Як знайти роботу українським переселенцям: корисні сервіси та контакти
Зібрали корисні можливості для вимушених переселенців, що шукають роботу
Російські окупанти продовжують знищувати цілі села та навіть великі міста. Люди масово користуються гуманітарними коридорами, залишають свої домівки та знаходять притулок як в мирних регіонах на території України, так і за її межами.
Перший час перебування за межами дому переселенців усім необхідним забезпечують волонтери. Однак, з часом доводиться братися до роботи.
«Східний варіант» вирішив допомогти у цьому переселенцям з Луганщини та Донеччини. Зібрали найкорисніші ресурси та контакти для пошуку роботи.
Робота в межах України
Почнімо з внутрішньоукраїнських вакансій.
📌 UA Talents — нещодавно створена платформа працевлаштування для українців, які вимушено покинули свої домівки, де доступні близько 5 тисяч пропозицій з роботи в різних регіонах України.
📌 Телеграм-канал bazuwork — збирає та розміщує багато віддалених вакансій, які передбачають роботу з будь-якого куточка України.
📌 Якщо потрібна робота в креативній індустрії та в ІТ, то можна скористатися Телеграм каналом casesjobs.
📌 Також може бути у пригоді Телеграм-канал jobforukrainians з онлайн і оффлайн вакансіями для українців.
📌 У Львові 19 березня розпочав свою роботу Центр підтримки вимушено переміщених українців, де можна отримати допомогу у пошуку роботи, а також юридичні консультації. Також можна скористатися чат-ботом, який створений у Львові для громадян, які вимушено переїхали.
📌 Для тих, хто опинився в Тернополі може бути в пригоді Фейсбук сторінка «Робота Тернопіль» з актуальними вакансіями.
Якщо цікавлять робочі професії або ж бухгалтерська, економічна, банківська сфери, то не варто ігнорувати Центри зайнятості в будь-якому місті України.
Зокрема в Чернівцях фахівці служби зайнятості для розширення бази вакансій працюють з сайтами пошуку роботи, здійснюють відбір претендентів та домовляються про співбесіду з роботодавцями. І вже є вдалі приклади працевлаштування людей, які вимушено залишили свої домівки через бойові дії. Станом на 17 березня 2022 року в області пропонується 406 актуальних вакансій.
Кожному переселенцю також варто знати про масштабну програму допомоги українцям, яку вже анонсував президент України Володимир Зеленський. Держава виплатить кожному переселенцю в Україні мінімальну грошову щомісячну допомогу в сумі 2000 гривень та 3000 тисячі гривень на кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала в більш безпечні регіони.
Три програми «Гроші, робота, житло» вже затверджені урядом і їх реалізація почалася 21 березня з реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦНАПами.
Від 30-го березня запрацює реєстрація через «Дію», де вже буде можливість вивести кошти на власну банківську карту.
Робота закордоном
📌 «Дія.Бізнес» запустила сервіс з корисною інформацією щодо працевлаштування, відкриття бізнесу та відповідей на поширені питання для переселенців у Польщі.
📌 Для копірайтерів, SMM, сейлзів, дизайнерів, розробників буде корисний ресурс startupjobsportugal.
📌 Агентство зайнятості в Берліні збирає інформацію для біженців з України. За цим посиланням українці можуть зареєструватися, аби безплатно зарезервувати місця роботи.
📌 "Об'єднані за Україну – United for Ukraine" — за цим посиланням можна знайти підтримку від румунських волонтерів, які допомагають в тому числі й з працевлаштуванням.
📌 "DOPOMOGA GOV MD" — корисний портал для біженців з України, які перемістилися до Молдови. Там також є вакансії.
📌 У Чехії з 21 березня 2022 року біженці з України вже також мають право працевлаштування без отримання дозволу. Там запрацював закон, який дозволяє іммігрантам шукати роботу, не звертаючись до бюро з працевлаштування.
Перелік вільних вакансій від Міністерства соціальної праці можна знайти за посиланням. Також можна скористатись інформацією щодо працевлаштування у Чехії тут.
📌 Сайт Jooble створив ресурс для працевлаштування українських біженців в країнах Західної Європи. Наразі на ресурсі доступні вакансії для українців в Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії, Німеччині, Молдові та Румунії. Інформація про вакансії та інші країни оновлюється щоденно.
📌 «Допомога біженцям з України» — база даних, яка допомагає біженцям за кордоном у пошуках роботи, а також житла, медичної, правової, психологічної допомоги.
Корисні контакти в Україні та за її межами
☎️ Гаряча лінія для внутрішньо переміщених осіб в Україні: 0 800 307 711.
☎️ Консультації для біженців в Україні: +38 (044) 288 94 24, 288 96 86 та +38095 282 9636.
☎️ Львівський Центр підтримки вимушено переміщених українців, де можна отримати допомогу у пошуку роботи +38 050 555 44 61.
☎️ Гаряча лінія бюро зайнятості в Польщі, її ще називають «зеленою» лінією. Телефон «Зеленої» лінії — 19524.
☎️ Міграційний інформаційний центр Словаччини: 0850 211 478 (номер зі знижкою з території Словаччини), +421 2 5263 0023;
☎️ Telegram / Signal: +421 908 767 853 (тільки голосові дзвінки).
☎️ Головна інспекція з питань імміграції Румунії: (+4) 0214107513
☎️ Контакт для консультацій в Чехії : +420 221 921 111
☎️ Цілодобова гаряча лінія в Угорщині 1818, де можна отримати консультацію навіть українською мовою.
Наостанок важливі нюанси працевлаштування закордоном
- Якщо постає вибір в яку країну їхати, то варто обирати ту, де біженець хоча б частково знає мову. Потрібна буде адаптація і навіть просте оформлення резюме може викликати складнощі. Отже, треба мати хоча б базові знання, або після приїзду відразу зайнятися курсами мови тієї країни, в яку довелося приїхати. Проте навіть мовні курси не гарантують, що переселенець зможе відразу знайти роботу. В деяких країнах можливий варіант некваліфікованого працевлаштування без знання мови. На посади, що відповідають рівню кваліфікації, варто розраховувати лише зі знанням мови.
- Як працевлаштуватися офіційно і які документи для цього потрібні, треба дізнаватися в центрах для біженців. Наприклад, наразі, навіть такі бюрократизовані країни, як Австрія, Німеччина та Швейцарія, запровадили спрощену процедуру при працевлаштуванні українців. Тож варто стежити за оновленою інформацією та знаходити кваліфіковану консультацію, а не просто інформацію з інтернету.
- Найчастіше пропозиції по роботі та різні вакансії для українців публікуються в соціальних мережах місцевими агенціями з працевлаштування, наприклад, чеські або польські. Тож, перебуваючи за кордоном, варто шукати подібні ресурси.
- Під час оформлення трудових відносин варто спробувати домовитись з роботодавцем про більш часту оплату праці, наприклад, щотижня або кожні два тижні, оскільки більшість переселенців не мають значних грошових накопичень. Тож важливо підняти це питання при перемовинах з керівництвом під час співбесіди.
- Варто виїжджати до невеликих та менш відомих міст, де більше ресурсів для допомоги біженцям, а також більше можливостей для пошуку роботи. Великі польські підприємства розташовані в маленьких містах, де пропонують вакансії для українських жінок та навіть готові поступитися у виробничих питаннях, з урахуванням того, що жінки приїхали з дітьми. Також в більшості випадків на таких підприємствах готові прийняти без досвіду роботи та знання мови.
Більше важливих інструкцій та контактів дивіться у нашому розділі "Допомога під час війни"