
"Спільнота Відновлення": як родина з Костянтинівки відновила виробництво WoodLike на Київщині
Дерев’яні вироби WoodLike — з Костянтинівки. Його засновники Дмитро та Наталя Поколенки — амбасадори «Спільноти Відновлення» та лауреати відзнаки «Незламні зі сходу». Після релокейту вони працюють у Києві
«Спільнота Відновлення» — засноване Східним Варіантом ком’юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до «Спільноти Відновлення» та підтримайте Східний Варіант донейтом.
***
«Душа завжди тяжіла до власної справи»
Дмитро та Наталя Поколенки родом із Костянтинівки. У 2019 році заснували власне виробництво виробів із дерева WoodLike. Така сфера діяльності була обрана не просто так. Адже прадід Дмитра був теслярем, і ще в далекі 1920-ті роки виготовляв унікальні дзеркала та деревʼяні рами до них.

Перший лазерний верстат придбали на власні заощадження. Серед початкової продукції були прикраси до Великодня, які вдалося розпродати в соціальних мережах усього за п’ять хвилин. Зараз серед виробів WoodLike — кухонний декор, мапи України, товари для тварин, патріотичні сувеніри. Висока якість та ручна робота зробили продукцію популярними не лише Україні, а й за її межами.

Після початку повномасштабного вторгнення родина Поколенків ухвалила непросте рішення виїхати разом із виробництвом. Важке обладнання для переїзду потребувало навантажувача, яких тоді в Костянтинівці вже не залишилося.
«Ми знайшли останній, який був у місті. Пощастило», — каже Наталя.

Подружжя згадує, як на під’їзді до Києва їх очікувало ще одне випробування. Орендар, з яким попередньо домовилися про приміщення для обладнання, передумав його здавати. На щастя, уже через декілька днів родина знайшла окремий будинок, де змогла і проживати, і розмістити обладнання.
«Це навіть на краще!» — усміхається Наталя.

Уже понад рік WoodLike працює в столиці. Звичайно, вимушений переїзд вплинув на обсяги виробництва та заробітки. Та наполегливою працею родина Поколенків почала відновлювати власну справу.
«Все починається з дверей»
У гаражі свого будинку, де й народжуються унікальні деревʼяні вироби, Дмитро та Наталя проводять екскурсію для Східного Варіанта та показують, як усе відбувається.

«Все починається з дверей, — усміхається Дмитро, — через них ми завозимо сировину — дерев’яні плити. На першому етапі я роблю розкрій, залежно від розмірів майбутніх виробів. Після чого розрізаємо плиту на менші частинки, щоби було зручніше. І потім уже працюємо на лазерному верстаті, який і виготовляє сам виріб та робить гравірування».

Після виготовлення виріб очікує процес шліфування, а для деяких випадків ще й ручний розпис. Цим зараз займається сестра Наталі — Олена. Наталя пригадує, як одного разу Олена спробувала розписати один із виробів. У неї це вийшло пречудово, тому тепер вона займається цим на постійній основі.

Соціальними мережами виробництва, до речі, займається донька Дмитра та Наталі — Марія. Тож WoodLike ніщо інше, як приклад цілковито сімейного бізнесу.

Деяке обладнання досі стоїть у коробках. Дмитро розповідає, що в Костянтинівці родина мала свою власну майстерню, де могла розмістити все. Але тут доводиться економити простір. Тому деякі машинки дістають, використовують і знову ховають у коробки.
«Вже вийшли на довоєнний рівень»
Дмитро та Наталя діляться своїми здобутками за рік роботи в Києві. По-перше, вийшло партнерство з двома магазинами «Добродій» у торговельних центрах столиці. Підприємці кажуть, що це спеціальні магазини, де продаються вироби соціальних підприємств, до яких належить і WoodLike.

Завдяки отриманим грантовим коштам від ПРООН минулого грудня вдалося розробити та запустити власний сайт WoodLike. Це допомагає краще презентувати продукцію покупцю та більше продавати.

А минулого місяця WoodLike долучилися до волонтерського проєкту «Мапи України «Обійми»», завдяки чому потрапили до Книги рекордів України.
«Ми виготовили деревʼяну мапу України розміром 2х3 метри. На цій мапі розміщені ляльки-мотанки з особливостями кожного регіону України! До цього долучилося 58 майстринь, кожна робила мотанку для свого регіону. На самій мапі — понад 75 ляльок-мотанок. Ми презентували мапу на День незалежності на Тернопільщині. Ми зробили це безплатно, це був наш соціальний проєкт», — розповідає Наталя Поколенко.

За словами підприємців, після презентації до них уже звернулися люди, щоб замовити ще одну велику мапу України. До цього в асортименті виробництва була мапа, але дещо менша. Тепер, завдяки участі у волонтерському проєкті, у WoodLike зʼявилася ще одна позиція.
Сама ж мапа потрапила до Книги рекордів України, встановив рекорд у категорії «Мистецтво, вперше».

Наталя каже, що зараз продукцію WoodLike замовляють як в Україні, та й за її межами. Наприклад, найближчим часом декілька виробів поїдуть українцям у США. Але найбільш приємно, коли замовляють щось із Донеччини.
«Це найтепліші замовлення для мене. Минулого тижня відправили для кавʼярні ветеранів АТО подарункові скриньки під каву, якою вони торгують», — розповідає Наталя.

За цей рік WoodLike вдалося вийти на довоєнний рівень заробітку. Та підприємці пояснюють, що в Києві без власного приміщення та житла жити значно дорожче.
«Жити в Києві дорого. Усе коштує багато грошей. Але є і плюси. Наприклад, усе поруч. Логістика краща, ніж у Костянтинівці», — каже Дмитро Поколенко.
***
Від Східного Варіанта виробництво WoodLike здобуло відзнаку «Незламні зі сходу».



Дмитро та Наталя Поколенки — ще один приклад незламності та сили! Дякуємо та підтримуємо наші підприємства з українського сходу!
***
Ознайомитися з продукцією WoodLike можна через сайт або Facebook.
Читайте також: "Спільнота Відновлення": як відбувалась релокація відомого сєвєродонецького пабу "The Puzo Pub"
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Ексклюзив У Добропіллі живе близько 30 тисяч жителів: яка ситуація в місті
Понад 25 тисяч дітей із ТОТ Луганської області росіяни возили торік до рф на "літній відпочинок"
Табу на прогулянки, кафе і магазини 18+: на окупованій Луганщині загарбники ввели нові обмеження для дітей і підлітків

Знай наших Майстер спорту міжнародного класу з Кремінної долучився у Дніпрі до встановлення світового рекорду (фото)

Ексклюзив У Центрі вивчення окупації розповіли за що росіяни будуть "депортувати" українців з ТОТ

Авіабомбу ФАБ-250 окупанти скинули на Іванопільський старостат: що відомо (фото)
Росіяни вночі вдарили по Добропіллю, внаслідок чого спалахнула пожежа (фото)
Зеленський окреслив "червоні лінії" у майбутніх переговорах з рф
Ексклюзив У Центрі вивчення окупації розповіли, як і чи можливо уникнути примусової "мобілізації" на ТОТ Донеччини і Луганщини

Одна з найменших громад Луганщини виділила 2 млн грн для "Азова"
Окупанти продовжують зосереджувати зусилля на Покровському та Торецькому напрямках, — Генштаб ЗСУ
Ексклюзив Нацгвардія втричі збільшила кількість застосувань різного типу дронів на Покровському напрямку
