Грузини поділилися з Україною досвідом реінтеграції мирного населення
Грузини поділилися з Україною досвідом взаємодії з мирним населенням окупованих територій
В Грузії, як і в Україні, є лінія розмежування з окупованими територіями, а грузинська влада вже багато років має ту ж саму дилему: як реінтегрувати мирне населення Абхазії та Південної Осетії.
Про це йдеться в матеріалі “Східного варіанту”.
Як розповів грузинський політолог, один із найуспішніших кроків у цьому напрямку — безплатна грузинська медицина для людей з Абхазії та Південної Осетії, що мають грузинський паспорт. У Грузії вважають свою реформовану медицину великою цінністю.
Там діє державне медичне страхування, що залежить від рівня доходів. Чим менше дохід, тим більше витрат на лікування покриває держава. А певним категоріям людей, в тому числі пенсіонерам — усі медичні послуги надаються безплатно. В тому числі й операції.
Саме це державне медичне страхування є доступним для усіх грузинів, в тому числі й з окупованих територій.
Щоб забезпечити доступ до медицини Грузія навіть збудувала біля Абхазії лікарню. В першу чергу — це турбота про людей поважного віку, яким важко долати великі відстані. А до Тбілісі з Абхазії їхати близько 400 км.
"Часто для безпеки людей працівники лікарні не вписують їх прізвища в журнали прийому, щоб у цих людей не було проблем на території так званих республік", — пояснив у коментарі "Східному варіанту" грузинський політолог, лектор Тбіліського національного університету Арчіл Сіхарулідзе.
І хоча офіційно грузинська влада дає безплатну медицину лише громадянам Грузії, але в лікарнях приймають всіх жителів окупованих територій.