Жителям кількох прифронтових населених пунктів на Донбасі збільшать субсидію на опалення
Верещук розповіла, що в її перший день на посаді міністра до неї звернулися депутати від Донецької області, які представляють прифронтові населені пункти на Донбасі.
Про це повідомила віце-прем'єр-міністр - міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в інтерв'ю телеканалу «Дім».
Жителям кількох населених пунктів біля лінії зіткнення збільшать розмір субсидії на опалення, оскільки зараз вони змушені опалювати свої будинки електроенергією.
Вона розповіла, що в її перший день на посаді міністра до неї звернулися депутати від Донецької області, які представляють селище Зайцеве і міста Гірник, Красногорівка, Мар'їнка, Новогродівка, а також від Луганської області - село Трьохізбенка.
"Ситуація була наступною. Є населені пункти, які знаходяться поблизу лінії розмежування. І вони через агресію Російської Федерації втратили можливість отримувати тепло через газопроводи в силу того, що неможливо під обстрілами проводити ремонтні роботи. Нас попросили посприяти, щоб домогосподарства, які забезпечують теплом своє житло через електроенергію, мали можливість не платити за високим тарифом. Тобто вище, ніж 90 ліжок", - розповіла Верещук.
Для вирішення цієї проблеми вона звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і міністра соціальної політики Марини Лазебної.
"Як правильно вирішити це питання, щоб люди отримали допомогу зараз? Тобто не через півроку, не через рік, а зараз. Тому що платіжки приходять зараз. Спасибі міністру соціальної політики Марині Лазебній, спасибі прем'єру, які відразу ж дали правильне рішення. А саме - це проект постанови (який, я сподіваюся, вже наступного тижня стане постановою) про те, щоб збільшити розмір субсидії для жителів цих населених пунктів", - сказала глава Мінреінтеграції.
Зараз жителі прифронтових районів отримують субсидію в розмірі 700-1000 гривень, тепер вони будуть отримувати понад 2,5 тисячі гривень, оскільки обігрів житла йде через електроенергію, а інших джерел тепла у людей немає.
"Ми знімемо обмеження щодо актів на обстеження житлових умов. Вони були перешкодою [для нарахування субсидії]. І люди вже в листопаді, грудні отримають свої гроші. Я вважаю, це правильний хід", - підкреслила Верещук.
За її словами, допомога торкнеться десятків тисяч домогосподарств. На ці цілі знадобиться близько 70-80 мільйонів гривень на місяць.
"У нас такі гроші є, вони зарезервовані. І ті громади, які звернулися, вони отримають таку можливість", - запевнила міністр.
Верещук додала, що також по допомогу можуть звертатися й інші громади - або через своїх народних депутатів, або безпосередньо до міністра.
"У вас є можливість сказати про свої проблеми. Ми будемо реагувати на кожен ваш сигнал. Тому що ви знаєте, що потрібно робити там [в громадах], а я знаю - що потрібно і як потрібно зробити тут. Давайте об'єднаємо наші зусилля, і допоможемо людям", - звернулася вона.