Пенсії на прифронтових територіях: як їх отримати та що треба знати

0
<em>Обкладинка: Східний Варіант</em>
Обкладинка: Східний Варіант

На прифронтових територіях Донеччини залишаються люди, частина з яких — пенсіонери. Східний Варіант дізнався, які особливості пенсійного забезпечення на прифронті та як тут працює Пенсійний фонд.


Консультують на прифронтових територіях та за межами області

На прифронтових територіях Донецької області пенсії нараховуються як і в інших областях України. Виплати проходять згідно з графіками та без затримок, повідомили Східному Варіанту в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області.

«Нарахування та передача відомостей для виплати пенсій отримувачам області, у тому числі й тим, хто проживає на прифронтових територіях, забезпечується Головним управлінням своєчасно та в повному обсязі у визначений пенсіонером спосіб — через пошту або банк», — розповіли в ГУ ПФУ в Донецькій області.

На зараз громадян обслуговують пʼять підрозділів Пенсійного фонду Донеччини:  у Краматорську, Словʼянську, Лимані, Дружківці та смт Олександрівці. Під час особистого візиту громадян інформують про призначення та перерахунок пенсій, про надання житлових субсидій та пільг, про державну соціальну допомогу та інші страхові виплати.

Фахівці управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провели виїзні консультації для мешканців с. Ярова Лиманської територіальної громади. Джерело фото: ГУ ПФУ Донецької області у Facebook

Зустрічі з мешканцями проводять з урахуванням безпекової ситуації відповідно до погоджених рішень місцевих військових адміністрацій. Для захисту громадян та працівників центрів облаштовані тимчасові захисні укриття, повідомили в ГУ ПФУ Донецької області.

Також спеціалісти сервісного центру № 2 міста Словʼянськ проводять виїзні консультації у Святогірській та Лиманській громадах. Такі зустрічі проходять за попередньо погодженим графіком. У Лиманській громаді — один раз на тиждень, у Святогірській — два рази на місяць. Так, протягом першого півріччя 2025 року провели вже 45 виїзних консультацій громадян, на яких проінформували понад тисячу людей.

Фахівці Пенсійного фонду Донецької області проводять консультації за межами області в хабах. Джерело фото: ГУ ПФУ Донецької області у Facebook

За межами Донеччини фахівці обласного Пенсійного фонду також проводять консультації в 99 гуманітарних центрах підтримки переселенців на території 19 інших областей України. Станом на липень цього року проведено 320 таких зустрічей, під час яких переселенці Донецької області отримали 1,5 тисячі консультацій та роз’яснень.

«Також забезпечується надання консультацій та роз’яснень на телефонах «Гарячої лінії». З початку 2025 року фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надали понад 30 тисяч консультацій громадянам, які звернулися на телефони «гарячої лінії» Головного управління», — повідомляють у ГУ ПФУ Донецької області.

Як оформити пенсійні виплати на прифронтових територіях

Мешканці Донецької області, у тому числі прифронтових територій, отримують пенсії згідно з графіком у визначений ними спосіб — через «Укрпошту» або банк.

Так само мешканці Донецької області та її прифронтових територій можуть оформити пенсійні виплати.

Нагадаємо, оформити пенсії можна дистанційно, за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Для цього необхідно підготувати скан-копії наступних документів:

  • · паспорт громадянина України;
  • · ідентифікаційний код;
  • · трудова книжка або інші документи про страховий стаж;
  • · документи про освіту;
  • · військовий квиток;
  • · жінкам знадобиться свідоцтво про шлюб (при зміні прізвища) та свідоцтва про народження дітей;
  • · довідка про заробітну плату за 60 місяців поспіль до 30 червня 2000 року (за бажанням);
  • · реквізити банківського рахунку.

Усі документи повинні бути у форматі PDF або JPG і не більше 1 МБ. Документи з декількох сторінок потрібно прикріпити одним файлом.

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області

Далі слід виконати наступні дії:

✅ зайти до особистого кабінету на вебпорталі електронних послуг ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або Дія.Підпису;

✅ у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» обрати вкладку «Заява на призначення пенсії»;

✅ обрати вид пенсії та дати відповіді на питання анкети-опитування для заповнення звернення;

✅ прикріпити скан-копії необхідних документів, підготовлених згідно з вимогами щодо сканованих копій документів;

✅ надати згоду на передачу й обробку своїх персональних даних (поставити позначку).

Після цих етапів на екрані з’явиться повна форма заяви про призначення пенсії (у разі потреби форму заяви можна відредагувати).

Для завершення всіх операцій, заяву підписати за допомогою КЕП або Дія.Підпису та надіслати до ПФУ натисканням кнопки «Підписати та відправити до ПФУ».

Оформити особисто або онлайн: як українці з ТОТ можуть отримувати українські пенсії
У 2014 році російська федерація розпочала неприховану військову агресію проти України та окупацію її територій. Попри це, громадяни, які проживають на ТОТ, мали та мають змогу отримувати українські пенсії. Пенсія для українців на ТОТ: що треба знати Вимоги на отримання пенсії однакові для всіх громадян України, незалежно від місця їх реєстрації, проживання чи перебування. Це Східному Варіанту розказали в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області. У 20
І
0
25 липня п’ятниця
ЕксклюзивУ Добропіллі активізувалася евакуація через зростання російських обстрілів

ЕксклюзивСхідний Варіант дізнався, що робить влада для вирішення житлового питання для ВПО з Донеччини

Subscription: Plane Paper

Підписуйтеся на розсилку

Популярні новини

Підписуйтеся на розсилку