Громадська діячка зі Словʼянська розповіла, як місто звільняли від окупації у 2014 році

9
<em>Капіталіна Пасікова, Фото з архіву Капіталіни</em>
Капіталіна Пасікова, Фото з архіву Капіталіни

Мешканка Словʼянська та громадська діячка Капіталіна Пасікова розповіла, як Словʼянськ звільняли від окупації у 2014 році.

Про це йдеться в статті Східного Варіанта.

У 2014 році Капіталіна Пасікова закінчувала четвертий курс одного з київських університетів. Чи не кожні вихідні вона приїздила до батьків у рідний Словʼянськ. Одного разу, у квітні, її мама зателефонувала та сказала, що міський відділ поліції захопили невідомі люди в балаклавах. Було відчуття, що це все швидко закінчиться і невідомі люди підуть, але цього не сталося.

Дівчина придбала квиток на потяг додому й наступного дня вже була у Слов’янську. Але місто було не впізнати: перегороджене бетонними блоками, шинами, оснащене блокпостами з невідомими озброєними чоловіками, які перевіряли документи та шукали татуювання «Правого сектору».

«Мене обурювала “перевірка” документів. Це моє рідне місто! Я — місцева й ходжу своїм рідним містом, які перевірки?!» — пригадує Капіталіна.

Капіталіна познайомилася з іншими словʼяничанами, які не погоджувалися з окупантами. Разом вони залишали в місті проукраїнські прапорці та малюнки. І хоч було страшно, вони хотіли показати свою позицію.

«Двоє моїх друзів на велосипедах виїжджали трохи вперед і дивились, чи немає поблизу окупантів. Потім давали нам сигнал, що навкруги безпечно й ми можемо вийти. Ми виходили по дві людини на вулицю Вокзальну біля Скверу «Мрія», де зазвичай було людно. Там малювали на стовпах блакитним та жовтим кольорами невеличкі прапорці України. Здається ніби встигли намалювати понад десять стовпів, як нас хтось помітив. Нам довелось дуже швидко все кидати та бігти в безпечне місце», — розповідає Капіталіна.

Нагадаємо, 5 липня відзначається День звільнення Словʼянська, Краматорська, Дружківки та Костянтинівки від терористичних сил «днр». У цей день, 11 років тому, українські військові зайшли до міст та встановили державні прапори України над міськими адміністраціями.

Читайте також: Капіталіна Пасікова: досьє екоактивістки та громадської діячки зі Слов'янська

О
9

Популярні новини

Subscription: Plane Paper

Підписуйтеся на розсилку

Subscription: Plane Paper

Підписуйтеся на розсилку

Популярні новини

Підписуйтеся на розсилку