UA
UA RU
25 Квітня 2024, 12:53
17825
Зараз чи після війни: що мешканці Донеччини думають про відновлення регіону
Вікно Відновлення

Зараз чи після війни: що мешканці Донеччини думають про відновлення регіону

Яким повинно бути відновлення Донецької області? Які напрямки, на думку людей, треба відновлювати найпершими? А які почекають до закінчення війни? Та чи виходить у місцевої та обласної влади реагувати на виклики повномасштабної війни? Східний Варіант поставив ці запитання жителям Донеччини.

Існують різні думки про відновлення Донеччини. Хтось вважає, що вже зараз треба відновлювати область, адже там залишаються та проживають люди. А хтось наголошує, що це «не на часі», адже постійні обстріли можуть зруйнувати те, що було відновлено. Що про це думають самі мешканці? Докладніше про це в матеріалі

«Наші міста як ніколи потребують підтримки», Ольга, Покровськ

«Мені здається, що під час воєнного стану, наші міста, які розташовані поблизу бойових дій, як ніколи потребують підтримки.

Відновлення будинків, які постраждали від російських обстрілів, це, мабуть, найпріоритетніша сфера в цей час. Тому що люди в одну мить лишаються всього, що нажили за життя.

Багато людей залишається на території Донецької області, зокрема дітей та молоді. Облаштування парків, відкриття соціальних центрів, спортивних майданчиків, у цей час допомагає мешканцям області проводити своє дозвілля, спілкуватися, підтримувати свій моральний та фізичний стани. Але обовʼязково треба дотримуватися норм безпеки в цей нелегкий час».

«Першочергово треба відновлювати інфраструктурні об’єкти та житло», Ольга, Словʼянськ

«До будь-якого відновлення ставлюся позитивно. Мені здається, що першочергово треба відновлювати інфраструктурні об’єкти та житло. Можуть почекати різні контори, тобто адміністрації різних рівнів. Вважаю, що наразі наша влада швидко реагує на виклики сьогодення, іноді швидше ніж у мирні часи».

«Відновлення безумовно потрібне», Тетяна, Краматорськ

«Ставлення до відновлення Донецької області зараз у мене позитивне. Відновлення безумовно потрібне і для економічного розвитку регіону, і для забезпечення функціонування соціальної інфраструктури.

Оскільки до міста повернулося багато місцевих жителів, то, на мою думку, варто приділити увагу роботі транспорту, житлово-комунального господарства, медичних та освітніх установ, аптечних та банківських мереж. Але, у першу чергу, забезпечити населення міста достатньою кількістю укриттів, а область — захисними спорудами.

відновлення Донеччини
Робота Управління житлово-комунальних послуг у Краматорську. Квітень, 2024. Фото: Краматорська міська рада у Facebook

Усе, що не є критично важливим для життя та безпеки міста та регіону, може почекати. Наприклад, не бачу сенсу в заходах із висадки квітів, у відновленні роботи розважальних закладів. Нажаль, до цього переліку можу додати  відновлення роботи промислових підприємств у місті Краматорську, тому що це дуже ризиковано й потребує значних витрат.

Більшого реагування від міської та обласної ради, вважаю, потребують оборонні споруди, відновлення пошкодженого житла».

«Деяке відновлення, звісно, потрібно», Вікторія, Краматорськ

«Про повномасштабне відновлення Донецької області мови не може бути й немає. Ніхто зараз не буде вкладати гроші в Донецьку область. Тому що всі все розуміють. Але я можу сказати за Краматорськ — місто живе. Люди повертаються. Є переселенці. Але деяке відновлення, звісно, потрібно. По-перше, треба ремонтувати дахи в домівках. По-друге, треба ремонтувати дороги. По-третє, усі комунікації — це теж треба ремонтувати.

відновлення Донеччини
Комунальні служби приводять до ладу дороги Краматорська. Квітень, 2024. Фото: Краматорська міська рада

Багато чого роблять у нашому місті. Місто чудово живе. Чистота й порядок. Комунальники місто просто вилізали. Ніколи такої чистоти не було, як зараз. Дахи ремонтують. Дороги минулого року у дворах зробили. Поганенько, звичайно, зробили. Латочно. Але машинам легше проїжджати.

