![Через холодну погоду кількість запитів на евакуацію з Донеччини збільшилась, — керівник гуманітарної місії "Проліска"](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2024/10/evakuatsiia-7-1070x580.jpg)
Через холодну погоду кількість запитів на евакуацію з Донеччини збільшилась, — керівник гуманітарної місії "Проліска"
Через морози кількість запитів на евакуацію з Донецької області збільшилась. Виїжджають жителі Мирнограда, Покровська, Костянтинівки та інших прифронтових міст області.
Про це в етері "Суспільне. Студія" розповів керівник гуманітарної місії "Проліска" в Донецькій області Євген Ткачов.
"Зараз евакуація дещо збільшилась через те, що прийшли морози. Люди в деяких містах, зокрема в Покровську та Мирнограді, особливо старенькі люди, розуміють, що буде складно пережити ці холоди, то почали активніше виїжджати. Також почалась евакуація з тих частин Костянтинівки, яка обстрілюється і де неможливо вже відновити комунальні послуги", — розповів Євген Ткачов.
Керівник гуманітарної місії "Проліска" зазначив, що місць в евакуаційних автівках вистачає для всіх охочих. Вивести людей можуть вже на наступний день після того, як подають заявку.
"Всіх вдається евакуювати. Навіть транспорт евакуаційників, громадських організацій, волонтерів не завжди повністю заповнений, є на половину. Місця є. Вивозимо немобільних людей, старших, хворих. Сьогодні заявка — а завтра люди виїжджають. Звісно, є особливості деяких регіонів, де полюють російські дрони на гуманітарні та цивільні машини, тому доводиться чекати снігу, туману", — повідомив він.
Зазначається, що волонтери, зокрема, вивозять маломобільних людей: їх розвозять адресно та до центрів, де їм надається допомога. Такі місця перебування заповнені, інколи доводиться кілька днів шукати локацію, куди поселяють маломобільних людей.
"Наш сімейний хоспіс, який ми тримали в Часовому Яру, евакуювали на Хмельниччину, він переповнений. І церковні хоспіси переповнені, і ті місця, які держава або місцева влада готували, вони переповнені. Але зараз почався новий фінансовий рік, і міжнародні благодійні організації вони готові вкладати гроші в ремонт приміщень, гуртожитків, баз відпочинку, для того щоб облаштовувати місця саме для такої категорії населення. Скажімо так, легенький дефіцит є, але за день-два-три знаходяться місця. Це якщо говоримо про дешеві або волонтерські, а комерційні місця починаються від 12-15 тисяч", — розповів Євген Ткачов
Читайте також: На Донеччині триває примусова евакуація родин з дітьми з 19 населених пунктів
Читайте також: У 17 громадах Донеччини, що оголошені зоною активних бойових дій, досі живуть близько 43 тис. людей
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.