У Мінреінтеграції розповіли, як проходила реінтеграція переселенців з ОРДЛО за 7 років
У Мінреінтеграції розповіли, як проходила реінтеграція переселенців з ОРДЛО з 2014 року і які проблеми при цьому вирішувалися.
Від 2014 року ставлення до переселенців в Україні змінилося на краще. Громади уже відчули наскільки ці люди гідні та свідомі українці. Про це розповіла заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна"
Читайте також: куди крокує реінтеграція: головні зміни, яких чекають жителі Луганщини та Донеччини
"Мені здається, що воно змінилося на краще через те, що більшість переселенців, які приїжджали у 2014 році з думкою про те, що це буде тривати не довго і вони повернуться, зрозуміли, що це не так. Більшість з них уже інтегрувалися, або інтегруються в приймальні громади з усвідомленням, що вони будуть далі продовжувати тут жити. Тобто, тотальний суцільний біль і вимога захисту абсолютно об’єктивних потреб закінчилися і більшість людей змогли інтегруватися", — сказала вона.
Разом із цим, як зазначила Драганчук, питання недопущення та зменшення дискримінації щодо переселенців є досить складним.
"Все залежить не тільки від політики держави, але і від самих внутрішньо переміщених осіб і того, що відбувається в приймальних громадах, куди люди з Донецька, Луганська й Криму переїхали. Однією з головних проблем є прив’язка всіх адміністративних і інших послуг держави до довідки про переміщення. Також є абсолютне обмеження за банківськими послугами, згідно з яким переміщені особи мають отримувати всі соціальні та пенсійні виплати виключно в "Ощадбанку". Для мене це основні дискримінаційні моменти, які ми знаємо як вирішувати, і внесли їх в нашу Стратегію реінтеграції внутрішньо переміщених осіб", — пояснила заступниця міністра.