Звичайно, що до закінчення війни нових будувань у місті не буде. Ні держава, ні приватні підприємці не будуть ризикувати. По-перше, це постійні обстріли. По-друге, ніхто не знає, що буде далі. Так, є ті, хто каже, що треба місто зачинити повністю, вимкнути комунальні послуги. Але, розумієте, тут залишається багато людей.

відновлення Донеччини
Комунальні служби приводять до ладу дороги Краматорська. Квітень, 2024. Фото: Краматорська міська рада

Гуманітарну допомогу дають регулярно. Повірте, у людей цілі комори в цій гуманітарці: у крупах, консервах. Голодуючих точно нема. І робота також є. Зрозуміло, що вона не високооплачувана, але вакансії є постійно. Так що все, що треба, у нас робиться. Місто чисто, усі отримують гуманітарку. А щось більше будувати — то вже після війни».

«Я не розумію капітальних змін», Олег, Словʼянськ

«Якщо це висадка нових квитів або заміна тротуарів — то це я не дуже розумію, але підтримка інфраструктури — необхідна річ. У такому випадку, я не розумію капітальних змін. Якщо це частковий ремонт – то так. Висаджувати квіти — це вже надмірності. А підтримувати чистоту та порядок комунальними службами — то це добре. Але я противник глобальних витрат грошей.

відновлення Донеччини
Весняні прибирання у Словʼянську. Фото: Начальник Словʼянської МВА Вадим Лях у Facebook

До відновлення житлових будинків я відношусь нормально. Бо якщо їх зараз не привести до ладу, то із часом вони взагалі зруйнуються. До того ж це потрібно для людей, які тут живуть.

Вважаю, що комунальні служби в нас працюють добре. Усе, що треба, роблять».

«Підтримка інфраструктури дуже потрібна», Катерина, Краматорськ

«Відновлення на Донеччині я підтримую. Усе ж таки тут є люди. Життя триває. І підтримка інфраструктури дуже потрібна. У першу чергу, я вважаю, треба відновлювати саме житло. Це найнеобхідніше для людей. У другу чергу — теплотраси, комунальну інфраструктуру, щоб у людей були вода, світло, газ. А далі вже — культура та все інше.

відновлення Донеччини
Сад Бернацького у Краматорську. Квітень, 2024. Фото: Сергій Сергєєв

Місто в нас зараз чисте, приємне, доглянуте. Усі працюють, щось роблять, слідкують. Немає,  на що жалітися».

«В першу чергу треба відновлювати житловий фонд», Тетяна, Покровськ

«Я вважаю, що підтримка інфраструктури міст та їхнього благоустрою завжди «на часі». Ми — люди, ми тут живемо. І не хочемо, щоб у нас тут усе позаростало й поламалося. То ж маємо дбати про своє місто. Війна в нас йде вже 10 років, а не 2 роки. То що, усі роки тримати життя на паузі?

Звісно, що треба приводити все до ладу, обпилювати сухі дерева й гілки, щоб на голови людям нічого не падало. І сміття треба прибирати, і ремонтувати все, що поламалося.

відновлення Донеччини
Робота комунальних служб у Покровську. Фото: Покровська МВА

У першу чергу, я вважаю, треба відновлювати житловий фонд. У нас багато будинків, які постраждали. Я не кажу про ті, які не можна відновити взагалі. А кажу про ті, де можна замінити дах, вікна, двері. Здебільшого, заміна вікон у нас йде за кошти донорів. У нас багато різних програм діє від різноманітних організацій, фондів. От вони приїжджають, виміряються, привозять балкони, вікна, блоки. Є будинки, де обіцяли замінити дах, але досі цього не зробили. А що робити людям?

Кажуть, що евакуація. А де й кому я потрібна? Де я буду жити? Хто мені заплатить хоча б ті дві тисячі, що для ВПО були? Так і їх скасували. А ціни на оренду просто космос. Ночувати в спортивному залі на старому матраці? Тому відновлення, що стосується саме міста, то воно потрібно».

