
Хаб громадської безпеки в Краматорську: як він працює?
Хто став ініціатором Хабу? Які заняття там проводяться? Та чому його робота зараз актуальна для Донеччини? Відповіді на ці та інші питання Східний Варіант дізнався в начальниці відділення звʼязків із громадськістю батальйону Патрульної поліції в містах Краматорськ та Словʼянськ Наталі Бокової
Хаб громадської безпеки запрацював у Краматорську наприкінці минулого місяця. За попередніми повідомленнями, тут проводитимуть освітні заняття для дітей та дорослих, а також для активістів та волонтерів, які працюють у Краматорському районі. Докладніше про це в матеріалі
Актуальні знання для мешканців Донеччини
Хаб громадської безпеки запрацював у Краматорську 29 липня 2024 року. Його ініціатором стало Управління освіти Краматорської міської ради при підтримці Патрульної поліції України. Цей проєкт реалізувала ГО «Центр розвитку майбутнього» у співпраці з відділом освіти Краматорської міської ради та Національної поліції, при фінансовій підтримці проєкту PSP. У рамках PSP поліція України отримує технічну підтримку, обладнання та навчальні можливості.

Через повномасштабну війну лінія фронту проходить безпосередньо на території Донеччини. Постійні повітряні тривоги, обстріли, руйнування інфраструктури та поранення людей — це щоденні реалії для регіону. Попри це тут і далі залишаються люди. Окрім тутешніх мешканців, в області перебувають волонтери, активісти, громадські діячі, представники благодійних та гуманітарних місій.

Для власної безпеки кожний та кожна здатні удосконалювати знання з першої медичної безпеки, мінної безпеки, правил поводження на території, де йдуть бойові дії. Щоби поширювати ці знання, у Краматорську запрацював Хаб громадської безпеки. Додатково тут проводитимуть заняття з протидії гендерно зумовленому насильству та з правил дорожнього руху.

«В умовах повномасштабного вторгнення населенню вкрай важливо знати, що робити в надзвичайних ситуаціях: як надавати домедичну допомогу собі та іншим, як поводитися при виявленні вибухонебезпечних предметів, як протидіяти гендерно зумовленому насильству, а також дотримуватися ПДР.
Саме тому патрульна поліція в містах Краматорськ та Слов’янськ разом із громадською організацією “Фонд розвитку громади” проводить заняття з безпекових тем», — розповідає Наталя Бокова, начальниця відділення звʼязків із громадськістю батальйону Патрульної поліції в містах Краматорськ та Словʼянськ.
Мета хабу — надати актуальні знання для якомога більшої кількості людей, каже пані Наталя:
«Це є актуальним для будь-якого регіону, враховуючи те, що повномасштабна війна продовжується. Наша задача полягає в тому, щоб як більша кількість населення була ознайомлена з основами надання допомоги собі та іншим».
Як проходять заняття
У Хабі проводять заняття про те, як надавати собі та іншим першу медичну допомогу, як поводитися під час виявлення вибухонебезпечних предметів, як протидіяти гендерно зумовленому насильству, а також про правила дорожнього руху.

Такі заняття викладають для дітей, дорослих, активістів, волонтерів, освітян, переселенців, уразливих категорій громадян. А викладачами є фахівці поліції та ДСНС. Також залучаються експерти з інших профільних структур.

Станом на зараз про події в Хабі громадської безпеки не можна дізнатися у відкритому доступі. Передусім це повʼязано з безпековою ситуацією в регіоні.
«На цю мить заняття проводяться за узгодженням з управлінням освіти, враховуючи безпекову ситуацію. Надалі при стабілізації ситуації в області, планується завчасне інформування населення про заняття», — повідомила Наталя Бокова.

Як зв'язатися з поліцією Донецької області
Е-mail: [email protected]
Телефон чергової частини: (0626) 42–30–20, 050–668–31–70
Телефон відділу документального забезпечення: (0626) 42–30–24
Безкоштовна телефонна «гаряча лінія» Національної поліції України: 0–800–50–02–02, щоденно, з 08:00 до 20:00
Сторінка Патрульної поліції Краматорська та Словʼянська у Facebook.
Е-mail: [email protected]
***
Ми створили цей матеріал як учасник Мережі “Вікно Відновлення”. Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Ексклюзив У Добропіллі живе близько 30 тисяч жителів: яка ситуація в місті
Понад 25 тисяч дітей із ТОТ Луганської області росіяни возили торік до рф на "літній відпочинок"
Табу на прогулянки, кафе і магазини 18+: на окупованій Луганщині загарбники ввели нові обмеження для дітей і підлітків

Знай наших Майстер спорту міжнародного класу з Кремінної долучився у Дніпрі до встановлення світового рекорду (фото)

Ексклюзив У Центрі вивчення окупації розповіли за що росіяни будуть "депортувати" українців з ТОТ

Авіабомбу ФАБ-250 окупанти скинули на Іванопільський старостат: що відомо (фото)
Росіяни вночі вдарили по Добропіллю, внаслідок чого спалахнула пожежа (фото)
Зеленський окреслив "червоні лінії" у майбутніх переговорах з рф
Ексклюзив У Центрі вивчення окупації розповіли, як і чи можливо уникнути примусової "мобілізації" на ТОТ Донеччини і Луганщини

Одна з найменших громад Луганщини виділила 2 млн грн для "Азова"
Окупанти продовжують зосереджувати зусилля на Покровському та Торецькому напрямках, — Генштаб ЗСУ
Ексклюзив Нацгвардія втричі збільшила кількість застосувань різного типу дронів на Покровському напрямку
