!["Нам сказали згадувати 2022 і пісяти під кущі": маріупольці розповіли, як над ними знущаються окупанти](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/Mariupol-okupatsiia_06-1070x580.jpg)
"Нам сказали згадувати 2022 і пісяти під кущі": маріупольці розповіли, як над ними знущаються окупанти
В окупованому Маріуполі липень 2024 року став скандальним, засміченим і залитим каналізацією. До містян, які з літа 2022 року очікують те саме обіцяне покращення (чи бодай часткове відновлення довоєнних послуг у місті), ставляться як і раніше – зверхньо, агресивно та байдуже. На гарячих лініях, куди ті телефонують скаржиться на недопослуги, їм також вказують на двері – чи то абстрактні, чи то досить конкретні, які криються за словами «Нічим не можемо допомогти», «А що ми зробимо?» чи «Не у вас одних такі проблеми».
Журналістам Східного Варіанта Олена, місцева мешканка, скаржиться: вона уже два місяці поспіль, фактично через день, телефонує у комунальні служби Маріуполя, «днр» та росії з однією вимогою, проханням і мольбою: аби з затопленого підвалу її багатоповерхівки на вулиці Азовстальській відкачали фекалійні маси. Вони ще з зими 2024 стікають туди, проте з настанням тепла набули такого смороду, що терпіти – несила. Щоправда, несила «винюхати» цей аромат лише місцевим мешканцям, оскільки жоден комунальник так і не зайшов до їх підвалу за увесь цей час.
![Маріуполь окупація](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/Mariupol-okupatsiia_0511-1024x712.png)
«У нас від сечі й калу в підвалі зацвіли стіни в під’їзді. Про те, що в них це все ввібралося навіки – мовчу, нам це не винюхати до скону. Але якби хоча б викачали це – вже було б легше! У нас в підвалі комунікації, труби, водопостачання, тепло. Каналізація піднялася до шостої сходинки, а їх всього десять! Ще навесні гі*на було кілька сантиметрів на дні підвалу. Ми ще тоді почали писать, дзвонить – ніхто не реагував. Уже за свої гроші молили комунальників із ЖКГ прийти й відкачать це все – вони прийшли, двері відкрили, скривились і сказали, що це не їхня справа. А ми тепер у лай*і тонемо, бо ні за гроші, ні за законом росії чи республіки до нас ніхто не йде!
На гарячих лініях мене вже оператори знають по голосу. То як чують його – відразу кидають слухавку. А якщо ще встигаю щось гавкнуть їм – кажуть, що заявка на опрацюванні чи наше питання на розгляді. Й так уже три місяці», – скаржиться маріупольчанка.
Аналогічна ж проблема, як скаржаться маріупольці у коментарях в місцевій групі, й на вулицях Будівельників, Шевченка, Гагаріна, на проспекті Луніна, а загалом – фактично в половині будинків міста. Як нових, так і тих, які вціліли (чи бодай частково вціліли) під час бомбардування міста.
![Маріуполь окупація](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/Mariupol-okupatsiia-1.jpg)
Зокрема, в одному з будинків на вулиці Будівельників підвал уже повністю затопила каналізація. І якщо на світлині від 10 липня ще видні монометри, то сьогодні вони вже «пішли» глибоко під рідину з каналізацій.
А на проспекті Металургів, 139 будинок уже рік потопає у фекаліях, пише маріуполець Олексій. Ремонт у багатоповерхівці, до речі, окупанти робили відносно нещодавно – за гроші так званої «днр». Проте будинок уже зараз почав гнити, сморід стоїть неможливий. І на це адміністрація міста аналогічно байдужіє – так само швидко та вперто, як і затоплює підвал.
А там, де підвали сухі (принаймні приміщення не затоплює каналізація) – інша проблема: повна відсутність рідини у трубах.
«Проспект Леніна, на цокольному поверсі багатоповерхівки – житлова квартира. Забилася каналізація, викликали аварійку. 19 липня о 20:30 приїхали, покрутилися навколо колодязів, довкола унітазу у квартирі. Нічого не зробили й просто відключили стояк! На ньому – вісім квартир. Усі житлові. Каналізацією користуватися не можна, води також немає. На питання, як нам до понеділка дожити – оператор аварійної служби ЖЕКа порадила нам «згадувати 2022 рік, випорожнятися в кущах і шукати десь воду». На вулиці спека, в будинку немає води та відключено каналізацію», – обурюється Ірина, маріупольчанка.
Анастасія, місцева мешканка, також додає: з каналізацією в Маріуполі все вкрай погано. А тому Ірині та її сусідам радять зібратися й колективно випорожнитися під кабінетом установи.
