Чат-боти перемоги: які сервіси допомагають ЗСУ нищити ворога
Після початку повномасштабної війни Росії проти України, почали з’являтися десятки ботів, які допомагають збройним силам воювати проти ворога. Ми зібрали найактуальніші й лише перевірені.
Збережіть собі важливі боти, якими варто користуватися в умовах війни.
Виявлення ворожої техніки
@stop_russian_war_bot — дозволяє передати дані про розташування ворожої техніки та живої сили окупанта. Вся інформація відразу передається до Штабу Збройних Сил України. Завдяки даним цивільних, наші воїни можуть оперативно дізнаватися про численні переміщення ворога.
Також на бот можна відправляти фотографії підозрілих людей.
Якщо в роботі бота будуть перебої, СБУ просить надсилати інформацію в особисті повідомлення телеграм-акаунту «Stop Putin War» (@stop_russian_war).
findokupant.com — сюди можна повідомляти про переміщення ворожої техніки та особового складу РФ.
@ukraine_avanger_bot – цей бот передає інформацію кіберполіції про мітки, які залишають окупанти на наших дорогах та дахах
Інформаційний фронт
Нині існує багато телеграм-каналів, YouTube-каналів, Facebook-сторінок, Instagram-профілів, що поширюють дані про пересування українських військових та техніки. Такі ресурси необхідно блокувати. Українська кіберполіція розробила кілька чат-ботів, які дозволяють Україні вести якісну інформаційну війну.
@stopdrugsbot — сюди можна відправляти підозрілі інтернет-ресурси, які ймовірно займаються дезінформацією. Це допомагає блокувати фейкомети;
@stoprussiachannel — тут з’являється інформація про диверсійні ресурси та інструкція щодо того, як їх заблокувати.
Власна безпека і перша допомога
@Hotovyi_do_vsioho_bot — цей чат-бот турбується про вашу безпеку. Він розказує, як діяти, якщо ви залишились наодинці перед загрозою, як захистити дім, як реагувати на сирену та повідомлення про повітряну загрозу тощо.
@activistsAdvisor_bot — ще один чат-бот для підвищення власного рівня безпеки. У нього можна запитати про те, як діяти, коли на вас напали, та як надавати домедичну допомогу.
Джгут 2.0 — це бот про надання першої допомоги. Там можна знайти детальні інструкції про те, як зупиняти кровотечі, як діяти при зупинці серця та різних травмах. Він має кілька режимів та розрахований на різні категорії людей — на медиків, на тих, хто проходив навчання з першої допомоги, і для тих, хто взагалі не має подібних навичок.
"Повітряна тривога" — додаток, який сповіщатиме про небезпеку у конкретному регіоні України. Його можна завантажити: у Google Play Market та AppStore.
Психологічна допомога
В окупанта практично нічого не виходить на полі бою, а тому залякування і психологічний тиск — один з інструментів ведення війни. Для психологічної допомоги українцям діють кілька важливих сервісів:
Розкажи мені — сервіс, який допомагає знаходити психологічну допомогу фахівців. На сайті можна залишити заявку і психолог вийде на зв’язок.
«Друг. Перша допомога» (@friend_first_aid_bot) — ще один сервіс, який надає першу психологічну допомогу у випадку стресів та панічних атак.
Мапа відкритих аптек — ті, хто потребує ліків, можуть користуватися сервісом для пошуку аптек, які працюють в воєнний час. Зазначимо, що аптеки не працюють в комендантську годину, оскільки рух людей у цей період доби заборонений.
Сервіси справедливості
@tribunal_ua_bot — збирає фото- і відеодокази для юридичних позовів. Кожен, хто бачить жорстокі дії російських солдатів — розстріли цивільних, руйнування будівель, незаконне захоплення полонених, вбивства дітей тощо, можуть і навіть мають писати про це в бот та додавати фото-, відеоматеріали.
[email protected] — це електронна пошта групи правозахисників, які фіксують воєнні злочини для формування подання до суду в Гаазі.
Бомбосховища
Не буде зайвим нагадати про бомбосховища, де можна пересиджувати загрозу в різних містах.
Сховища в Донецькій області.
Сховища в Луганській області.
Фонове фото: колона російської військової техніки перетворилася на купу брухту в Бучі. Тарас Березовець