Електронний кабінет військовозобовʼязаного: у Міноборони пояснили, для чого потрібен
У прийнятому законі про посилення мобілізації дано «зелене світло» на створення електронного кабінету військовозобовʼязаного. Разом з тим реєстрація та внесення даних через кабінет є добровільним.
Як пояснив Дмитро Лазуткін, речник Міноборони, в ефірі «Єдиних новин», електронний кабінет — це сервіс, який має стати зручним, і людині не треба буде іти до ТЦК, щоби доповнити інформацію про себе, передає Східний Варіант.
У кабінеті військовозобовʼязаний може завантажити документи, наприклад, які свідчать, що у нього змінився сімейний стан, змінилося місце проживання, про отримання певної освіти або має бронювання тощо.
Як зазначили у Міноборони, це зручно для самої людини, особливо коли вона не полюбляє «походи» до держустанов.
Після набуття законом чинності необхідно протягом 60 днів оновити свої дані через електронний кабінет, безпосередньо у ТЦК та СП або ЦНАП.
«Держава має розуміти, скільки людей можна буде мобілізувати, який у них стан здоровʼя, які військово-облікові спеціальності люди мають. Тому це — необхідна міра, і, сподіваємося, що люди будуть відповідально ставитися до цього», — зазначив Лазуткін.
Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію
Читайте: Із закону про посилення мобілізації прибрано всю кримінальну відповідальність щодо "ухилянтів"