UA
UA RU
24 Грудня 2024, 13:34
Стабільно небезпечно: що відбувається у прифронтовому Словʼянську
Актуально

Стабільно небезпечно: що відбувається у прифронтовому Словʼянську

Скільки людей зараз проживає у Словʼянську? Чи стало виїжджати більше людей з міста за останні пів року? Які додаткові заходи для безпеки приймаються владою? Та як допомагають населенню? Відповіді на ці та інші питання дізнався Східний Варіант.

Російська армія активно наступає на донецькому фронті та знаходиться вже за декілька кілометрів від околиць Покровська. Водночас ворог частково просувається з Бахмутського напрямку на Часів Яр. Станом на зараз Словʼянськ перебуває приблизно за 26 км від східної лінії фронту та приблизно за 58 км від південної. Як змінилося життя в місті після загострення ситуації на Покровському напрямку, дізнався Східний Варіант.

Мешканців побільшало

Станом на зараз Словʼянськ за 26 км від східного фронту. Ситуація тут стабільніша, ніж в інших громадах, які безпосередньо біля лінії фронту. Попередній тиждень у місті був відносно тихим, однак нещодавно ворог знову обстріляв Словʼянськ двома керованими авіабомбами ФАБ-500. Унаслідок влучань було пошкоджено 46 приватних домогосподарств і 12 автівок. На жаль, три людини були поранені, одна з них у тяжкому стані, про це повідомляв начальник Словʼянської міської військової адміністрації Вадим Лях.

прифронтовий Слов'янськ
Наслідки обстрілу. Фото: сайт Словʼянської МВА

Після обстрілів на місцях працюють медики. Комунальні підприємства долають наслідки влучань, прибирають скло та забивають дірки чи вікна на перший час. Благодійні фонди приймають заявки від мешканців, житло яких постраждало, на отримання будівельних матеріалів.

Якщо оселя не придатна для проживання, мешканцям та мешканкам пропонують скористатися пунктами незламності. Надалі є можливість отримати тимчасове житло від місцевої влади. Однак такі випадки відбуваються нечасто, повідомили Східному Варіанту в Словʼянській міській військовій адміністрації:

«Як правило, люди знаходять, де їм зупинитися: у сусідів, у родичів, у друзів. Але якщо до нас звертаються, ми не відмовляємо. У громаді працюють благодійні фонди, які допомагають людям відновити житло, якщо мешканці з певних причин не можуть податися на програму “єВідновлення”. Здебільшого люди подають заявки саме на “єВідновлення”, щоб отримати грошове відшкодування для відновлення житла, або житловий сертифікат для придбання нової домівки».

прифронтовий Слов'янськ
У сніжну погоду у Словʼянську працюють комунальні служби. Фото: Словʼянська МВА

Загострення на Покровському напрямку не вплинуло на кількість мешканців у Словʼянську. Станом на грудень 2024 року тут проживало 56 370 людей, з яких 5546 — це діти. У середині літа в місті було 55250 людей, з яких 5020 — діти.

Загалом ситуація в місті стабільна та контрольована. Працюють магазини, аптеки, медичні заклади. Нещодавно обговорювалася новина, що в Словʼянській громаді закривають школи та забороняють проведення масових заходів. Як пояснили в міській адміністрації, це не є чимось новим для громади. Таке рішення було прийнято одразу після початку повномасштабного вторгнення в країні, просто час від часу розпорядження про це оновлюють на наново публікують на сайті адміністрації.

прифронтовий Слов'янськ
У сніжну погоду у Словʼянську працюють комунальні служби. Фото: Словʼянська МВА

Евакуація обовʼязкова, але не примусова

Мешканці та мешканки Словʼянська, які мають статус соціально незахищених осіб, отримують гуманітарну допомогу від благодійних фондів, а ще дрова під час зими, психологічну та медичну допомогу. Водночас у місті працюють пункти незламності та соціальні їдальні.

Соціальні їдальні вже працюють третій рік поспіль. Наразі вони розміщені в школах № 7, 15, 16 та 20. Усіх, хто цього потребує, годують безплатними обідами. Щодня через їдальні проходить близько тисячі людей, повідомив начальник Словʼянської МВА Вадим Лях. Обід розпочинається о 12:00. Працюють заклади щодня, окрім неділі.

У пунктах незламності мешканці та мешканки можуть зігрітися, випити чаю, зарядити телефони та ноутбуки, попрацювати тощо.

прифронтовий Слов'янськ
Ілюстративне фото. Джерело: rbc.ua

Комендантська година в Словʼянську діє з 21:00 до 5:00.

Евакуація з громади не припиняється. Вона обовʼязкова, однак не примусова. Прийнявши рішення про евакуацію, людина може звернутися на гарячу лінію області чи міста, щоб залишити заявку. Після цього організують підвіз до Павлограда, звідки рушає евакуаційний потяг. Зараз він прямує до Львова. Можлива евакуація до Івано-Франківської області. Для родин із дітьми ще пропонують виїхати на Київщину.

«Зараз проблемою залишається евакуація людей, які не можуть самі себе обслуговувати, і які виїжджають без рідних. В Україні майже не залишилося місць, де приймають таких людей. І кожного разу це важко. Тому евакуація маломобільних людей може проходити довше», — повідомили в Словʼянській МВА.

Звертатися з приводу евакуації можна за контактами 0–800–500–121, +380730500121 (Viber, Whatsapp, Telegram, Signal). Для евакуації тяжко хворих і осіб з інвалідністю слід телефонувати за номером: 0–800–332–614.

прифронтовий Слов'янськ
Фото: Словʼянська МВА

Для тих, хто виїжджає, надається безплатне житло в закладах комунальної власності, деякі категорії переселенців можуть отримати допомогу на проживання (2000 грн на дорослого та 3000 грн на дитину чи людину з інвалідністю), а також надається гуманітарна, психологічна та медична допомоги.

Гаряча лінія Словʼянської МВА:

099 539 78 67;

099 539 80 47 — ЦНАП;

099 539 80 48;

066 284 92 85.

***

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись:
24 Грудня Вівторок
22:17

Біля Часового Яру українські бійці знищили найбільший новий танк рф

21:59

В Лиманській громаді залишається 12 500 людей

21:32

ЗСУ зупинили спробу росіян розширити плацдарм на лівому березі Осколу в Куп’янському районі (відео)

21:08

Росіяни пошкодили обстрілами газові мережі на Донеччині

20:44

У Києві відбулася презентація книги "Маріуполь на хвилях історії"

У Києві відбулася презентація книги "Маріуполь на хвилях історії"
20:26

Уряд на місяць продовжив дію бронювань військовозобов’язаних

20:01

Близько трьох тисяч людей залишаються в Мирнограді

18:59

На окупованій Луганщині заборонили безпілотники

18:21

Кабінет Міністрів України затвердив постанову для закупівлі безпілотних систем і засобів РЕБ

18:06

На Краматорському, Сіверському, Куп’янському напрямках українські бійці примножили втрати окупантів

17:55

Протягом року слідчі СБУ в Донецькій та Луганській областях оголосили 277 підозр у колабораціонізмі

17:46

Від початку року за підпал автівок військових підозри отримали 5 жителів Донеччини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: