UA
UA RU
12 Вересня 2024, 13:09
5474
Як колишній ув’язнений хотів продати агентам рф таємні креслення ракетного комплексу "НЕПТУН"
Актуально

Як колишній ув’язнений хотів продати агентам рф таємні креслення ракетного комплексу "НЕПТУН"

«Хочу к своим» — публічна база російських агентів, зрадників і колаборантів, які бажають виїхати до рф в обмін на повернення українців з російської неволі. Це спільний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який реалізується за підтримки ГУР, СБУ та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У спецпроєкті «Колаборанти серед нас» Східний Варіант публікує матеріали на основі публікацій з офіційних ресурсів «Хочу к своим».

***

Український військово-промисловий комплекс ще до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну вийшов на світовий рівень та суттєво розширив номенклатуру озброєння, яке експортувалося у країни світу. За даними держслужби експортного контролю у 2019 році Україна постачала: танкові механізми у США, переносні протитанкові комплекси у Саудівську Аравію, бойові броньовані машини в Індонезію, гвинтівки та стрілецьку зброю у Канаду, М’янму, Польщу, Монголію, Катар.

Сьогодення війни простимулювало ВПК, об’єднало країну та на цей час на оборонних заводах працює близько 300 тис. громадян України. Потужності української оборонки дозволяють виробляти артилерійське озброєння, системи РСЗВ, установки та ракети протитанкових переносних комплексів, гвинтівки та іншу стрілецьку зброю, бойові броньовані машини, танки, засоби радіоелектронної боротьби, ударні літальні, наземні та морські дрони, бойові модулі, корабельні комплекси, засоби зв’язку, катери різних типів, військово-транспортні літаки та багато чого іншого. 

В Україні навіть розроблено проєкт власного Корвету під кодом 58250 (серія «Володимир Великий») — багатоцільовий бойовий корабель, розроблений миколаївським державним підприємством «Дослідно-проєктний центр кораблебудування». Його будівництво розпочато і завершення планувалося у 2022 році.

Оскільки росія постійно атакує українські мирні міста ракетами. Єдиною можливістю протидіяти цим ударам є симетрична атака об’єктів на території росії. Саме тому особливо цінними являються досягнення українських інженерів у розробці та побудові ракетних комплексів малої та середньої дальності. На виробництво таких ракет постійно полює ворог.

Р-360 «НЕПТУН» — українська протикорабельна крилата ракета. Розроблена у київському конструкторському бюро «ЛУЧ» у 2010-2020 роках. Та у 2023 році створено модифікацію для ударів по наземним цілям. Дальність до 300 кілометрів. Саме нашою славетною ракетою «НЕПТУН» було потоплено крейсер «Москва».

Не дивно, що потужності виробництва, а особливо технічні тонкощі українського ракетного комплексу являються пріоритетною ціллю російських спецслужб.

Саме такі мотиви й лягли в основу історії з нашим антигероєм, який намагався допомогти ворогу здобути секретну інформацію.

Рущак Олександр, народився і виріс у селі Березове, Хустського району, що на Закарпатті. Більшість свого життя провів у в’язниці. Звільнившись після чергового ув’язнення проживав у Сєверодонецьку, що на Луганщині. 

Рущак Олександр
Рущак Олександр. Фото взято з сайту «Хочу к своим»

Відверта розмова з колаборантом підтвердила ефективність агресивної пропаганди росії.

На питання журналіста: "що поганого Вам зробила Україна, у чому несправедливість ставлення до Вас?" відповідає:

— Україна не винна. Все було чесно. Я порушував закон і потрапляв у в’язницю.

— Чому тоді росія?

Відповідає:

Телевізор. Дивився і хотів бути з сильними, хотів виїхати туди.

Трохи задумуючись додає:

— Тільки не знаю чи я там потрібен.

Куратор зі спецслужб рф завербував зрадника у доволі тривіальний спосіб. У месенджері Телеграм агент запропонував йому легкий заробіток. Через фінансову скруту Олександр легко погодився.

