Гармаш заявив, що реінтеграція Донбасу залежить від дій влади та ЗМІ
Українці в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) не могли протягом всього семи років окупації втратити українське коріння і зв'язок з Українською державою, переконаний експерт.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Дом
Реінтеграція окупованих територій Донбасу залежить не лише від дій влади, але й ЗМІ, тому в публічному просторі слід використовувати риторику, яка об'єднує суспільство. Про це розповів представник ОРДЛО в українській делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Сергій Гармаш.
Українці в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) не могли протягом лише семи років окупації втратити українське коріння та зв'язок з Українською державою, переконаний експерт.
Читайте також: куди крокує реінтеграція: найголовніші зміни, на які чекають жителі Луганщини та Донеччини
"Я просто не дуже люблю, коли говорять про те, що у нас "ментальна дезінтеграція" відбувається. Оскільки я не вірю в те, що після 30 років України впродовж 7 років Росії там усе раптом моментально змінилося і всі стали суто проросійськими. Крім того, я спілкуюся з людьми, які там. Вони не стали більш проросійськими. Вони стали більш втомленими й від Росії, і від України", — акцентував Гармаш.
Після того, як російські пропагандисти втратять вплив на українських громадян в ОРДЛО, питання проросійських настроїв населення окупованих територій втратить актуальність.
"Я абсолютно впевнений, що, щойно ми повернемо контроль над цими територіями, щойно російські ЗМІ втратять можливість "промивати мізки" нашим людям далі, люди дуже швидко повернуться до тих самий позицій, які у них були до цього", — вважає представник ОРДЛО в українській делегації в ТКГ.
Багато що залежить від дій влади, яка повинна враховувати психологічну травму українців, які впродовж усього цього часу проживають на окупованих територіях. Однак якість комунікації жителів ОРДЛО з українською державою залежить і від риторики українських ЗМІ.
"Тому що буквально кілька тижнів тому я був на ефірі одного національного каналу, і там виступав один відомий український журналіст зі Львова, який зробив заяву, що "нормальні люди звідти виїхали, а там залишилися ненормальні". І, на жаль, я не мав можливості вже за часом відреагувати на цю заяву. Але я уявляю, яку реакцію це викликає там", — сказав Гармаш.
Тим часом в Україні існують певні політичні сили, зацікавлені не в дестабілізації ситуації, а в експлуатації цієї теми в своїх інтересах.
"І, на жаль, з огляду на те, що наші олігархічні канали використовують цю тему, зокрема у боротьбі за владу, проти влади, яка демонструє зараз свою відкритість населенню Донбасу й тому регіонові. Тому ці фактори потрібно брати до уваги й, звісно, потрібно на них якось впливати та боротися. Коли люди кажуть, що там живуть якісь "не такі", то це фактично розколює Україну. Влада, на щастя, це все розуміє і досить адекватно дивиться на ситуацію. Але є політичні сили, які використовують нашу національну біду в своїх політичних цілях. І все це проривається до ЗМІ", — деталізував експерт.