Багато абітурієнтів з ОРДЛО не мають фінансової можливості виїхати з окупованих територій, - засновник Всеукраїнського освітнього центру
Багато абітурієнтів з ОРДЛО не мають фінансової можливості навіть виїхати з окупованих територій. Про це розповів засновник Всеукраїнського освітнього центру SetStud Олександр Кондратюк.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Дом
7 червня в Україні розпочали роботу освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна" для вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій (ТОТ). Українські виші вже другий рік поспіль зараховують майбутніх студентів за спрощеною системою. І вступників стає дедалі більше. Про це у програмі розповів засновник Всеукраїнського освітнього центру SetStud Олександр Кондратюк.
При цьому Кондратюк зауважив, що абітурієнтам із непідконтрольних територій не обов'язково здавати ЗНО, однак про це багато людей ще не знають.
Читайте також: студент в умовах війни. Що змінилося для абітурієнтів з ОРДЛО та вимушених переселенців
"Наприклад, у 2020 році діяли квоти, але 1 тис. з 3 тис. людей, які прибули на територію вільної України, вступали на загальних засадах, здаючи ЗНО. Тепер можна складати іспити з окремих дисциплін в університеті, які, безумовно, будуть більш лояльні для тих, хто їх складає", — наголосив експерт.
При цьому Олександр Кондратюк переконаний, що піклуватися потрібно не тільки про сам вступ, а й про можливість для дітей проживати під час навчання в іншому місті.
"Потрібно не знецінювати фінансову проблему. Тому що багато хто не має фінансової можливості навіть виїхати з окупованих територій. Правильно, що нині виділяють безкоштовні гуртожитки для проходження курсів. Вони повинні бути. Крім того, має бути певна стипендія, щоб люди, у яких є бажання, але немає грошей, теж могли отримати якісну освіту", — наголосив засновник освітнього центру SetStud.