
Постійні тривоги та вирви від снарядів: як проходить зима в Краматорську в часи війни
Останніми тижнями Краматорськ майже щодня потерпає від обстрілів окупантів. Росіяни завдають ракетних ударів по місту, місцеві жителі майже весь час перебувають в “режимі тривоги”. Попри це, життя в місті триває. Східний Варіант побував в обласному центрі Донеччини та розповідає, що побачив
Красиве, охайне місто Краматорськ на Донеччині сьогодні перебуває під щоденними російськими атаками. З початком повномасштабного вторгнення росії вороги обрали це місто однією зі своїх злочинних цілей.



А через постійні поразки та втрати під Бахмутом та Соледаром, окупанти створюють картинку “помсти та успіху” для пропаганди, посилюючи обстріли півночі Донецької області.



Так, російські окупанти ввечері 9 січня знову завдали ракетного удару по місту Краматорськ, внаслідок чого загинули двоє людей в автівці, куди влучив снаряд. Також було пошкоджено 2 багатоповерхівки, 2 заклади освіти, відділення міськгазу, відділення пошти, автомийка та гуртожиток.



Крім того, страждає й промислова зона Краматорська. Кілька днів поспіль рашисти обстрілювали цю частину міста, на щастя, без жертв.


Попри це, життя у місті триває. Є опалення, водопостачання, газ. Звісно, що відключення електроенергії на Донеччині відбуваються, як і по всій Україні, проте світло тут теж є. Як зазначив репортер Східного Варіанту, ситуація з електроенергію в Краматорську навіть краща, ніж у центральних регіонах країни.



На перший погляд, місто доволі пустинне. Однак за даними голови Донецької ОВА Павла Кириленка, в Краматорську зараз проживає близько 80 тисяч людей.
"У період максимально активної стадії евакуації, у липні 2022 року, у Краматорську з 200 тисяч жителів залишалось близько 40 тисяч, а у Слов'янську з 96 тисяч жителів залишились 18 тисяч. Станом на зараз у Краматорську перебуває 80 тисяч жителів, а у Слов'янську — до 40 тисяч жителів", — розповідав Кириленко під час телемарафону.



Місцевий бізнес переживає не найкращі часи, багато підприємців призупинили свою діяльність через небезпеку, відсутність клієнтів, або ж релокувалися у більш безпечні регіони.



Однак у Краматорську продовжують працювати магазини, ринки та відділення банків, комунальні служби доглядають місто та усувають наслідки обстрілів. Правоохоронці слідкують за безпекою. Працюють Укрпошта та Нова пошта.



Коли не чутно повітряної тривоги та далеких звуків бойових дій, зимовий Краматорськ зачаровує своїми охайними парками, старовинною архітектурою. А Сад Бернацького, який є найстарішим парком міста, стає оазисом спокою у пустелі війни.


Попри все, залишатися в місті все ж небезпечно. Місцева влада та правоохоронці постійно наголошують на важливості евакуації в більш безпечні регіони. Як і в інших містах Донеччини, у Краматорську відбуваються евакуаційні заходи для населення.

Для цього потрібно залишити заявку за номером телефону +380505448692 (по Краматорську) або +380988903318 (для всіх громад Донеччини), для евакуації тяжко хворих і осіб з інвалідністю просимо телефонувати за номерами: 0997104872, 0993115336, 0993115314, 0961086048, 0961085224.
***
Читайте також: "Ви ж чуєте, постійно гупає": чим живе Часів Яр в часи повномасштабного вторгнення рф
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Ексклюзив Як працює соціальне житло "ЯМаріуполь" у Києві: фото
Ексклюзив Переселенка з Луганська створила освітній центр у Кременчуці
Ексклюзив Близько 35 тисяч людей на Донеччині ще знаходиться в наближеній зоні до лінії фронту

В окупованому Маріуполі щонайменше 22 місця поховань: до повномасштабного вторгнення росіян працювало лише 3 кладовища
До експлуатації в ЗСУ допустили нові човни: що про них відомо

У процесі врегулювання з Україною більше не буде "перемирʼя, а там подивимося", — Лавров
Завтра в Києві видаватимуть переселенцям з Луганщини продуктові набори від GEM і HGBF
Ексклюзив У Костянтинівці залишається біля 9 тисяч людей, ворог контролює шлях до міста FPV-дронами

Ексклюзив Переселенці з Маріуполя отримають квартири в Дніпрі: що відомо
Від початку доби на фронті вже відбулися 65 бойових зіткнень: подробиці від Генштабу ЗСУ
Ексклюзив Стало відомо, як введення Маріупольської військової адміністрації вплинуло на роботу центрів «ЯМаріуполь»
