
Котлован замість житла: маріупольці зустріли Новий рік у ямі окупації
Поки колабораційна влада у Маріуполі імітує звіт про видачу начебто компенсаційного житла, маріупольці зустріли Новий рік в котлованах, записавши чергове відеозвернення. Вони розвінчують фейки окупантів та говорять про реальний стан речей.
Про це повідомляє Маріупольська міська рада
Котловани — все, що залишилося від будинків після російської блокади біля стадіону «Азовсталь» у Лівобережному районі. Жити людям ніде. За словами мешканців, після 2022 року у цьому кварталі було знесено 48 будинків, 2 дитсадка, школа та реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю.
«Тут проживало багато людей. А зараз ми — безхатьки! Влада вже відзвітувала, що всіх розселили та усі з житлом. Проте це не так. Наш район хочуть віддати під будівництво іпотечних будинків, діалог з нами не ведуть, нас ігнорують – про нас мовчать. Багатьох з нас навіть не поставили у чергу за житлом, оскільки в нас згоріли документи під час бойових дій».
«Люди не мали змоги вступити у спадщину. Влада викреслила нас, а нас багато і ми 2 роки та 10 місяців винаймаємо житло за власні гроші. В нас навіть вкрали нашу вулицю Азовстальську та перейменували її у Тульський проспект, щоб залишити нас без житла на строму місці. Жителі були проти перейменування», — йдеться у зверненні.
Колабораційна влада ігнорує, місто забудовують іпотечним житлом під продаж для росіян. Тим часом маріупольці стоять у котловані зруйнованого життя та загадують:
«Я хочу, щоб моя донька зустріла 2026 рік в себе вдома — у себе в теплій та затишній квартирі».
«Хочу, щоб у 2026 році зустріла зі своєю родиною вдома по Ломізова,9».
«Хочу повернутися у свою квартиру по Азовстальській».
«Хочу й наділі проживати в районі «Стадіону» разом з усією родиною».
«Хочемо, щоб нам повернули нас житло та ми жили щасливо, не турбуючи нікого на Комсомольському»
Жителі мають намір продовжити боротьбу, відкрито заявляючи:
«Ми не залишимо у спокої ні себе, ні вас, нікого. Ми будемо відстоювати свій район. Боротися за свій район, тому що ми тут жили і будемо жити надалі».
Також: маріупольці в окупації святкували новий рік з Україною
Також: Лубінець розповів про результати опитування впливу війни на молодь в Україні
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.