
Де шукати роботу після виїзду з ТОТ: про що питають на гарячій лінії Східного Варіанта
На початку 2024 року онлайн-медіа Східний Варіант запустило гарячу лінію “HelpPrint”. За період діяльності ініціативи команда опрацювала вже понад 160 звернень, зокрема від українців та українок з тимчасово окупованих територій України. Ви також можете запитати про евакуацію з тимчасово окупованих територій, допомогу переселенцям, пошук тимчасового житла, вступ до університету після отримання освіти в окупації та багато іншого.
Пошук роботи — одне з найважливіших питань, яке виникає у людей після переїзду з тимчасово окупованих територій. Тож на гарячій лінії ви можете отримати посилання на ресурси та організації, які готові надати підтримку та допомогу у цьому процесі.
Перш ніж розпочати пошук роботи, необхідно зареєструватися в Державній службі зайнятості та отримати статус безробітного чи безробітної. Фахівці служби зайнятості здійснюють індивідуальний підбір вакансій для кожної людини з урахуванням отриманої освіти, професійного досвіду та побажань до майбутнього робочого місця.
Отримати статус безробітного можна особисто в центрі зайнятості, через мобільний додаток порталу “Дія” або за допомогою електронних сервісів Державної служби зайнятості.
Крім цього, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України радить переселенцям для пошуку роботи звертатися до таких інституцій:
Єдиний портал вакансій Державного центру зайнятості. Тут зібрано понад 200 тисяч актуальних вакансій по всій країні. Ознайомитись з вакансіями можна за посиланням.
Ради ВПО та Координаційні центри підтримки цивільного населення в областях. Всебічно допомагають переселенцям інтегруватися у нові громади.
Урядова програма єРобота. ВПО можуть отримати гранти, скориставшись програмами “Власна справа” чи “Гранти на створення або розвиток власного бізнесу”. Дізнатися про умови програм можна за наведеним посиланням.
Окрім державних програм, ви також можете самостійно шукати потрібну вакансію за допомогою різних інтернет-ресурсів. Наприклад:
Work.ua — український сайт для пошуку роботи та працівників. Тут наразі доступно понад 100 тисяч актуальних вакансій.
HappyMonday — платформа, яка пропонує персоналізований пошук вакансій, корисні ресурси для адаптації, мережу контактів, консультації та спільноту підтримки.
Robota.ua — онлайн-платформа з працевлаштування в Україні, яка надає можливість знаходити та розміщувати вакансії для різних професій та галузей.
Робота в тилу — спеціальний сайт з вакансіями та оголошеннями про потребу в допомозі. За допомогою фільтрів виберіть сферу діяльності, варіанти оплати, свій рівень, формат роботи та тип зайнятості.
Jooble — міжнародний портал, який надає можливість знаходити вакансії у провідних компаніях та порталах з працевлаштування як в Україні, так і за кордоном.
Перелік телеграм-каналів для пошуку роботу в різних областях України від Міністерства цифрової трансформації.
Job for Ukrainians — телеграм-канал з вакансіями по всій Україні та за кордоном.
Якщо ви маєте питання щодо правозахисного аспекту працевлаштування або зіштовхуєтеся з проблемами щодо документів чи будь-яких інших питань, ви можете скористатися чат-ботом “Юридичний порадник для ВПО”.
Щоб скористатися чат-ботом, перейдіть за посиланнями:
- Viber: https://cutt.ly/zzeWP2q
- Telegram: https://cutt.ly/qzeW2sX
- Facebook (Messenger): http://m.me/IDP.legal.aid
Як звернутися на гарячу лінію Східного Варіанта?
- Номер гарячої лінії (може змінюватись): +38 091 48 18 150
- Telegram: @Help_print_bot
- Електронна пошта: [email protected]
- Viber: Help Print Bot
- Skype: Help Print
- WhatsApp: Help Print
- Signal: +380738955177
- Telegram-бот медіа з можливістю зареєструвати звернення: @eastvar_bot
***
Нагадаємо, що гаряча лінія "HelpPrint" створена командою онлайн-медіа "Східний Варіант" для мешканців прифронтових і тимчасово окупованих територій, а також переселенців, що потребують допомоги або бажають поділитися інформацією.
Гаряча лінія є повністю конфіденційним каналом спілкування. Ми гарантуємо безпеку та цілковиту анонімність.
Читайте: Як захистити свої дані у мережі на ТОТ: про що питають на гарячій лінії Східного Варіанта
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.