UA
UA RU
19 Листопада 2024, 18:22
Водопостачання на Донеччині: які є проблеми та як отримати воду там, де її немає
Актуально

Водопостачання на Донеччині: які є проблеми та як отримати воду там, де її немає

У яких населених пунктах Донецької області відсутнє водопостачання? Як комунальні служби проводять ремонтні роботи? Як мешканці міст та селищ, де немає води, можуть її отримати? Відповіді на ці та інші питання дізнався Східний Варіант.

Через початок повномасштабного вторгнення росії та ворожі обстріли цивільної інфраструктури значна кількість мешканців Донеччини залишаються без водопостачання. Східний Варіант дізнався в Донецької ОВА та представників ДСНС, де людям брати воду.

Яка ситуація з водою в області

Через повномасштабне вторгнення росії та активні бойові дії в Донецькій області обʼєкти водопровідно-каналізаційного господарства постійно потрапляють під ворожі обстріли. Через це в деяких територіальних громадах немає води.

У Бахмутському районі централізоване водопостачання відсутнє, його відновлення через активні бойові дії станом на зараз неможливе. У Волноваському районі водопостачання забезпечується завдяки свердловинам та підвозу. У Покровській та Мирноградській міських територіальних громадах немає води через знеструмлення очисної установки шахти «Центральна» ДП «Мирноградвугілля». Відновлення поки що неможливе. Мешканці отримують воду завдяки свердловинам та підвозу.

Водопостачання на Донеччині
Розвіз води на Донеччині. Джерело фото: ДСНС Донеччини

Проведення ремонтів залежить від фази бойових дій. Після припинення обстрілів аварійні бригади проводять відновлення постраждалих обʼєктів з урахуванням безпекової ситуації. Про це Східному Варіанту повідомила в. о. директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОВА Ольга Соловей.

«Наразі органами місцевого самоврядування розроблені плани дій в умовах скорочення/відключення води. Розпочато впровадження цих планів, у тому числі шляхом залучення міжнародних благодійних та волонтерських організацій до буріння додаткових свердловин, організації підвозу води, опрацювання питання щодо ремонту аварійних ділянок та прокладення нових водоводів, придбання необхідної кількості місткостей та цистерн для води тощо. Крім того, вживаються заходи щодо забезпечення альтернативними джерелами електроживлення об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства (генераторами)», — розповіла Ольга Соловей.

Де мешканцям узяти воду

Доступ до безперебійного водопостачання є однією з ключових умов життєзабезпечення мешканців області, каже Ольга Соловей. Після повномасштабного вторгнення росії відновлення обʼєктів водопостачання і питання підвезення питної води стають найактуальнішими для вирішення. У цьому напрямку в Донецької ОВА налагоджена співпраця з міжнародними партнерами, які активно надають допомогу мешканцям регіону.

«З міжнародними партнерами досягнуто домовленостей у необхідності створення альтернативних джерел водопостачання. Так, здійсненно буріння і встановлення 5 свердловин у Краматорську, що дозволить забезпечити доступ до води навіть в умовах блекаутів або серйозних пошкоджень інфраструктури. Ця робота продовжуватиметься», — каже посадовиця.

Водопостачання на Донеччині
Джерело фото: ДСНС Донеччини

Такі ж роботи провели в Новогородівці та Селидовому (до окупації — авт.), де пробурили та встановили 3 свердловини. У селах Срібне та Лисівка встановили насосно-фільтрувальні станції, кожна з яких качає та фільтрує 5000 літрів води на добу. Тож у 19 населених пунктах Покровського району відновлено доступ мешканців до водопостачання.

Міжнародні партнери надали необхідне помпове обладнання та матеріали для забезпечення безперебійного водопостачання містам Білозерське, Білицьке, Новодонецьке, Добропілля та Словʼянськ. Докуплено необхідне обладнання для відновлення фільтрувальної станції в Краматорську та передано помпи, які забезпечать безперебійну роботу водовідведення, що допоможе повернути стабільне водопостачання понад 100 тисячам мешканців Краматорська.

«Благодійні й міжнародні організації безпосередньо працюють із місцевими органами влади. Так, наприклад, у Добропіллі забезпечили роботу 7 локацій на території міської громади, де мешканці можуть набрати питну воду для власного споживання. Також у Добропіллі здійснюють підвезення питної води в пляшках», — розповідає Ольга Соловей.