«Міста треба відновлювати», Наталія, Покровськ

«Міста треба відновлювати. Й особливо житло. У першу чергу, це потрібно для мешканців. Обов’язково ті будинки, які підлягають відбудові. Людям треба десь жити.

Вважаю, що комунальні служби недопрацьовують. Треба озеленення, прибирання робити. Дороги в нас у поганому стані, їздити взагалі неможливо. Дороги настільки в жахливому стані, що владі дійсно слід звернути на це увагу.

Безладу, як такого, у місті немає. Але не вистачає затишку».

***

Звичайно, Східний Варіант опитав лише деяких мешканців та мешканок. Але бачимо, що більшість підтримує відновлення в області й вважає його необхідним для сьогодення. Більшість підтримує, що першочергово відновлювати треба саме житловий фонд. Також мешканці розуміють, що про велике відновлення поки мови не йде. Воно буде вже після війни. А зараз важливо підтримувати першочергові потреби. Тож наше медіа писатиме більше про те, як сьогодні проходить відбудова та відновлення на Донеччині.

Ми створили цей матеріал як учасник Мережі “Вікно Відновлення”. Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись:
Фоторепортаж

"Якщо до весни дожили – значить, все буде добре": у що вірять і як живуть мешканці прифронтового Добропілля

Рішення

Створюють робочі місця для людей з інвалідністю: як на Київщині працює соціальне виробництво з Краматорська

Історія

«Лабораторія Нуль відходів», або як маріупольська екоорганізація покращує освіту студентів

Розбір

Кинуті напризволяще? Як трансформація Мінреінтеграції вплинула на мешканців ТОТ

Фоторепортаж

«Обʼєднуємо наших»: як Центр Життєстійкості Нікольської громади підтримує переселенців у Києві

Важливо

На межі виживання. Яка доля самотніх маломобільних та людей з інвалідністю під час повномасштабної війни

Розбір

Як новозареєстрований ФОП підряди на Донеччині отримував

Репортаж

«Дають знання, які рятують»: як працює Центр єдності та національного спротиву Донецької області

02 Квітня Середа
20:43

Ексклюзив Східний Варіант нагадує, як зберегти зв’язок із ТОТ у разі блокування Telegram

19:00

Ексклюзив Дочка Романа Шухевича Марія розповіла Східному Варіанту про дитинство на Донеччині

18:40

Загарбники оцінили квадратний метр житла в "днр" і "лнр" у 107 тисяч рублів

Загарбники оцінили квадратний метр житла в "днр" і "лнр" у 107 тисяч рублів
18:03

Ексклюзив В адміністрації розповіли, чи загрожує Покровську гуманітарна криза

В адміністрації розповіли, чи загрожує Покровську гуманітарна криза
17:59

У Краматорську на Донеччині горіла Audi (фото)

17:38

За державну зраду заочно судитимуть двох співробітниць виправної колонії в окупованому Маріуполі

17:19

В окупованому Донецьку з кранів тече коричнева рідина

16:59

Від початку доби на фронті відбулося вже 133 бойових зіткнення: подробиці від Генштабу ЗСУ

16:55

Ексклюзив На Донеччині розширили зону примусової евакуації сімей з дітьми на 11 населених пунктів

На Донеччині розширили зону примусової евакуації сімей з дітьми на 11 населених пунктів
16:39

В окупованому Маріуполі виявили спалах пташиного грипу

16:20

Правоохоронці Донеччини викрили ексзаступника командира військової частини та його підлеглого у зловживанні службовим становищем

16:00

Фоторепортаж "Якщо до весни дожили – значить, все буде добре": у що вірять і як живуть мешканці прифронтового Добропілля

"Якщо до весни дожили – значить, все буде добре": у що вірять і як живуть мешканці прифронтового Добропілля
Як російська музика стала частиною пропаганди | Варіанти

Як російська музика стала частиною пропаганди | Варіанти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: