Нова залізнична гілка на Луганщині може пройти через Сєвєродонецьк
Всього розглядається чотири варіанти будівництва нової гілки. Один з них припускає, що вона пройде через Сєвєродонецьк.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Дом
Три тижні тому запустили тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування для будівництва нової залізничної гілки в Луганській області. Це є першим етапом реалізації проекту.
Читайте також: на Луганщині жителям зруйнованої під час вчорашнього обстрілу НЗФ багатоповерхівки шукають нове житло (відео)
Всього розглядається чотири варіанти будівництва нової гілки. Один з них припускає, що вона пройде через Сєвєродонецьк. Про це розповів керівник напрямку енергетики та інфраструктури проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» Олександр Стеценко.
"ТЕО якраз є першим етапом реалізації проекту. Тобто без цього техніко-економічного обґрунтування неможливо обговорювати з міжнародними структурами фінансування. В обов'язковому порядку їм необхідно обґрунтування, - який проект, скільки він буде коштувати, яку користь принесе, потенційні ризики, термін реалізації, які учасники, хто що робить", - пояснив експерт.
Нагадаємо, на Луганщині планують протягнути нову залізничну лінію, яка покликана з'єднати північні райони області із загальною мережею «Укрзалізниці». За словами Олександра Стеценка, вартість проекту - близько 80-100 млн дол. Він додав, що втрати області від відсутності залізничного сполучення за рік у середньому становлять понад 90 млн. євро.
Він нагадав, що основна проблема Луганської області з залізничним сполученням у тому, що в регіоні одна з двох залізничних гілок - «Лантратівка - Кондрашевська Нова - Луганськ», починаючи з 2015 року є відрізаною. Вона на півночі межує з територією Російської Федерації, на півдні - з тимчасово непідконтрольною частиною регіону.
"2/3 території Луганської області не мають фізичного зв'язку з рештою території України. Тобто туди можна доїхати тільки автомобілем. Якщо скласти разом всі витрати, то виявляється, що ця залізниця окупиться в цілому для економіки України, для економіки регіону. Окупиться за один рік. І зараз це вже цікавий проект для реалізації", - зазначив Олександр Стеценко.