UA
UA RU
27 Вересня 2023, 13:05
2064
Інга Павлій Тимченко Микола
"Спільнота Відновлення": як підприємці зі сходу відкрили кав'ярню "Пес Дюк" у Києві
Репортаж

"Спільнота Відновлення": як підприємці зі сходу відкрили кав'ярню "Пес Дюк" у Києві

Олександр — з Перевальську Луганської області, Ірина — з Харкова. Попри повномасштабне вторгнення, цього року родина відкрила кав’ярню «Пес Дюк», як місце для комфортних зустрічей із друзями. Олександр та Ірина — амбасадори «Спільноти Відновлення» та лауреати відзнаки «Незламні зі сходу». Їхню історію розповідає Східний Варіант

«Спільнота Відновлення» — засноване Східним Варіантом ком’юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до «Спільноти Відновлення» та підтримайте Східний Варіант донейтом.

***

«Ми проїхали через російський блокпост, але машину наших сусідів уже розстріляли»

Олександр народився та виріс у невеликому містечку Перевальськ, що на Луганщині. Після школи почав працювати в Києві, паралельно навчаючись у рідному місті. Він згадує, що після початку російської-української війни вже не було можливості їздити до Перевальська. Його колишні сусіди, знайомі та однокласники скандували за росію, а самого Олександра звинувачували в тому, що він «бандера» та «нацист».

Пес Дюк
Олександр Бугайчук. Фото: Східний Варіант

«Для мене це досі досить дивно. Ти з ними все дитинство провів, а вони з тебе роблять якогось… Вони досі пишуть, що я їм дітей і прославляю тут нацизм», — ділиться Олександр.

Пес Дюк
Фото: Східний Варіант

У Києві Олександр познайомився з Іриною, яка переїхала з Харкова. Разом подружжя вже шість років та виховують чотирирічну донечку Стефанію. Напередодні повномасштабного вторгнення родина проживала в Ірпені. Олександр працював бар-менеджером, а Ірина — у сфері маркетингу. Та війна прийшла за ними вдруге.

Пес Дюк
Фото: Східний Варіант

«Нас багато хто попереджав, але не було ніякого передчуття, що буде така повномасштабна війна, яка сталася. Я не могла й подумати. У ніч на 24 лютого Саша повернувся пізно додому, ми поспали декілька годин. А коли прокинулися, всю країну обстрілювали. Ми були шоковані», — пригадує Ірина.

Пес Дюк
Ірина Бугайчук. Фото: Східний Варіант

Перші дні сімʼя залишалася в Ірпені, спускаючись на ночівлю спочатку до підвалу, а потім до сховища житлового комплексу. Поступово інші родини виїжджали з міста, та коли Олександр з Іриною прийняли рішення про евакуацію, їм довелося виїжджати вже з російської окупації.

«Ми виїжджали через перший російський блокпост, який був в Ірпені. Ми їхали з нашим сусідом, який був німцем. Можливо, через це нас і не чіпали. Нічого не питали та пропустили. Але наших сусідів, які їхали за нами через декілька годин, уже розстріляли. Нам дуже пощастило», — розповідає Олександр.

Пес Дюк
Олександр, Ірина та Стефанія. Фото: Східний Варіант

Після Ірпеня родина приїхала до Ковеля. Ірина зі Стефанією виїхали за кордон, а Олександр допомагав евакуйовувати жінок з інших регіонів України. Він каже, що це був важкий досвід для нього — бачити, як чоловіки прощаються зі своїми коханими, щоб відправити їх у безпечне місце. Тоді це сприймалося надзвичайно тяжко.

«За всі роки з Ірою, які ми разом, ми ніколи не розлучалися на такий довгий час. А тут вони поїхали за кордон. Мені було дуже складно», — каже Олександр.

Влітку, коли ситуація трохи вщухла, Ірина зі Стефанією повернулися до Олександра в Київ. Подружжя розповідає, що Стефанія достатньо спокійно реагує на все, що відбувається. Перший час батьки не казали їй, що почалася війна. Та згодом довелося це зробити. Зараз Стефа захоплюється українськими військовими, завжди махає їм рукою, цілує при зустрічах та бажає перемоги над окупантами.

«Відкрити кав’ярню було спонтанним рішенням»

Олександр та Ірина кажуть, що відкрити кав’ярню було спонтанним рішенням. Одного разу знайомий запропонував придбати заклад задля власної справи. Та Олександр одразу зрозумів, що він не буде прибутковим, хоча знайомий наполягав на зворотному.

Пес Дюк
Фото: Східний Варіант

«До того ж заклад був дорогим навіть для свого сегмента. І я почав шукати інші заклади, щоби показати знайомому, що ціна дійсно висока, і що на ринку є інші вигідні пропозиції. Так ми побачили це приміщення. І я одразу зрозумів, що хочу. І все», — пригадує Олександр.

Пес Дюк
Фото: Східний Варіант

Назва кавʼярні, яка вже стала своєрідним мемом у соціальних мережах, пішла з мультфільму «Секрети домашніх тварин», де одним із героїв був пес з ім’ям Дюк. Комічність назви полягає в промові — якщо вимовити швидко, то в думках виникає вже зовсім інше відоме слово.

