"Вугілля": історія київського бару із донецькою душею
У 2019 році переселенець з Донецька Вадим Бондаренко відкрив бар «Вугілля» у центрі столиці із незвичним інтерʼєром стилізованим під шахту. Зараз його бізнес — це два бари зі своєю автентикою та команда друзів з Донеччини й Луганщини. Східний Варіант завітав у заклад та поспілкувався із власником про історію бару та його концепцію.
Спочатку зʼявилась назва, а потім концепція
Коли почалась окупація Донецька у 2014 році Вадим Бондаренко навчався на стоматолога на першому курсі у Донецькому медичному університеті. З дому довелося їхати у Харків, проте там не вдалося знайти житло, тож у в той же день хлопець попрямував до Києва. Тут Вадим перевівся до Національного медичного університету імені О.О. Богомольця й продовжив навчання.
«Навчаючись в університеті, ми з друзями жили у гуртожитку в самому центрі Києва, біля Європейської площі. Одного дня у соцмережах побачили рекламу, що на вулиці Січових Стрільців відкрився кальянний бар. Ми регулярно там збирались разом та відпочивали, а на пʼятому курсі я влаштувався туди на роботу», — розповідає Вадим Бондаренко.
До того Вадим пробував працювати асистентом стоматолога за спеціальністю. Проте почавши практику, зрозумів, що хоче розпочати власну справу.
«На третьому курсі я зрозумів, що мені не дуже подобається вчитись на стоматолога. Батьки ж казали, що треба закінчити справу до кінця. Моє оточення тоді повністю складалось з людей з Донецька та Криму. Я подумав, що у Києві повинен бути острівець Донбасу, куди ти можеш прийти з друзями, згадати дім та побути у рідній спільноті. Тоді у мене зʼявилась ідея відкрити свій заклад. Спочатку в голову прийшла назва “Вугілля”, а вже навколо неї зароджувалась концепція», — каже Вадим Бондаренко.
Секрет успіху — якісний сервіс
«Я б сказав, що підприємницька риса у мене зародилась ще у підлітковому віці. Мій батько мав бізнес з мʼясними магазинами у Донецьку. Тож я й сам підпрацьовував у нього вантажником, аби заробити гроші на відпочинок влітку в Урзуфі або Бердянську», — пригадує Вадим Бондаренко.
Працюючи кальянником та барменом, Вадим все більше був сконцентрований на отриманні досвіду для початку своєї справи. Дізнавався, як працювати з документами, податками, наймати працівників та як правильно продавати алкоголь. У 2019 році він разом із другом та одногрупником вирішив шукати приміщення для оренди й запускати бізнес.
Перший заклад відкрився біля Арсенальної на Кріпосному провулку, 6, на цокольному поверсі будівлі. Раніше у цьому приміщенні працювала кальянна «Чаша». Вадим каже, що побачивши її інтерʼєр та рівень обслуговування, вони одразу зрозуміли, чому бар продається.
На старті їм пощастило, адже на першому поверсі працював ресторан «Авокадо», з яким одразу ж розпочалось партнерство. У підвальному приміщенні бару «Вугілля» робили хороший кальян, а їжу можна було замовити з ресторану вище. Для відкриття бізнесу Вадим залучив власні кошти та допомогу від батьків.
«Головне у наших барах — якісний сервіс»
Бар стрімко розвивався, зʼявились постійні відвідувачі та відмінна репутація. Секрет успіху полягав у якісному сервісі та асортименті кальянів. Вадим каже, що у 2019 людей не потрібно було дивувати яскравим ремонтом або концептуальністю. Головне — давати відвідувачам хороший продукт та атмосферу.
Після пандемії коронавірусу Вадим зі своїми двома партнерами вирішили запустити другий заклад, тепер на Оболоні. Відкриття планувалось 1 березня 2022, проте початок повномасштабного вторгнення змінив плани. Перші два місця вся команда жила у барі, аби триматися разом. Вже у травні заклад відновив роботу на запит відвідувачів.
«Гостей було небагато, як і загалом людей у Києві. Проте це було не єдине випробування — власниця приміщення вирішила продати ресторан “Авокадо”. Оскільки ми були суборендарями, нам довелося шукати нове приміщення. Через декілька місяців приміщення знайшлось. Буквально за рогом того ж будинку! Тепер воно набагато більше, з власною кухнею, баром та, головне, не у підвалі», — каже Вадим.
З переїздом змінилась й концепція бару. Зараз інтерʼєр закладу стилізований під шахту, на стіні великий мурал із зображенням тунелю шахти, а в кожному куточку можна побачити антикварні лампи, шахтарські каски й багато предметів зі своїми загадками. Вадим каже, що вугілля для кальяну, наче видобувають у шахті, а далі він потрапляє до гостей. Окрім великого асортименту кальяну бар пропонує авторські коктейлі та різноманіття різних кухонь світу.
«У нашій команді працює молодий й талановитий шеф, який зробив величезне меню. У нас є американська, європейська та азійська кухні. Зараз меню створено так, аби гості могли й поснідати, й пообідати за бізнес-ланчем, й повечеряти під час побачення», — розказує Вадим Бондаренко.
У барах «Вугілля» також можна пограти у PlayStation або настільні ігри з друзями або подивитись футбольні матчі.
«Ми не женемось за клієнтами з шаленими акціями з безлімітним алкоголем, як роблять деякі інші заклади. Чому? Тому що тоді у барі люди збиратимуться лише, аби напитися. Ми хочемо бути місцем, де можна відпочити. Наша концепція описує цінності команди — це якісний товар за адекватні гроші», — підсумовує Вадим Бондаренко.
Як дістатися?
Бари «Вугілля» розташовані за адресами: Київ, вул. Інститутська, 25, та вул. Маршала Тимошенко, 21.
Слідкувати за оновленнями та переглянути меню можна в Instagram.
***