UA
UA RU
21 Червня 2024, 22:33
10074
"Дякую, що почули мене": з якими питаннями українці та українки з ТОТ звертаються на гарячу лінію Східного Варіанта
Історія

"Дякую, що почули мене": з якими питаннями українці та українки з ТОТ звертаються на гарячу лінію Східного Варіанта

У лютому онлайн-медіа Східний Варіант запустило гарячу лінію “HelpPrint”. За період роботи ініціативи команда опрацювала вже 100 звернень, зокрема від українців з тимчасово окупованих територій України. На гарячу лінію звертаються за актуальною інформацією щодо пенсій, виїзду з ТОТ, українців в окупації також хвилює тема примусової паспортизації.

А ще жителям та жителькам тимчасово окупованих територій необхідна проста людська підтримка від тих, хто готовий вислухати й зарадити теплим словом. Одна з таких українок звернулася у “HelpPrint”.

Пенсійні питання на ТОТ

Героїня цієї історії — пані Людмила (ім'я змінено з міркувань безпеки — ред.), звернулася взимку у чат-бот гарячої лінії, аби дізнатися, чи збережеться її українська пенсія до деокупації її міста у Запорізькій області:

“Скажіть, чи дійсно мої гроші не зникнуть, поки ми дочекаємось звільнення? Родич звертався до банку стосовно мого питання ще торік. Йому відповіли, що пенсійні гроші будуть накопичуватись. Я трохи заспокоїлась. Одній мені складно розібратися в цій темі, а надійної людини, яка підкаже і не напише на мене донос за українську позицію, поряд немає. От весь час чекаю, що по мене прийдуть і заарештують”.

Команда Східного Варіанта вирішила розібрати детально це питання з експертами, тому після роз’яснення і написання матеріалу про українську пенсію в умовах російської окупації, ми повернулись до запитувачки з поясненням. 

Пані Людмила зізналась, що їй важко було здолати таку велику кількість інформації, і також поділилась з нами, наскільки складно самій розбирати всі ці теми онлайн.

історія гаряча лінія Східного Варіанта
Ілюстративне фото. Джерело: iTech

“Я тільки нещодавно перейшла з кнопкового телефону, тому тільки вчусь розбиратися у цифрових нюансах. Skype у мене не працює, та я ним і користуватись не вмію. Зрозумійте, мені дійсно важко засвоїти всі ці складнощі зв'язку! Viber дуже довго завантажується, WhatsApp взагалі не використовую, бо там потрібен якийсь пароль, код, акаунт. А ще у нас доволі часто зникає інтернет, тоді взагалі кепсько, бо мобільний інтернет єдине джерело інформації для мене”, — поділилась у чат-боті пані Людмила.

У процесі спілкування ми вкотре переконались, що важливо створювати дбайливий простір для людей, яким потрібно висловитись. Тож після першого щемливого спілкування ми знову повернулись до українки та дізналися про її справи. 

“Новин в мене небагато. Я досі виходжу з квартири лише купити продукти та оплатити комуналку. Читаю в оголошеннях, що місцева влада змушує всіх пройти реєстрацію нерухомого майна. Те, що наша Україна видала документи на володіння квартир і дач, — не рахується. Я дуже боюсь, що буде як на Донеччині, де в українців окупанти арештовують та забирають житло”, — розповіла жінка.

окупанти
Ілюстративне фото. Джерело: Портал Акцент

Пані Людмила пожалілась, що росіяни продовжують на тимчасово окупованій території Запорізької області заселяти порожні квартири, заїжджаючи у них зі своїми родинами. Можуть також, як і на окупованій частині Донеччини та Луганщини, виставляти житло наших людей на продаж, додала українка.

“Не втрачати віри”

Пані Людмила розповіла, що влітку особливо сумує за дачею, біля якої вже немає Каховського моря.

“Сумую за своєю дачею. За два з половиною роки я не скуштувала ані ягідки зі своєї дачі. Може, посохло все, або хтось живе там. Лячно й перевіряти”, — поділилась своїми думками пані Людмила. 

Жінка намагається не втрачати віри та розповідає про те, що тримає її:

“Читаю гумористичні дописи, жваво цікавлюсь новинами. Інколи чую вибухи, стрілянину вночі. У такі моменти я радію, бо розумію, що це до українських військових нарешті дійшла обіцяна зброя. А стрілянина вказує на те, що активізувались наші партизани, або пролітав безпілотник. Знаю, що українцям значно важче, ніж мені. Серце крається, коли читаю, як вони страждають. 

Дякую, що почули мене, бо для мене ці розмови, ніби психотерапія. Чекаємо наших! Бережіть себе теж”.

Як звернутися на гарячу лінію?

***

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

21 Листопада Четвер
23:30

Кількість боїв сьогодні на фронті сягнула 174

22:58

Ще два Герої України отримали орден "Золота Зірка" за бої на Донеччині

22:30

Донеччина та Луганщина у трійці найбільш екологічно постраждалих від війни регіонів (інфографіка)

21:59

49 закладів охорони здоров’я Луганщини працюють на підконтрольній Україні території

21:44

Агент руху "АТЕШ" допоміг Силам оборони знищити на Донеччині підрозділ БпЛА армії рф

20:59

У момент удару по Костянтинівці поранені були у своїх оселях: одна у важкому стані

20:49

Житло для ВПО Для переселенців з Луганщини доступні 24 місцеві та 3 районні програми забезпечення житлом

20:21

На Костянтинівку армія рф скинула 2 авіабомби: поранено 6 людей (фото)

На Костянтинівку армія рф скинула 2 авіабомби: поранено 6 людей (фото)
19:54

Російський удар по Дніпру: путін заявив про випробування новітньої ракети середньої дальності "Орєшнік" (доповнено)

19:22

На Донеччині затвердили список спортсменів-кандидатів на участь в наступній Олімпіаді

18:59

Зеленський вручив "Хрест бойових заслуг" командиру десантників, які нищили росіян у Білогорівці

18:50

На Донеччині запустили в роботу 173 котельні: всі з запланованих

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: