
Юлія Кішенко: досьє активістки та волонтерки, яка допомагає землякам з Луганщини та військовим
Юлія Кішенко — волонтерка з Луганська, громадська діячка, координаторка освітнього напрямку БФ «Схід SOS». Вона всі свої зусилля спрямовує на підтримку постраждалих від війни ще з 2014 року, та на підтримку військових з 2022 року дотепер. Юля завзято доводить, що схід України та її рідний край — це українська земля.
Журналісти Східного Варіанту розповідають про життя та діяльність Юлії Кішенко. Деталі та цікаві факти — далі у матеріалі.

Життя до 2014
Юлія Кішенко народилася в Луганську, де закінчила загальноосвітню школу №37. Зі шкільних років цікавилась музикою, туризмом, археологією. Вищу освіту здобувала в Луганському національному університету ім. Тараса Шевченка, факультет «Природничо-географічний», за спеціальністю «Географія». У 2009 році закінчила магістратуру.
До 2014 дівчина працювала в Луганському обласному дитячо-юнацькому центрі туризму та краєзнавства. Там проводила дитячі обласні змагання, возила дітей в експедиції та була керівницею гуртка «Юні археологи».
Юля будувала своє життя в Луганську, брала участь в громадських активностях і мріяла про світле майбутнє в Україні.
У 2013 році громада Луганщини виходила на мітинги на підтримку Євроінтеграції. Юлія з чоловіком тоді була активною учасницею Євромайдану в Луганську і намагалася довести, що Луганськ — це українське місто, яке прагне бути частиною Європи.

Спочатку мітинги проходили спокійно, однак згодом почали з'являтися агресивно налаштовані люди. Юлія пригадує та розповідає Східному Варіанту:
«Глушили нас гучною музикою, виносили свої величезні колонки та вмикали щось. Або приходили своїм антимітингом. Біля наших підʼїздів, де ми проживали, клеїли чорні мітки. Мій чоловік попав у “розстрільні списки».
Після ворожого захоплення адмінбудівель в Луганську активістів почали брати у полон. Чоловіка Юлії не оминула ця участь і він добу провів у неволі, де пережив катування та побої. Активістам залишатися в Луганську стало небезпечно і Юлія з родиною виїхала до Києва.

Почала допомагати постраждалим
Покинувши рідне місто Юлія почала допомагати постраждалим активістам та людям, які намагалися відшукати безпечне місце. Так вона стала волонтеркою, а згодом координаторкою освітнього напрямку у БФ «Схід SOS».

З весни 2014 року Юля відкривала збори, аби зібрати кошти на медикаменти, щоб допомогти постраждалим з Луганська та військовим, які на той час боронили Луганський аеропорт. А згодом почала допомагати постраждалим мирним мешканцям, які покинули свої домівки через війну.
З початком повномасштабного вторгнення рф на територію України у 2022 Юлія Кішенко почала допомагати армії, зокрема чоловіку та друзям, які теж пішли на фронт. Юля збирає гроші та передає військовим машини, дрони, тепловізори. З процесами закупівлі їй допомагають друзі.
Все про збори та діяльність Юлії можна знайти на її особистій сторінці у Facebook.
Люди довіряють і допомагають
Юля ставиться до зборів відповідально і прозоро — звітує про кожен крок. Тому люди довіряють волонтерці та передають кошти, аби підтримати українських військових. За два роки їй вдалося передати допомоги на понад 8 млн грн.
Окрема історія збору — це кошти за відрізане волосся, яке Юлія відрощувала до довжини 60 см. Волонтерці вдалося отримати понад 8 тисяч гривень, які вона вклала у купівлю автівки для військових, де служить її чоловік.
«Ми виїхали, чоловік воює, і вже через три дні стало зрозуміло, що їм потрібна допомога, їх бригаді та батальйону», — розповідає Юля Східному Варіанту.

Також Юлія Кішенко бере участь у заходах щодо прав людини. Впродовж 2022-2023 років Юля отримала декілька відзнак та подяк від батальйонів, яким допомагала. На своїй сторінці у Facebook вона коментує:
«Я не одна, нас багато, тих хто допомагає та підтримує ЗСУ на шляху до перемоги. Ця відзнака стосується всіх, хто довіряє мені та донатить».
Рідний край для Юлії Кішенко — це вільна та незалежна Луганщина, де її дім. Волонтерка багато подорожувала по Луганській області, знає кожен куточок і має багато спогадів. Юлія дотепер долучається до діяльності БФ «Схід SOS» та спрямовує свої зусилля на те, щоб Луганщина була під українським прапором.
***
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Репортаж «Досвід евакуації має стати частиною законодавства»: «Схід SOS» провів форум про порятунок людей з прифронту

У Каннах фронтмен гурту U2 Боно разом з українськими військовими презентував свій документальний фільм (фото)

Обстріли не припиняються: на Донеччині рятувальники ліквідовують наслідки ворожої агресії (фото)

Житель Донеччинни у гідрокостюмі намагався перепливти через Тису до Румунії
У понеділок у Хмельницькому переселенців консультуватиме ПФУ Луганщини
Українські захисники продовжують тримати оборону: на цей час відбулося 81 бойове зіткнення
Італія планує передати Україні 400 бронетранспортерів M113
22 травня у Києві безоплатно покажуть фільм про захисників Маріуполя
У "Чорному лісі" показали, як вибухнув російський ЗРК "Бук-1М" (відео)
В окупованому Донецьку щонайменше на 1,5 року закрили міст через Кальміус: що відомо
У Покровському та Краматорському районах Донеччини сапери знищили 13 вибухонебезпечних знахідок (фото)
