підписали. Про це заявив заступник глави Адміністрації президента Росії Дмитро Козак за підсумками переговорів.
За словами Козака, українська сторона відмовилася навіть цитувати в підсумковій заяві положення Мінських угодах, де згадується необхідність консультацій з представниками ОРДЛО. Передають Новини Донбасу
Читайте також: майже 9 годин переговорів: як пройшла зустріч радників лідерів країн «Нормандського формату»
"Ми запропонували в підсумковій заяві процитувати положення Мінських угод, згідно з якими поправки до Конституції з урахуванням особливостей ОРДЛО, постійне законодавство про особливий статус ОРДЛО відповідно до пунктів 4, 9, 11, 12 Комплексу заходів [щодо виконання Мінських угод] повинні бути обговорені і узгоджені з представниками ОРДЛО в Тристоронній контактній групі. Ось ці цитати з пунктів Україна відмовилася включати в підсумкову заяву. І на словах навіть відмовилася декларувати ці зобов'язання ", - сказав Козак.
За його словами, представники Німеччини і Франції «не проявили необхідної твердості, намагалися знайти якийсь компроміс». «Це все одно, що знайти компроміс між твердженнями, що Земля кругла і Земля плоска», - вважає Козак.
За словами Козака, дата наступної зустрічі «нормандських» радників стане відома після засідання ТКГ. "Подивимося, як Україна буде виконувати словесну джентельменську угоду про те, що політичні умови почнуть обговорюватися в контактній групі. Після цього приймемо рішення, коли нам збиратися, якщо виникнуть розбіжності для того, щоб сприяти їх подоланню в контактній групі ", - резюмував він.
Козак відмовився прогнозувати, чи захоче Україна вирішити питання на Донбасі військовим шляхом. Відповідне запитання йому поставив російський журналіст. Він висловив сподівання, що у Києва «вистачить розсудливості не починати бойові дії».
Зазначимо, що українська влада неодноразово підкреслювала, що не розглядає військовий шлях вирішення конфлікту на Донбасі.
Зустріч радників «нормандської четвірки» в Берліні тривала близько 9 годин. У Нормандський формат з врегулювання конфлікту на Донбасі входять Україна, Франція, Німеччина і Росія.