Водопостачання на Донеччині
Джерело фото: ДСНС Донеччини

У міста, селища та села, у яких немає води, постійно підвозять технічну та питну воду. Цим займаються комунальні підприємства, рятувальники та благодійні організації. Точки підвозу питної води та час кожного дня оприлюднюється в засобах масової інформації, які доступні мешканцям громад. Коштом благодійників мешканці отримують питну воду в пляшках. Додатково організовують буріння нових свердловин там, де є можливість.

«Слід зауважити, що у звʼязку з воєнною агресією російської федерації проти України, на території Донеччини продовжуються активні бойові дії, частина області перебуває в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), решта — під обстрілами або їх загрозою, через що надання послуги водопостачання значно ускладнюється», — каже в. о. директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОВА.

Залучені рятувальники

У розвозі питної та технічної води допомагають фахівці Головного управління ДСНС у Донецькій області. Для розв’язання проблеми водопостачанням у населених пунктах, де воно відсутнє через бойові дії, рятувальники взаємодіють з органами місцевої влади. Вони використовують спеціальні автоцистерни та регулярно здійснюють рейси.

«Інформацію про необхідність підвозу води ми отримуємо від органів місцевої влади. Ми підвозимо води стільки, скільки необхідно, виходячи з потреб людей. Вони можуть набирати стільки води, скільки їм необхідно. І ми підвозитимемо воду продовж дня, допоки всі мешканці не наберуть собі достатню кількість води. Якщо необхідно, автоцистерни дозаправляються і повертаються до людей», — розповідає начальниця відділу зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС у Донецькій області Вероніка Бахал.

Водопостачання на Донеччині
Джерело фото: ДСНС Донеччини

Станом на сьогодні рятувальники щодня везуть воду в Костянтинівку, а в Покровськ та Дружківку — за потребою мешканців. Від початку повномасштабного вторгнення фахівці ДСНС у Донецькій області розвезли майже 77 тисяч куб. м води. З них 48 тисяч куб. м технічної та майже 29 тисяч куб. м питної води. Рятувальники підвозять воду, допоки це дозволяє безпекова ситуація.

Пані Вероніка ділиться, що місцеві жителі вже знають точки, куди рятувальники підвозять воду. Додаткову інформацію про час та дату підвозу води можна знайти на місцевих сайтах.

Варто зазначити, що чіткого графіку підвозу води у населених пунктах, де відсутнє водопостачання, немає, все залежить від безпекової ситуації. Слідкувати за інформацією щодо підвозу можна на офіційних сторінках міських адміністрацій у соціальних мережах. Зокрема: 

Покровський район. Номер телефону для запитань: 0800-300-101

Мирноградська МВА. Номер телефону для запитань: 050 802 3662

Донецька ОВА. Номер телефону для запитань: 0-800-507-506

Цілодобова «гаряча лінія» обласного call-центру — 0-800-500-121,+380730500121 (Viber, Whatsapp, Telegram, Signal);

E-mail: [email protected]

***

Цей матеріал виданий завдяки програмі «Український фонд швидкого реагування», що втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю громадської організації «Східний Варіант» і не обов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись:
19 Листопада Вівторок
19:54

Ворог відкладе атаки на фортеці Слов’янська, Краматорська, Дружківки та Костянтинівка

19:40

У Святогірську жінка підірвалася на міні випасаючи кіз

19:06

ЄС та ООН готові підтримувати Луганщину, — Лисогор

18:55

У Центрі оборонних стратегій розповіли про бої навколо Курахового та Курахівського водосховища

18:22

Актуально Водопостачання на Донеччині: які є проблеми та як отримати воду там, де її немає

Водопостачання на Донеччині: які є проблеми та як отримати воду там, де її немає
18:19

На Донеччині обговорили шляхи спротиву ворогу

18:07

Аграрії Донеччини отримали за підтримки ООН та USAID засоби для тимчасового зберігання зерна (фото)

17:55

Делегація з Луганщини бере участь у Конгресі мерів та міжмуніципальних президентів Франції

17:50

Репортаж З Азову — на Десну: переселенець вирощує 33 сорти винограду на 5 сотках землі на Чернігівщині

З Азову — на Десну: переселенець вирощує 33 сорти винограду на 5 сотках землі на Чернігівщині
17:34

У Києві обговорили демографічне майбутнє України та стратегію стійкості і відновлення у "регіональному розрізі"

17:20

У Слов’янську поліція розшукала водія-втікача

16:35

В росії незаконно утримують майже 1700 цивільних, — Лубінець

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: