До річниці Революції Гідності — спогади мешканця Слов’янська
Сьогодні відзначається сьома річниця початку в Україні Революції Гідності. “ВВ” поспілкувався з учасником тих подій та одним з організаторів Євромайдану у Слов’янську.
Сергій Лілеєв ветеран російсько-української війни, теперішній військовослужбовець, громадський активіст, голова Слов’янської організації ВО “Свобода”. Коли в столиці розпочався Майдан, був у Слов’янську та слідкував за всіма подіями. Про його початок дізнався зі ЗМІ та від своїх однопартійців, київських свободівців.
“Мене обурювали дії тодішньої влади. Відмова від курсу співпраці з Євросоюзом та згортання демократії, встановлення авторитарної влади. Тому протестувальників я повністю підтримував. В Донецьку почали проводити щоденні зібрання та мітинги. Почав приїздити туди на вихідні аби підтримати своїх друзів-однодумців. Мені важливо було, щоб вся Україна бачила, що донеччани підтримують демократію та співпрацю з ЄС”, — згадує Сергій.
На початку грудня разом з однодумцями Сергій організовував заходи на підтримку Євромайдану в рідному Слов’янську.
“У Київ я поїхав 30 грудня та залишився на декілька днів. Новорічну ніч провів на Майдані. Перебував у КМДА та пресцентрі Будинку Профспілок, де займався організаційними питаннями. Актив Донецької області був потужно представлений в столиці. Це були представники політичних партій, громадських організацій, та небайдужі мешканці Донеччини. Над Майданом панувала віра в перемогу демократичних сил”, — розповідає Сергій Лілеєв.
“Після втечі з України колишньої влади, по всій країні були організовані скорботні заходи щодо загиблих на Майдані. Так у Слов’янську, 23 лютого, ми організували вшанування загиблих від рук кривавого режиму. Потім, з початком російсько-української війни, організовували заходи за єдину Україну. Наш захід був проанонсований на 15 березня. 14 числа у Донецьку під час мітингу був вбитий голова пресслужби Донецької обласної організації ВО “Свобода” Дмитро Чернявський. Але, попри небезпеку, все одно ми провели свою акцію 15 числа”, — згадує Лілеєв.