Голос з окупації: в Україні запустили інформаційну "гарячу лінію" та набір до Школи громадянської журналістики для мешканців ТОТ
Медіа Донецької та Луганської областей Східний Варіант оголосило про запуск “гарячої лінії” для мешканців прифронтових територій та тимчасово окупованих територій, яка називається “HelpPrint” Також команда видання проведе низку тренінгів, про те, як передавати інформацію безпечно.
Ця ініціатива має на меті надати можливість для безпечного обміну інформацією та розповіді особистих історій чи проблемних ситуацій, що відбуваються на територіях, де обмежений доступ українських журналістів.
“На нашу гарячу лінію “HelpPrint” зможуть анонімно звернутися українці з окупованих територій за підтримкою, допомогою та необхідною інформацією.
Назва гарячої лінії "HelpPrint" говорить, щоб ми хочемо зробити більш видимим те, що відбувається на окупованих територіях, допомогти людям оприлюднити інформацію. Але, звісно, публікувати історії ми будемо тільки, якщо на це буде згода. Ми готові й просто відповідати на інформаційні запити людей. Де у нас не буде відповіді, там ми будемо радитися та уточнювати у профільних органах влади, профільних організацій, юристів, і повертатися з відповіддю”, — розповідають у редакції Східного Варіанту.
“HelpPrint” стане надійним каналом для тих, хто потребує підтримки, допомоги або бажає поділитися інформацією зі світом. Гаряча лінія забезпечена сучасними засобами комунікації, включаючи підключення через основні месенджери, такі як:
- Номер гарячої лінії (може змінюватись): +38 091 48 18 150
- Електронна пошта: [email protected]
- Telegram: @Help_print_bot
- Telegram-бот з можливістю зареєструвати звернення: @eastvar_bot
- Viber: Help Print Bot
- Skype: Help Print
- WhatsApp: Help Print
- Signal: +380738955177
Редакція працює над розширенням каналів зв'язку.
Відповіді можна буде отримати з 9:00 до 18:00. Якщо запит прийшов в інший час — команда видання зв'яжеться та надасть відповідь протягом наступного робочого дня.
З метою забезпечення високого рівня довіри та безпеки серед користувачів, команда Східного Варіанту організовує у березні-квітні 5 тренінгів в рамках Школи громадянської журналістики. Для всіх, кому цікава тема, що відбувається на окупованих територіях, як це безпечно висвітлювати, вже можуть заповнювати реєстраційну форму або у чат-боті видання.
Школа громадянської журналістики від Східного Варіанту буде спрямована на навчання безпечних методів збору та передачі інформації, з акцентом на фізичну та цифрову безпеку умовах війни.
“Важливість безпеки (фізичної, цифрової) взагалі важко переоцінити, а в умовах війни — тим більше. Наша з вами задача — дивитися на всі сфери, в яких ми беремо участь не тільки з огляду на користь, важливість тощо, а й з точки зору запропонованих підходів у безпеці. Супер, коли проєкти акцентують не тільки на задачах, а й на безпеці отримувачів послуг тощо.
Школа громадянської журналістики та гаряча лінія є тому підтвердженням, що безпеці тут приділяють максимум уваги, розуміючи всі ризики, з якими можуть зіштовхнутися учасники. Проте, самі учасники теж мають дотримуватися заходів безпеки та якщо є сумніви у підходах, інструментах тощо — спочатку проконсультуватися з експертами, які допоможуть оцінити ризики та запропонують рішення, які ці ризики знизять”, — зазначив експерт з цифрової безпеки Павло Бєлоусов про Школу громадянської журналістики та гарячу лінію “HelpPrint”.
Ці ініціативи мають важливе значення для підтримки зв'язку з українцями, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Кожен має право безпечно розповісти світу власну історію — саме про це проєкти Східного Варіанта.
***