![Маріуполь окупація](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/Mariupol-okupatsiia_08.jpg)
На додачу до проблеми вище, в Маріуполі окупанти не спромоглися ні забезпечити місто та будинки газом (хоча мають фактично безліміт на це), ні електроенергією, каже Ольга, маріупольчанка. І нещодавно, тиждень тому, росіяни на два дні вимкнули світло у місто – нібито через аномальну спеку, заявивши, що її не витримало їхнє обладнання. І лише за ніч відсутності світла мешканці окупованого міста… розграбували магазини. Не допомогли ані так звані правоохоронці, які невідомо куди зникли замість виконання своїх обов’язків, ані озброєні «рятівники» із рф.
![Маріуполь окупація](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/Mariupol-okupatsiia_09.jpg)
Крім того, нещодавно Макіївку в Донецьку зрештою почали тероризувати… змії. Окупантам на них аналогічно байдуже, як і на затоплені фекаліями підвали Донеччини. Проте обурення місцевих цього разу межує з таким страхом, який вони не можуть втримати. Тому готові воювати з плазунами, а надалі – й стравлювати їх із так званою владою.
«У Макіївці на вулиці Лебедевій в будинку живуть змії. Не вужі, а сірі, товсті, довші як метр у довжину змії! Усі мешканці налякані, діти більше не ходять нікуди з дому, бо бояться. На вході біля під’їзду є дірка – вони залазять всередину, а потім знову вилазять назовні. Ми навіть не знаємо, скільки їх там кишить всередині, але ще трохи – і вони лізтимуть по трубах у квартири. Це ядовиті тварюки, зробіть щось», – обурюються донеччани.
П’яні медики в Маріуполі та ядовиті гадюки в Донецьку: що коїться за межами «каналізаційного» життя на окупованій Донеччині
У Маріуполі ж люди скаржаться навіть на тих, хто нібито має їх рятувати. Зокрема, на фельдшерів «екстренки», які приїжджають до них у стані, коли й самі ледь стоять на ногах.
«Подаю скаргу щодо надання першої медичної допомоги. Фельдшери приїхали п'яні, відмовилися госпіталізувати, й надали першу допомогу скотчем», – обурюється Валентина, маріупольчанка.
![Маріуполь окупація](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/Mariupol-okupatsiia_04.jpg)
Жінка додає: все, що відбувалося під час приїзду медиків, нагадувало цирк чи то невдалу гру поганих акторів. Оскільки все почалося з того, що п’яні лікарі не змогли спершу допетрати, кому з подружжя потрібна допомога, і в кого з них – перелом ноги.
«Коли фельдшери приїхали – мій чоловік лежав на підлозі зі зламаною ногою. Стоячи над ним, у мене запитують: «А в кого перелом?». А потім взагалі питали, для чого ми їх викликали: «У вас що. щось термінове?». Потім перемотали ногу скотчем. Думаю, в цей момент і сталося зміщення кістки. А потім вони почали перекладати чоловіка… у простирадло! Ми з сусідкою ледь докричалися, щоб його поклали на жорсткі ноші. Нам довелося самим їх діставати зі «швидкої», бо вони цього не зробили. І як від них тхнуло! А коли я зателефонувала диспетчеру і сказала, що бригада приїхала геть п’яна – мені відповіли, що я сама п’яна, і кинули слухавку» – розповідає події того виклику Валентина, дружина пацієнта.
У коментарях місцеві також сміються: на щастя, ногу замотали не синьою ізолентою. Тож невдалим пацієнтам ще слід було подякувати за те, що ту навіть зафіксували.
![Маріуполь окупація](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/Mariupol-okupatsiia_07.jpg)
Щобільше – маріупольці також скаржаться, що отримати допомогу в лікарні, маючи температуру понад 38, люди досі можуть лише по талонах. Навіть за умови, що втрачатимуть ґлузд і свідомість просто посеред лікарняного коридору.
«Я звернулася у Другу поліклініку, бо два дні у мене не спадала температура нижче 38 градусів. Пояснювала у реєстратурі, що мені треба до лікаря. А там мені кажуть, що талончик є на дату лише через три тижні. Питаю: «Мені йти додому помирати?!» – а мені відповідають, що їх це не хвилює. В результаті я домовилася в черзі з людьми, мене хтось пропустив. Але лікарка сказала, що навіть якщо у мене виявиться пневмонія – вдруге мене без талончика не приймуть. Це при тому, що в мене був страшний набряк легень, і це показав рентген», – скаржиться донеччанка Олена.
Жінка додає: після того вона з чоловіком ще кілька разів була вимушена з’являтися у лікарні – щоправда, не сама, а вже з чоловіком. І це також не зупиняло медпрацівниць від грубого та хамовитого ставлення й відвертої байдужості до її поганого самопочуття.
![Маріуполь окупація](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/Mariupol-okupatsiia_02.jpg)
«Тут якщо щось не подобається – тобі в очі кажуть: «то валіть в Україну» або «то йдіть скаржиться» чи «То не користуйтесь послугами». А навіть якщо пишеш заяву, скаржишся – всім на це байдуже», – резюмують обурені маріупольці.
***
Читайте також: "Поки друг поїхав у рейс — квартира вже, виявляється, нічия": як мешканців окупованої Донеччини позбавляють законного даху над головою
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.