Хаб громадської безпеки в Краматорську: як він працює?
Хто став ініціатором Хабу? Які заняття там проводяться? Та чому його робота зараз актуальна для Донеччини? Відповіді на ці та інші питання Східний Варіант дізнався в начальниці відділення звʼязків із громадськістю батальйону Патрульної поліції в містах Краматорськ та Словʼянськ Наталі Бокової
Хаб громадської безпеки запрацював у Краматорську наприкінці минулого місяця. За попередніми повідомленнями, тут проводитимуть освітні заняття для дітей та дорослих, а також для активістів та волонтерів, які працюють у Краматорському районі. Докладніше про це в матеріалі
Актуальні знання для мешканців Донеччини
Хаб громадської безпеки запрацював у Краматорську 29 липня 2024 року. Його ініціатором стало Управління освіти Краматорської міської ради при підтримці Патрульної поліції України. Цей проєкт реалізувала ГО «Центр розвитку майбутнього» у співпраці з відділом освіти Краматорської міської ради та Національної поліції, при фінансовій підтримці проєкту PSP. У рамках PSP поліція України отримує технічну підтримку, обладнання та навчальні можливості.
Через повномасштабну війну лінія фронту проходить безпосередньо на території Донеччини. Постійні повітряні тривоги, обстріли, руйнування інфраструктури та поранення людей — це щоденні реалії для регіону. Попри це тут і далі залишаються люди. Окрім тутешніх мешканців, в області перебувають волонтери, активісти, громадські діячі, представники благодійних та гуманітарних місій.
Для власної безпеки кожний та кожна здатні удосконалювати знання з першої медичної безпеки, мінної безпеки, правил поводження на території, де йдуть бойові дії. Щоби поширювати ці знання, у Краматорську запрацював Хаб громадської безпеки. Додатково тут проводитимуть заняття з протидії гендерно зумовленому насильству та з правил дорожнього руху.
«В умовах повномасштабного вторгнення населенню вкрай важливо знати, що робити в надзвичайних ситуаціях: як надавати домедичну допомогу собі та іншим, як поводитися при виявленні вибухонебезпечних предметів, як протидіяти гендерно зумовленому насильству, а також дотримуватися ПДР.
Саме тому патрульна поліція в містах Краматорськ та Слов’янськ разом із громадською організацією “Фонд розвитку громади” проводить заняття з безпекових тем», — розповідає Наталя Бокова, начальниця відділення звʼязків із громадськістю батальйону Патрульної поліції в містах Краматорськ та Словʼянськ.
Мета хабу — надати актуальні знання для якомога більшої кількості людей, каже пані Наталя:
«Це є актуальним для будь-якого регіону, враховуючи те, що повномасштабна війна продовжується. Наша задача полягає в тому, щоб як більша кількість населення була ознайомлена з основами надання допомоги собі та іншим».
Як проходять заняття
У Хабі проводять заняття про те, як надавати собі та іншим першу медичну допомогу, як поводитися під час виявлення вибухонебезпечних предметів, як протидіяти гендерно зумовленому насильству, а також про правила дорожнього руху.
Такі заняття викладають для дітей, дорослих, активістів, волонтерів, освітян, переселенців, уразливих категорій громадян. А викладачами є фахівці поліції та ДСНС. Також залучаються експерти з інших профільних структур.
Станом на зараз про події в Хабі громадської безпеки не можна дізнатися у відкритому доступі. Передусім це повʼязано з безпековою ситуацією в регіоні.
«На цю мить заняття проводяться за узгодженням з управлінням освіти, враховуючи безпекову ситуацію. Надалі при стабілізації ситуації в області, планується завчасне інформування населення про заняття», — повідомила Наталя Бокова.
Як зв'язатися з поліцією Донецької області
Е-mail: [email protected]
Телефон чергової частини: (0626) 42–30–20, 050–668–31–70
Телефон відділу документального забезпечення: (0626) 42–30–24
Безкоштовна телефонна «гаряча лінія» Національної поліції України: 0–800–50–02–02, щоденно, з 08:00 до 20:00
Сторінка Патрульної поліції Краматорська та Словʼянська у Facebook.
Е-mail: [email protected]
***
Ми створили цей матеріал як учасник Мережі “Вікно Відновлення”. Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win