Краматорськ обрав нового мера: хто такий і що обіцяє
15 листопада в Краматорську відбувся другий тур виборів. За попередніми підрахунками міської територіальної комісії перемогу здобув Олександр Гончаренко.
Самовисуванець Олександр Гончаренко отримав 18 686 голосів виборців, що склало 57,85%.
Чинний голова міської адміністрації Андрій Панков отримав 13 070 голосів виборців, що становить 40,47%.
У другому турі взяли участь понад 32 тисячі виборців. Середня явка на другий тур виборів в Краматорську склала 23,14%, ставши однією з найнижчих в Україні цього дня.
Хто такий Олександр Гончаренко?
Політичну кар'єру новий мер почав п'ять років тому.
На місцевих виборах 2015 року Гончаренко став депутатом Краматорської міської ради від партії «Наш край». Був головою комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів, зовнішньоекономічної діяльності.
До Краматорської міськради політик прийшов з машинобудування. Працював в ПАТ «Енергомашспецсталь». Станом на жовтень 2020 був директором з маркетингу і збуту.
Сірий кардинал Краматорського політикуму
Хотілося б розповісти кілька слів про Максима Єфімова. У 2015-му він програв на виборах мера в Краматорську, але за наступні п'ять років зумів стати чи не найвпливовішим краматорчанином. У 2020-му він завів до міської ради партію «Команда Максима Єфімова «Наш Краматорськ». Вона отримує 12 мандатів з 42.
Однак, за підрахунками координатора Центру громадського контролю «ДІЙ-Краматорськ» Андрія Романенка, насправді Єфімов контролює набагато більше депутатів.
«Дві третини складу Опозиційного блоку люди Максима Єфімова. Але ось зараз дивимося, що і партія “Слуга народу” відкрито агітує за кандидата на пост мера від Максима Єфімова», — розповідає експерт. — «Люди Єфімова йдуть до міськради від трьох-чотирьох політичних сил. І, великою мірою, у нас зараз є дві політичні сили — люди Максима Єфімова і не люди Максима Єфімова. І яку кількість партій вони представляють не має абсолютно ніякого значення».
Дійсно, обидві ці, здавалося б, діаметрально протилежні за ідеями політичні сили відкрито підтримали у другому турі виборів одного кандидата — ним виявився Олександр Гончаренко.
Також експерт відзначає, що на стороні Єфімова в Краматорській міськраді гарантовано буде виступати 28 депутатів.
Що обіцяв новий мер?
Що ж пропонує краматорський політик, який практично увірвався в крісло Міського голови?
У своїй передвиборчій програмі Олександр Гончаренко обіцянки сформував в програму під назвою «Краматорська стратегія».
Плани поділені на ключові сфери життя міста. Вони цілком традиційні. Це розвиток ділової активності, комфортного міського середовища, соціальної та медичної сфери, освіти.
Загалом все, що потрібно середньостатистичному мешканцю будь-якого міста.
У своїй програмі новий мер постарався зацікавити абсолютно всі верстви населення з усіма їх різноманітними інтересами та пообіцяв розв’язати масу питань. Від освітлення на околицях міста до усунення проблеми з домашніми тваринами та створення міської велоінфраструктури.
Однак експерти вважають, що в програмі Гончаренка присутні популістські обіцянки.
На думку Романенка, насправді на словах Олександр Гончаренко нічого конкретного не обіцяє.
«“Було б непогано побудувати в Краматорську хлібозавод”, “було б непогано розвивати альтернативну енергетику”. Це такий популізм без обіцянок. Або з максимально абстрактними обіцянками — “все буде добре”, “я зможу подолати корупцію”, “місто стане безпечним”», — пояснює Романенко.
Загалом, програма даного кандидата не відрізняється особливою оригінальністю і не може бути єдиною причиною його перемоги. Мабуть, справа в потужній підтримці, наданій своїм покровителем, і більш енергійній, ніж в опонента рекламній кампанії.