У Маріуполі обговорили, як посилити територіальну оборону
У Маріуполі пройшла конференція на тему територіальної оборони. Заступник міського голови Аркадій Мєшков зазначив, що для громади міста питання безпеки - одне з пріоритетних. Створення потужної силової бази - це забезпечення стійкого розвитку і залучення інвестицій в місто.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на міськраду Маріуполя.
Зараз в Маріуполі реалізується комплексна програма «Безпечне місто». Вона містить чотири напрямки: підвищення рівня правопорядку, обороноздатності, протидії тероризму, а також цивільної оборони міста. З 2016 по 2020 рік в безпеку інвестовано 142 млн гривень.
«За шість років в Маріуполі вдалося створити належний правопорядок. А лінія зіткнення пішла на десятки кілометрів. Це сталося завдяки злагодженій і оперативній роботі всього силового блоку», - зазначив заступник міського голови.
У Донецькій області сформовано 109 бригаду територіальної оборони. Її управління розміщено в Маріуполі. Маріупольським об'єднаним міським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки сформований 107 батальйон територіальної оборони.
Також затверджено План територіальної оборони міста Маріуполя. У ньому визначені місця дислокації загонів, пункти збору особового складу і техніки.
«Коли ворог знаходиться на кордоні, ми повинні пам'ятати, що не тільки армія захищає територію. Є ще територіальна оборона. Наша мета, щоб цей орган надавав всебічну підтримку армії в складні часи. Також ми продовжуємо боротися з фейками і співпрацювати з суспільством і волонтерами», - розповів заступник керівника центрального штабу національного корпусу Владислав Соболевський.
Далі в ході робочої зустрічі було обговорено проект Закону «Про територіальну оборону України». У разі його прийняття, буде збільшено видатки державного та місцевих бюджетів, в тому числі на створення і роботу головного цивільно-військового органу територіальної оборони. Збільшить соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, надасть житлово-побутові пільги. Поліпшить забезпечення військ територіальної оборони зброєю і боєприпасами, матеріально-технічними засобами.
«Створення загонів територіальної оборони - безумовно важливо для Маріуполя. Однак такі дії мають великий масштаб, як для міста, тому їх обов'язково треба підкріплювати фінансуванням з державного бюджету. Забезпечуватися субвенціями і дотаціями. В цьому напрямку законопроєкт ще потрібно допрацьовувати», - підкреслив Аркадій Мєшков.
Читайте також: У Маріуполі главу сім'ї притягнули до відповідальності за жорстоке поводження з рідними