Контейнери для збору батарейок і відходів поставили, а вивозити нікому. Як у Слов'янську будуть розв'язувати питання?
Два тижні тому Слов'янська міська рада опублікувала новину про те, що обласна адміністрація передала для місцевих шкіл контейнери для роздільного збору пластику і паперу, а також використаних батарейок.
Ініціатива досить цікава і дуже корисна. З малих років діти будуть привчені до того, що відходи потрібно сортувати, а не викидати в загальну купу, пише Східний варіант.
(http://www.slavrada.gov.ua/)
Жителі вирішили поцікавитися, куди і кому будуть вивозити сміття на переробку після наповнення контейнерів і через деякий час міськрада відреагувала на питання. Виявляється, на даний момент питання тільки лише вирішується, відділ освіти проводить активну роботу з пошуку спеціалізованих організацій, які будуть займатися утилізацією твердих побутових відходів та транспортуванням з подальшою утилізацією використаних батарейок з територій шкіл.
У разі виникнення труднощів, міськрада звертатиметься за допомогою до обласного департаменту екології.
(facebook.com)
Менеджерка екологічних проектів організації "Друкарня" Капіталіна Каплан повідомила Східному варіанту, що встановлення таких контейнерів без наявності контактів і укладеного договору про вивезення відходів загрожує певними проблемами. Кілька років тому Капіталіна спільно з іншими громадськими діячами вже намагалися організувати збір батарейок, які за планом треба було відправляти до Львова на завод. Однак з'ясувалося, що цей завод лише дістає певну частину з неї, а залишки просто зберігає і фактично не переробляє батарейки. Виходячи з цього, громадські діячі почали шукати інші підприємства з переробки, але як виявилося найближчий був у Польщі. Також сама процедура доставки та утилізації є платною.
За фактом в Україні централізовано цим питанням ніхто не займається, але є ініціативний рух "Батарейки. Здавайтеся", яке займається збором батарейок і коштів для відправки їх на переробку.
(http://batareiky.in.ua/)
У Капіталіни є побоювання, що процес збору батарейок у школах може піти не за планом, їх банально можуть просто зберігати в школах, а при корозії виділяють отруйні речовини в повітря. Також викликає питання, що міськрада займається пошуком профільних організацій, адже в місті вже встановлені баки для збору батарейок і ртутних ламп, які встановлювали інші громадські діячі.
Баки переповнені відходами і трапляються ситуації, що діти дістають їх звідти і починають кидатися і гратися ними. Також важливим аспектом є саме пошук профільної організації з вивезення та обслуговування цих відходів перед установкою контейнерів, адже пошуки можуть затягнутися надовго і невідомо чи увінчаються вони успіхом.
Громадські діячі та пересічні жителі сподіваються, що така корисна і потрібна ініціатива зможе належним чином бути реалізована, а не перетворитися на черговий проект із сумним кінцем.
Дмитро Браславський, фото документа надано автором.