Пес Дюк
Фото: Східний Варіант

На підготовку до відкриття в подружжя було всього два тижні. Та цього було достатньо, щоб обладнати приміщення, найняти штат та відкритися. Заклад позиціонує себе як місце для теплих зустрічей із друзями.

Пес Дюк
Фото: Східний Варіант

«З повномасштабною війною багато хто втратив відчуття дому. Ми планували цей заклад максимально дружнім до всіх. Тут можна і випити кави, і коктейль, і побалакати про все на світі. На відкриття прийшло дуже багато наших друзів, як ми й хотіли. Декого з них ми не бачили років 8–10. Ідея почала працювати із самого початку», — каже Олександр.

Пес Дюк
Фото: Східний Варіант
Пес Дюк
Фото: Східний Варіант
Пес Дюк
Фото: Східний Варіант

До речі, великий внесок у відкриття кавʼярні зробила і Стефанія. Адже саме її малюнок собачки такси був використаний для логотипа закладу.

Пес Дюк
Малюнок Стефанії. Фото: Східний Варіант

Окрім кави, у закладі «Пес Дюк» можна замовити алкогольні коктейлі, тістечка, мʼясні бутери та корндоги. Останнє вже встигло стати візитівкою кавʼярні. І хоч поки що заклад не приносить багато грошей, справа й далі розвивається.

Пес Дюк
Фото: Східний Варіант

«Ми домовилися, що не будемо із цього закладу брати гроші протягом першого часу. Весь прибуток йде на розвиток. Це не основне наше місце роботи, Саша продовжує працювати барменом, я — дистанційно у сфері маркетингу, тому ми можемо це дозволити», — розповідає Ірина.

Пес Дюк
Фото: Східний Варіант

Кавʼярня знаходиться на вулиці Пирогова в центральному районі Києва. Сама будівля 1900-го року побудови й має довгу власну історію. Минулої зими тут майже не вимикали світло, та для цієї, розповідає Олександр, готують генератор та EcoFlow. Наступного літа планують ретельніше підготувати дворову територію біля «Пес Дюка», зробивши тут більш «інстаграмне» місце.

Пес Дюк
Фото: Східний Варіант
Пес Дюк
Фото: Східний Варіант
Пес Дюк
Фото: Східний Варіант

Олександр, Ірина та Стефанія отримали відзнаку «Незламні зі сходу» від Східного Варіанта.

Пес Дюк
Фото: Східний Варіант
Пес Дюк
Фото: Східний Варіант
Пес Дюк
Фото: Східний Варіант

Пишаємося нашими підприємцями зі сходу!

Як дістатися?

Кавʼярня «Пес Дюк» розташована за адресою: Київ, вул. Пирогова, б. 5

Слідкувати за оновленнями закладу можна через їхній Instagram.

***

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2064
Інга Павлій Тимченко Микола
Поділитись:
Історія

«Лабораторія Нуль відходів», або як маріупольська екоорганізація покращує освіту студентів

Розбір

Кинуті напризволяще? Як трансформація Мінреінтеграції вплинула на мешканців ТОТ

Фоторепортаж

«Обʼєднуємо наших»: як Центр Життєстійкості Нікольської громади підтримує переселенців у Києві

Важливо

На межі виживання. Яка доля самотніх маломобільних та людей з інвалідністю під час повномасштабної війни

Розбір

Як новозареєстрований ФОП підряди на Донеччині отримував

Репортаж

«Дають знання, які рятують»: як працює Центр єдності та національного спротиву Донецької області

Пам'ять

«Був ангелом-охоронцем Авдіївки»: у Києві попрощалися з волонтером та військовослужбовцем Олексієм Савкевичем

Репортаж

«Вони — наше майбутнє»: як волонтери з Донеччини відкрили в Києві дитячий інтеграційний центр «ПОРУЧ SPACE»

31 Березня Понеділок
20:03

Ексклюзив Східний Варіант дізнався про наслідки ліквідації Мінреінтеграції для жителів ТОТ

19:09

Ексклюзив "У Сіверській громаді гуманітарна ситуація залишається складною": яку допомогу отримують місцеві 

17:59

Адміністратори ЦНАПу Новопсковської громади приймають ВПО у Києві, Івано-Франківську та онлайн

17:48

Засуджено двох жителів Краматорського району, які могли бути навідниками окупантів

17:39

Стало відомо, скільки ВПО живе у Краматорській громаді

17:17

Історія «Лабораторія Нуль відходів», або як маріупольська екоорганізація покращує освіту студентів

«Лабораторія Нуль відходів», або як маріупольська екоорганізація покращує освіту студентів
16:59

В ОСУВ "Хортиця" розповіли про активність ворога на східних фронтах за тиждень

16:35

На Лиманському напрямку у 80% штурмів російська техніка знищується

16:07

Східний Варіант сприяє популяризації просторів для переселенців

Східний Варіант сприяє популяризації просторів для переселенців
16:00

На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 36 атак

15:45

Загарбники посилили "виселення" з невизнаної "лнр"

15:32

У Торецьку противник використовує підземні комунікації для заходу в тил позицій ЗСУ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: