На лінії вогню: яка ситуація в прифронтовому Покровську
Скільки людей залишається в Покровську? Чи працюють комунальні послуги? Яку допомогу отримують мешканці, які залишаються в місті? Та які є шляхи евакуюватися? Відповіді на ці та інші питання Східний Варіант дізнався в начальника Покровської міської військової адміністрації Сергія Добряка.
З початку наступальної операції російської армії на Покровськ, місто змінилось. Вулиці майже пусті після масової евакуації людей, яка відбулася тут декілька місяців тому. А ті, хто залишається, живуть під щоденними обстрілами.
6 км від лінії фронту
Станом на 19 листопада, околиці Покровська перебувають трохи більше за 6 км від «нуля». Російська армія намагається просуватися зі сторони села Лисівка та Красного Яру. Поступово ворог окуповує трасу Е50, намагаючись відкрити собі шлях на Дніпро на заході та на Костянтинівку на сході.
Покровськ щоденно обстрілюють із різних видів зброї: авіабомби, артилерія, ударні дрони. Місто та його інфраструктура суттєво зруйновані, через що комунальні послуги для населення працюють у неповному обсязі. Так, централізоване водопостачання відсутнє через повну зупинку єдиного джерела водопостачання в місто — модульної фільтрувальної станції Покровського РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу», яка розташована на виробничому майданчику шахти «Центральна» ДП «Мирноградвугілля».
Електрика в Покровську поки що працює, однак частково. Як раніше повідомила Східному Варіанту в. о. директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОВА Ольга Соловей, теплопостачання цієї зими в Покровській громаді не буде через пошкодження газопроводів, енергетичної системи та інших об’єктів критичної інфраструктури.
Станом на 11 листопада, у Покровську залишалось 11566 мешканців, у тому числі 49 дітей.
Наприкінці минулого місяця Сергій Добряк в ефірі телемарафону повідомив, що Покровськ заблокують на вʼїзд та виїзд із метою оборони. Однак пізніше уточнив, що заблокують лише окремі ділянки міста. Відповідати на запитання Східного Варіанта про часткове блокування Покровська місцева адміністрація відмовилася, посилаючись на безпекову ситуацію.
Як допомагають населенню, що залишається
Спеціалісти Управління соціального захисту населення Покровської міської ради продовжують надавати довідки ВПО, приймають документи для оформлення соціальних допомог, документів для отримання матеріальної допомоги з місцевого бюджету, видають гуманітарну допомогу. Про це повідомив Сергій Добряк.
За координації комунальної установи «Покровський координаційний комітет самоорганізації населення» Покровської міської ради надається допомога від волонтерів.
Так, благодійна організація WORLD CENTRAL KITCHEN надає продуктові й овочеві набори, гарячі обіди (2400 гарячих обідів на тиждень). Благодійний фонд «Янголи спасіння» надали понад 5 тисяч гігієнічних наборів для населення, а фонд «Solidarites» видає допомогу у вигляді підгузок для дорослих. Також ці дві організації надають допомогу у вигляді будівельних матеріалів мешканцям, житло яких пошкоджено через обстріли. Додаткова допомога надходить від волонтерів, а саме теплі речі для людей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
«Жителі Покровської громади мають право на отримання одноразової грошової допомоги на придбання твердого пічного побутового палива коштом міжнародних донорів у розмірі 21000 грн на 1 домогосподарство. Спеціалістами УСЗН прийнято та передано 956 пакетів документів від мешканців Покровської громади.
Також спеціалісти УСЗН приймають документи для оформлення житлової субсидії на тверде паливо», — розповів начальник Покровської МВА.
У місті немає води, однак для населення організували доступ до неї. На території громади працює 9 стаціонарних точок роздачі очищеної питної води. У роботі знаходяться 325 свердловин, з них 80 — для загального користування.
«Щоденно КП “Покровськводоканал” здійснює підвіз питної та технічної води відповідно до узгодженого з Покровською МВА та мешканцями міста графіку. Місце та час підвозу води кожного дня оприлюднюються в місцевих ЗМІ. Жителі мають можливість отримати воду в кількості, яка задовольняє їхні потреби. Крім того, щотижня здійснюється підвіз питної води в об’ємі 150 кубічних метрів представниками Міжнародного фонду при Організації Об’єднаних Націй “ЮНІСЕФ”», — повідомив Сергій Добряк.
Як евакуюватися з міста
Евакуація з Покровська безплатна і проходить щодня. Запис проводиться за телефоном 0800–300–101. Евакуація безпосередньо з міста відбувається до залізничного вокзалу міста Павлоград Дніпропетровської області. Надалі можлива евакуація залізничним транспортом до міста Дніпро (можливо розміщення переселенців у громадах Дніпропетровської області).
«Також залізничним транспортом евакуація здійснюється до міста Львів (за необхідністю передбачено безплатне розміщення переселенців у громадах Львівської області). Крім того, вказаним потягом евакуйовані громадяни мають можливість евакуюватися до таких населених пунктів: Кам’янське, Верхівцеве, П’ятихатки, Олександрія, Знам’янка, Городище, Корсунь, Миронівка, Біла Церква, Козятин, Вінниця, Жмеринка, Хмельницький, Підволочиськ, Тернопіль, Золочів, Красне, Підзамче», — повідомив Добряк.
Більше новин про Покровськ можна побачити на офіційному сайті Покровської МВА або в соціальних мережах.
Контакт-центр міста: 0800–300–101 або [email protected]
***