"Все почалося з житлової проблеми": як переселенці з Луганська допомагають жителям сходу України
До початку російсько-української війни у 2014-му Олександр Журавльов мав свій бізнес у Луганську, проте з приходом окупантів довелося вивезти свою родину й весь колектив до Києва. У столиці на Олександра і його сім’ю, як і на багатьох переселенців, чекали нові виклики. Це – житлові питання, які надалі стали поштовхом для відкриття громадської організації.
Як все починалося?
Після переселення до Києва пріоритетним завданням було перевезти бізнес з будівництва басейнів з Луганська, Донецька та Криму. Увесь колектив і їхні сім’ї необхідно було прихистити у столиці. Тому Олександр та його дружина Наталія почали домовлятися з місцевими громадами щодо виділення земельної ділянки. Однак зіткнулися з першими складнощами.
“Ми спроєктували невеликий житловий комплекс з п’ятиповерхових будинків для переселенців. Домовлялися з місцевими громадами, які могли б виділити землі для будівництва, проте далеко не всі голови громад були готові до цього і нам відмовили”, – розповідає Олександр.
Тоді великому колективу, який рятував свою справу всього життя і намагався відновити з нуля бізнес надали територію, де з’явилася можливість працювати. Щодо виділення землі для будівництва комплексу не йшлось.
“Крок за кроком ми йшли до створення громадської організації “Якість життя”, яку офіційно зареєстрували у 2017 році й відкрили у Києві”, – коментує голова правління Наталія.
Так і почалась робота з гуманітарними штабами та територіальними громадами. Після повномасштабного вторгнення рф діяльність стала ще більш активною.
Початок повномасштабного вторгнення
“Ми з командою у січні зібралися й обговорили наступні дії, адже у можливості повномасштабного наступу майже ніхто не сумнівався. Вирішили, що частина команди евакуюється до Закарпаття, а інша частина залишається у Києві”, – ділиться Олександр.
В Ужгороді відкрили головний офіс і вже з перших днів російського вторгнення команда волонтерів почала їздити за гуманітарними грузами до Кракова та Кошице.
“Коробки щастя” (саме так активісти називають коробки з необхідними речами для людей, що постраждали від війни) прямували й прямують у різні регіони України від Київщини до Донеччини і зараз. Допомагають у цьому благодійні організації, такі як Global Empowerment Mission чи Global Giving, і звісно небайдужі українці.
Сьогодні організація активно розвивається. Завдяки підтримці донорів і єднанню українців багато чого вдалося досягти: відновлення будинків у Бучі, відбудова шкіл на Київщині та лікарні на Одещині, підписання меморандуму з американською організацією Global Empowerment Mission та з Міністерством розвитку громад і територій України й звісно допомога переселенцям та людям на деокупованих територіях.
“Завдяки фінансовій підтримці американської організації Global Empowerment Mission наші волонтери з ГО «Якість Життя» змогли відремонтувати багатоповерхівку у ЖК “Амур”, м. Буча, також дякуємо Бучанській міській раді”, – пишуть волонтери на своїй сторінці у Facebook.
Гуманітарні поїздки на схід України
“Ми їздимо у деокуповані райони Донеччини, Луганщини та Харківщини відразу після їхнього звільнення, адже у прифронтових селах і містах досі залишається чимало жителів”, – розказує Олександр.
Волонтери фонду у партнерстві з іноземними організаціями нещодавно повернулися з Донеччини. У Святогірськ, Курахове, Селидове та Українськ передали місцевим генератори та продукти харчування.
“Вдячність до сліз – це коли тебе відповідь запрошують почастуватися чаєм”, – розповідають волонтери на сторінці Facebook після поїздки у село Успенівка, що на Донеччині.
Фонд планує і надалі активно розширюватися. Команда вже зовсім скоро мріє відбудовувати рідну Луганщину і повертати туди життя.
Як отримати допомогу чи допомогти волонтерам?
Якщо вам чи вашим рідним необхідна допомога у відбудові зруйнованого житла внаслідок агресії рф, необхідні продукти харчування, ліки, одяг, або іграшки для дітей, тоді звертайтеся за контактами нижче.
Волонтери також підтримують українських військових, тому можуть допомогти з наданням військового та захисного обладнання.
Контакти ГО “Якість життя”:
+38067 01 00 136
+38050 80 66 177
Для своєчасної допомоги у кожному регіоні України ви можете зробити благодійний внесок за цими реквізитами:
ГО «Фонд «Якість Життя» ЄДРПОУ 41274418
IBAN
UA 953348510000000026003174766 (UAH)
АТ “ПУМБ” МФО банку 334851 ЄДРПОУ банку 14282829
***