Пізня доставка хліба та проблеми з оформленням полісів: на що жаліються жителі окупованої Старобільщини
Жителі тимчасово окупованого Старобільського району повідомляють про проблеми з підвозом хліба. Водночас інша частина людей, які залишилися там, обговорюють так звані “поліси омс”. А точніше їх відсутність. Що кажуть про це люди та чому одна з найбільших памʼяток Старобільська, Поклонний Хрест, на горі більше не підсвічується, читайте у нашому матеріалі
Окупаційна влада вже тривалий час вимагає від українців на ТОТ отримувати так звані “поліси обовʼязкового медичного страхування”. У своїх оголошеннях, які вони поширюють місцевими групами написано, що отримати їх можна у так званих “многофунциональних центрах”, які вони скорочено називають “мфо”. Але не коли тобі заманеться. Робітники цих центрів приїжджають у тимчасово окуповані міста та населені пункти Старобільського району лише пару днів на місяць. І то, не факт.
“Інколи вони оновлюють дати приїзду, але вже пару місяців Старобільська у цьому списку немає. І де ми маємо його оформляти? Хтось їздить у Луганськ, хтось пише, що можна якось онлайн оформити, але ж не всі мають такі опції. А в лікарнях їх питають і весь час ткнуть носом, що без полісів”, — повідомили Східному Варіанту місцеві жителі.
Є випадки, коли такі “спеціалісти” документи взяли, але страховки люди так і не отримали.
Ось, що написала користувачка “Снежинка” в одній з місцевих груп.
“Скажіть, будь ласка, чи має хто номер директора мфц? Рік назад подали документи на поліс — ні документів, ні поліса. Є розписка, що вони дійсно взяли документи”, — жаліється вона.
Хліб розвозять пізно, а подекуди — рідко
Також останніми днями користувачі однієї зі старобільських груп у Телеграмі активно обговорюють проблему з підвозом хліба. Так, користувачка за нікнеймом Тетяна питає, чого так пізно привозять хліб у кіоск та магазини на сотому кварталі м.Старобільськ. Вона додає, що хлібобулочний товар привозять близько 9-й ранку, коли вже спекотно.
Інша ж користувачка, Інна, відповідає їй наступне:
“Давайте до нас в село. Привоз хліба 2 рази на тиждень о 10 ранку. Раді й цьому”.
Але серед інших коментарів є і ті, що “заслуговують” особливої уваги.
“Наш народ не перемогти. Добре, що хліб є хоча б о 9 ранку. Уже, мабуть, забулося, як пару років назад стояли в черзі у магазин “Вітамін” по декілька годин, бо тільки там був хліб. І живі. У чому проблема взяти 2-3 булки та покласти в морозилку”, — пише Юлія.
Звісно, в окупації не тільки можна хліб морозити. Шкода, що ця людина не нагадала, що саме через повномасштабне вторгнення та окупацію, люди змушені були стояти у черзі годинами.
Хрест над містом більше не підсвічується
Також з останніх новин Старобільщини, активно обговорюється те, що Поклонний Хрест на горі, який є однією з головних візитівок міста, більше не світиться. Як повідомляють наші джерела, невідомі пошкодили лампи, які безпосередньо підсвічували цю архітектуру у темну пору доби.
Ну а поки хтось роздає поради на ТОТ про те, що хліб треба морозити, ми продовжуємо слідкувати за новинами та висвітлювати реалії життя в окупованих містах.
***
Нагадаємо, що Східний Варіант запустив гарячу лінію “HelpPrint” для мешканців прифронтових і тимчасово окупованих територій. На цей канал зв’язку можуть звернутися люди, які потребують підтримки, допомоги або ті, хто бажають безпечно поділитися інформацією чи своєю історією. Також у Східного Варіанта працює сайт-дзеркало, який обходить блокування російських окупантів без VPN.