"Найголовніше — це наша команда": як переселенці зі Слов'янська відкрили ресторан "Ультра Бабуся" у Чернівцях
Сімейний ресторан «Ультра Family» працював у Словʼянську ще з 2006 року та був одним із найбільш інноваційних закладів. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну команда закладу переїхала у Чернівці, де відродила свій бізнес під новим брендом «Ультра Бабуся» на честь шеф-кухарки ресторану. Східний Варіант поспілкувався із власницею закладу Поліною Семенець про історію родинного ресторану, переїзд та плани на майбутнє.
У 2006 році команда жителів Словʼянська відкрила студентське кафе «Ультра Family». Там збиралася молодь міста на вечері й святкування. Поліна Семенець розповідає, що концепція закладу змінювалась з роками, адже постійні відвідувачі зростали, одружувались та народжували дітей. Їхні потреби змінювались, а відтак й ресторан зростав із ними.
«Наш заклад постійно змінювався, ми покращували меню та збільшували простір для відвідувачів. Тоді ресторан “Ультра Family” мав дві окремі зали, одна для бенкетів та святкувань, інша з великою барною стійкою для відпочинку та неформальних посиденьок», — розповідає Поліна Семенець.
Перед самим початком повномасштабного вторгнення команда тільки завершила масштабний ремонт, зробили велику кухню, про яку мріяли весь час.
Нова сторінка в історії закладу
Пані Ірина Михайлівна Правдівцева, шеф-кухарка ресторану, родом з Чернівців. Вона дитинства допомагала своїй мамі готувати страви на великі весілля, тому й обрала кулінарію справою свого життя. Тридцять років тому вона познайомилась зі своїм майбутнім чоловіком, з яким переїхала у Словʼянськ, де згодом почала працювати у ресторані «Ультра Family». У лютому 2022 року вона була вдома в Чернівцях у родичів.
Коли почалось повномасштабне вторгнення Ірина Михайлівна покликала усю команду ресторану сюди.
«У перші дні вторгнення частина команди — десять працівників із родинами приїхали у Чернівці. Тут ми разом жили у шелтері на базі дитячого садочку. Тоді знайти квартиру в місті було великим випробуванням. Пройшло декілька місяців й ми зрозуміли, що треба тут якось облаштовуватись та вирішили відкривати кафе у новому місті. Обладнання та меблі вивозили зі Словʼянська всі разом, адже купувати нове було б проблематично. У рідному місті залишатись було небезпечно, бо лінія фронту була дуже близько. Ми до останнього вірили, що все мине. Гадали навіть, що літо попрацюємо в Чернівцях, а потім повернемось у Словʼянськ», — ділиться Поліна Семенець.
Влітку команда знайшла склад та приміщення в оренду для майбутнього ресторану. Зараз заклад знаходиться у центрі Чернівців, на вулиці Ольги Кобилянської, 49. Поліна розповідає, що знайти приміщення допомагала доля завдяки новим знайомствам.
Оскільки Ірина Михайлівна поїхала з Чернівців ще у студентські роки, а повернулась вже бабусею, команда ресторану вирішила зробити ребрендинг та назвати новий заклад на її честь. Підприємиця розповіла, що були ідеї назвати ресторан «У Ірини Михайлівни» або «Ресторан Правдівцевої», проте такі назви в Україні мали б пострадянський відтінок. На відміну від Європейських країн, де такі назви вважаються більш шанобливими до іменитих шеф-кухарів. Тому зупинились на креативній назві «Ультра Бабуся».
Атмосфера рідного дому у новому місті та бабусині рецепти
«До нас часто приходять відвідувачі переселенці з різних куточків України, звісно, й земляки зі Словʼянська. Ми також раді бачити наших сусідів, місцевих чернівчан. Люди відмічають атмосферу закладу! Кажуть, що коли заходять, то відчувають тепло та щось знайоме. Ніби завітали в гості до родичів», — каже Поліна Семенець.
Ще однією родзинкою закладу є старовинні рецепти.
«Усі наші десерти пані Ірина Михайлівна готує за старими рецептами. Вона шукає класичні рецептури та довершує їх, робить для них “вишеньку на торті”. Також у нас в меню є окрошка. Багато людей у Чернівцях ніколи про неї не чули й не пробували. Проте усім подобається! А гості переселенці всюди шукають, де можна скуштувати окрошку, коли приходять, то кажуть, що довго на неї чекали», — розповіла Поліна Семенець.
У закладі готують особливий борщ “по-східному”, що викликає великий ажіотаж. Поліна каже, що в інших регіонах борщ зазвичай більш солодкий та ніжний, а на Донеччині та Луганщині гострий.
Подальші плани
Команда ресторану прагне бути соціально-відповідальним бізнесом. Влітку планують запустити навчальний проєкт з кулінарії для перекваліфікації жінок, які не можуть знайти роботу. На базі ресторану будуть відбуватись лекції та майстер-класи, для учасниць купуватимуть професійний одяг та компенсуватимуть проїзд.
«Ми знаємо, як складно жінкам переселенкам знайти роботу після переїзду. Часто хороші спеціалістки з різних галузей готові працювати прибиральницями, хоча мають вищу освіту. На це ще впливають різні страхи. Ми хочемо згодом надавати підтримку психолога. Людей треба підтримувати та надавати нові можливості», — ділиться Поліна Семенець.
Шеф-кухарка пані Ірина Михайлівна регулярно проводить в ресторані майстер-класи для дітей переселенців. Разом вони навчаються готувати десерти, печиво, вареники, бургери та піцу.
«Команда закладу — це справжня родина. Попри те, що ще у Словʼянську ми бачились на роботі буквально щодня, ми завжди проводили час та свята разом із працівниками та їх родинами. Коли ми опинились в Чернівцях, нас дуже згуртувало те, що ми разом. Головна місія нашого сімейного ресторану — ділитись нашими цінностями з тими, кому не вистачає звичайної людської підтримки», — підсумовує Поліна Семенець.
Де знайти заклад?
Ресторан знаходиться у Чернівцях, на розі вулиць Ольги Кобилянської, 49 та Челюскінців, 1.
Більше інформації про роботу ресторану та його команду можна дізнатися в їхньому Instagram.
***