
Сергій Сажко: досьє начальника Шахівської сільської військової адміністрації
Сажко Сергій Миколайович — український політик, народний депутат України VIII скликання. Був головою Курахівської міської ради, що на Донеччині. У 2014 набув депутатських повноважень. Після початку повномасштабного вторгнення росії на територію України очолив Шахівську сільську військову адміністрацію Покровського району Донецької області.
Східний Варіант дослідив біографію очільника шахівської ВА та у рамках проєкту «Досьє» підготував матеріал про основні факти із життя Сергія Сажка.
Освіта
Сергій Сажко народився у 1969 році у селі Ганнівка, Мар'їнського району, Донецької області. В юності захоплювався спортом. Займався греко-римською боротьбою і плаванням.
З 1995 по 1999 рік навчався в Курахівській філії «Придніпровського енергобудівельного технікуму». Згодом у 2001 вступив до «Національного технічного університету», де навчався за фахом інженер-теплотехнік.

У 2016 закінчив «Національну Академію Державного Управління при Президентові України» за спеціальністю «Державне управління».
Початок трудового шляху
У 1985 році пішов працювати трактористом у колгоспі «Радянська Україна» в сусідньому селі Успенівка Мар'їнського району.
З 1987 протягом близько двох років проходив військову службу в Республіці Афганістан, був учасником бойових дій.
З 1989 по 1993 рік працював слюсарем-формувальником. Згодом був машиністом енергоблока, начальником цеху теплових підземних комунікацій і гідроспоруд на Курахівській ТЕС. Тут пропрацював близько 15 років.
У 2009 був призначений заступником міського голови Курахового, що на Донеччині. Також став заступником керівника Донецького відділення асоціації міст України з малих міст. І вже за рік став головою Курахівської міської ради Покровського району Донецької області на один термін.

Відомо, що у липні 2014 сталося викрадення тодішнього мера Курахового. Така інформація надійшла від правоохоронних органів. Пізніше стало відомо, що Сергія Сажка викрали представники «Правого сектору». Як повідомив член цієї організації, такі дії відбулися для «з'ясування фактів його можливої співпраці з терористами з «днр». Через день мера Курахового відпустили.
«Сьогодні вдень мене звільнили. Дякую всім, хто допомагав у цьому. Дуже дякую депутатам міськради, небайдужим мешканцям міста та друзям, журналістам, представникам МВС, ДПЕК та інших підприємств міста. Я гаразд, почуваюся нормально, — сказав тоді міський голова Сергій Сажко. — «Правий сектор не має до мене претензій. У мене — до них. Вони розібралися в ситуації та розуміють, що Курахове — українське місто».
При цьому восени 2014 року Сергій Сажко був помічений на мітингу на підтримку так званого «референдуму» у самопроголошеній «днр». Тоді мережею поширилось відео, де він стоїть поруч з проросійськими агітаторами.
Парламентська діяльність
На осінніх парламентських виборах 2014 року був обраний народним депутатом за одномандатним округом № 59 Донецької області. Був самовисуванцем. Він набрав 30,49% або 9 235 голосів. Відрив від основного конкурента склав близько 10%.
Тоді Сергія Сажка звинуватили у фальсифікаціях результатів виборів на 59 окрузі. Про це тоді заявив Анатолій Підченко — довірена особа Валентина Манька, який також балотувався по округу. За словами Підченка до початку фальсифікацій Манько лідирував з помітним відривом, а згодом результати кардинально змінилися і він опинився на другому місці.
27 листопада 2014 року Сергій Сажко набув депутатських повноважень та вступив у депутатську фракцію Політично партії «Опозиційний блок»у Верховній Раді України восьмого скликання.

Був головою підкомітету з питань цивільного захисту населення, попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру Комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Також був членом групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою та зі Швейцарською Конфедерацією.
Бувши депутатом Сергій Сажко ініціював ряд законопроєктів. Зокрема займався питаннями організації дитячих майданчиків у селищах громади, ремонту та облаштування класів для першачків, забезпечення пільг для інвалідів. Також допомагав у розв'язанні проблем з водопроводом та ремонтом автодоріг. Припинив виконувати депутатські повноваження у серпні 2019 року.
Згодом обіймав посаду заступника голови Покровської районної ради. Зокрема брав участь в апаратних нарадах Покровської РДА, у поточних засіданнях та виконував покладені на нього посадові обов'язки.
На посаді керівника Шахівської сільської військової адміністрації
Після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України Володимир Зеленський створив обласні, районні, міські та сільські військові адміністрації. Зокрема, 4 липня 2022 року згідно Указу Президента України №469/2022 була створена Шахівська сільська військова адміністрація Покровського району Донецької області. Її керівником став Сергій Сажко.

6 липня 2022 року новостворений керівник Шахівської сільської ВА взяв участь у нараді, яку провів начальник Донецької обласної військової адміністрації, на той момент Павло Кириленко, для нових керівників місцевих військових адміністрацій області.
«Обов'язок кожного голови ВА — максимально швидко організувати евакуацію цивільних, налагодити чітку співпрацю з правоохоронцями та рятувальниками. А понад усе — ефективно взаємодіяти із військовими на місцях. Довіра, надана очільникам ВА, — це очікування результатів. Головний результат — зупинити ворога і захистити Донеччину», — відмітив тоді начальник Донецької ОВА.
Нині Сергій Сажко продовжує обіймати посаду керівника Шахівської сільської військової адміністрації та забезпечує життєдіяльність сільської громади в умовах війни.
Сім'я
Одружений із Сажко Оленою Вікторівною. Має сина та доньку.
Соціальні мережі
Особиста сторінка керівника Шахівської сільської ВА Сергія Сажка у Facebook
Офіційний сайт Шахівської сільської військової адміністрації за посиланням.
***
Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю медіа і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Ексклюзив У Добропіллі живе близько 30 тисяч жителів: яка ситуація в місті
Понад 25 тисяч дітей із ТОТ Луганської області росіяни возили торік до рф на "літній відпочинок"
Табу на прогулянки, кафе і магазини 18+: на окупованій Луганщині загарбники ввели нові обмеження для дітей і підлітків

Знай наших Майстер спорту міжнародного класу з Кремінної долучився у Дніпрі до встановлення світового рекорду (фото)

Ексклюзив У Центрі вивчення окупації розповіли за що росіяни будуть "депортувати" українців з ТОТ

Авіабомбу ФАБ-250 окупанти скинули на Іванопільський старостат: що відомо (фото)
Росіяни вночі вдарили по Добропіллю, внаслідок чого спалахнула пожежа (фото)
Зеленський окреслив "червоні лінії" у майбутніх переговорах з рф
Ексклюзив У Центрі вивчення окупації розповіли, як і чи можливо уникнути примусової "мобілізації" на ТОТ Донеччини і Луганщини

Одна з найменших громад Луганщини виділила 2 млн грн для "Азова"
Окупанти продовжують зосереджувати зусилля на Покровському та Торецькому напрямках, — Генштаб ЗСУ
Ексклюзив Нацгвардія втричі збільшила кількість застосувань різного типу дронів на Покровському напрямку
