В одній зі шкіл Бердянська встановлять камери відеоспостереження
За фінансової підтримки ПРООН громадська спілка активіста Ігоря Кас'янова реалізує проєкт «Безпечна школа — запорука особистої та громадської безпеки». В рамках цього проєкту в школі №16 Бердянська будуть встановлені камери відеоспостереження.
Про це повідомляє Східний Варіант.
Ігорю Кас’янову — 48 років. Зараз він — громадський діяч, а до цього 20 років працював діджеєм у Бердянському санаторії. Тоді навіть не думав про громадський активізм.
«Взагалі-то мене дуже важко зрушити з місця, але коли такі події в країні відбувались, в мене вибору не було. Все змінила революція»,
— каже Ігор.
Коли у 2013 році почалася Революція Гідності, він поїхав у Київ на Майдан. Потім повернувся до рідного Бердянську, де згодом почалися проросійські мітинги та заворушення. Ігор разом з небайдужою проукраїнською громадою міста створив місцеву самооборону і став там замкомандира. Вони рили окопи та допомагали робити укріплення.
«Ми були останнім місцем, яке не здалося»,
— згадує він події 2014 року, коли над українськими містами один за одним підіймалися російські триколори.
З початком війни Ігор зрозумів, що переселенцям, які тоді тисячами виїжджали з окупованого Донецьку та Луганську до найближчих населених пунктів, потрібна допомога. Саме тому створив благодійний фонд, які допомогав ще й українським військовим.
Зараз Ігор — голова громадської спілки «Вільна громада — комфортне місто», до якої входять 15 громадських організацій та 7 активістів. Можливо, саме пережиті події та досвід допомоги людям у безвихідній ситуації змусили його подбати про безпеку у школах.
Ігор має сина шкільного віку, тому безпека дитини у навчальному закладі для нього — не пустий звук.
«Ми робимо це, щоб слідкувати за порядком. Щоб не було конфліктів, бійок, булінгу. До того ж у нашій країні є нагальна проблема — розповсюдження наркотичних речовин, у тому числі у школі»,
— пояснює активіст.
Другий компонент проєкту — створення Кодексу безпечного освітнього середовища. У ньому містяться правила для вчителів, технічних працівників школи та дітей, які убезпечать їхнє перебування у навчальному закладі.
Внутрішній документ школи створений за діючими законами, наказами та нормативними актами України.
«Мене дуже вразила армійська дисципліна серед вчителів. Чітко поставлене завдання всі виконують, тому мені дуже легко було працювати. Я з освітніми закладами ніколи не працював, тому в мене були побоювання, щодо виконання вчителями їхньої частини роботи, — зізнається Ігор. — Але вони зробили це швидше за мене і навіть ще мене підганяли».
Коли кодекс буде погоджений місцевою радою, школи зможуть користуватися ним для участі у грантових проєктах, орієнтованих на розвиток безпечного середовища у закладах середньої освіти.
Тетяна Жук, Східний Варіант