Почалася співпраця, як часто буває, з простих завдань. За фотографії номерів військових авто колаборант отримав першу грошову винагороду. Потім ставки зростали. Зрадник почав збирати та передавати ворогу місцерозташування військової техніки та підрозділів ЗСУ. Здавалося, що легкі гроші та відносно прості завдання забезпечать стабільний дохід та нову якість життя. Та у таких ситуаціях людина, яка відчуває легку  наживу — хоче все більше і більше. Але більшого вимагали й російські куратори. Ворожий агент доручив Олександру за значну фінансову винагороду підкупити свого знайомого, який хвалився, що причетний до розробки ракетного комплексу «НЕПТУН». Угода відбулася і креслення радіолокаційної головки самонаведення нашого ракетного комплексу були передані російським спецслужбам. А ні наш антигерой, а ні представники російської розвідки не здогадувалися, що операція спланована та реалізовується під контролем українських спецслужб і секретні креслення являються імітацією. Зрадника було виявлено ще під час попередніх завдань. Та головною ціллю наших правоохоронців було виявлення контактів та зв’язків російських агентів, які вербували інших громадян України. А найважливішим в операції було виявити джерела витоку секретних даних з оборонних заводів України.

Суд визнав колаборанта винним та відправив його за грати на вісім років. Зараз він перебуває у в’язниці.

***

Якщо ви з тієї чи іншої причини досі співпрацюєте з ворогом і займаєтесь тим, чим займався Олександр, у вас є шанс припинити цю діяльність на визначених умовах. Заповнюйте спеціальну анкету на сайті «Хочу к своим» і чітко виконуйте отримані інструкції.

Володієте інформацією про діяльність ворожих агентів? Допоможіть Силам оборони України! Повідомте, скориставшись анкетою на сайті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5474
Поділитись:
Фоторепортаж

"Якщо до весни дожили – значить, все буде добре": у що вірять і як живуть мешканці прифронтового Добропілля

Рішення

Створюють робочі місця для людей з інвалідністю: як на Київщині працює соціальне виробництво з Краматорська

Історія

«Лабораторія Нуль відходів», або як маріупольська екоорганізація покращує освіту студентів

Розбір

Кинуті напризволяще? Як трансформація Мінреінтеграції вплинула на мешканців ТОТ

Фоторепортаж

«Обʼєднуємо наших»: як Центр Життєстійкості Нікольської громади підтримує переселенців у Києві

Важливо

На межі виживання. Яка доля самотніх маломобільних та людей з інвалідністю під час повномасштабної війни

Розбір

Як новозареєстрований ФОП підряди на Донеччині отримував

Репортаж

«Дають знання, які рятують»: як працює Центр єдності та національного спротиву Донецької області

02 Квітня Середа
20:43

Ексклюзив Східний Варіант нагадує, як зберегти зв’язок із ТОТ у разі блокування Telegram

19:00

Ексклюзив Дочка Романа Шухевича Марія розповіла Східному Варіанту про дитинство на Донеччині

18:40

Загарбники оцінили квадратний метр житла в "днр" і "лнр" у 107 тисяч рублів

Загарбники оцінили квадратний метр житла в "днр" і "лнр" у 107 тисяч рублів
18:03

Ексклюзив В адміністрації розповіли, чи загрожує Покровську гуманітарна криза

В адміністрації розповіли, чи загрожує Покровську гуманітарна криза
17:59

У Краматорську на Донеччині горіла Audi (фото)

17:38

За державну зраду заочно судитимуть двох співробітниць виправної колонії в окупованому Маріуполі

17:19

В окупованому Донецьку з кранів тече коричнева рідина

16:59

Від початку доби на фронті відбулося вже 133 бойових зіткнення: подробиці від Генштабу ЗСУ

16:55

Ексклюзив На Донеччині розширили зону примусової евакуації сімей з дітьми на 11 населених пунктів

На Донеччині розширили зону примусової евакуації сімей з дітьми на 11 населених пунктів
16:39

В окупованому Маріуполі виявили спалах пташиного грипу

16:20

Правоохоронці Донеччини викрили ексзаступника командира військової частини та його підлеглого у зловживанні службовим становищем

16:00

Фоторепортаж "Якщо до весни дожили – значить, все буде добре": у що вірять і як живуть мешканці прифронтового Добропілля

"Якщо до весни дожили – значить, все буде добре": у що вірять і як живуть мешканці прифронтового Добропілля

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: