Будівництву ні! Маріупольці вийшли на акцію проти будівництва університету "Метінвест Політехніка"
Робітники вже огородили ділянку для будівництва стрічкою і розбирають будівлю літнього кінотеатру, де після знесення побудують виш
Історія навколо будівництва приватного гірничо-металургійного університету «Метінвесту» продовжує розвиватися. 28 березня біля центрального входу в Міський сад пройшов мирний протест.
Містяни збирали підписи проти забудови університету і виступали в форматі відкритого мікрофона.
Не проти освіти, але проти локації
Давно в Маріуполі так масово й експресивно не обговорювали якусь подію, як забудову Міського саду. На акцію перед входом в найстаріший парк Маріуполя зібралося понад 150 осіб різного віку.
Їх основна вимога до міської влади та «Метінвесту» — перенести будівництво вишу з Міського саду в інше місце в місті.
«Багато хто намагається нас зганьбити, виставити божевільними, як ніби ми проти освіти, проти вишу, проти розвитку. Але це не так. Ми просто проти тих тіньових процесів, які влаштував “Метінвест”, щоб побудувати свою будівлю в парку, який належить людям. У місті повно інших місць, де можна будувати виш, скляний, високий, як вони хочуть», — каже пенсіонер Олександр Мухін, який прийшов на акцію зі своєю сім'єю.
На плакатах присутніх зустрічаються написи англійською мовою, де написано «Ні високотехнологічному більму на оці в історичному центрі» і «Руки геть і від міського парку».
«Мені б хотілося відправити це в різні міжнародні організації, щоб привернути увагу до нашого болю. Наприклад, я знаю, що культурну спадщину захищає ЮНЕСКО. Я ще перегляну перелік цих організацій і буду звертатися всюди. Нам не все одно. Університет — це добре, але локація просто неприйнятна», — вважає вчителька Алла Лідховська.
Потрібно відзначити, що крім Алли на акцію прийшло безліч інших працівників сфери освіти.
Всім охочим також надали можливість висловитися перед мікрофоном. Ось що сказав один з організаторів акції Кирило Вишняков:
«Ми чудово бачимо, що Маріуполь розвивається, що будуються нові парки та дороги. Але ми не хочемо, щоб інвестор, який приходить сюди, вказував нам, що нам робити з нашим парком. Я корінний маріуполець, я тут народився і виріс. У цьому парку пройшов мій останній дзвінок, в цьому парку почалася моя підприємницька діяльність, в цьому парку сьогодні гуляють мої діти. Старший і молодший син провели тут своє дитинство. І я хочу, щоб це тривало. Тому що якщо ми побудуємо цього 12-поверхового монстра <...> це не буде сімейний парк, це буде просто прибудова до 12-поверхової будівлі».
Що буде з парком?
На місці літнього кінотеатру, де планують побудувати університет, вже почалися демонтажні роботи. Простір огородили біло-червоною стрічкою, територією ходять робочі в помаранчевих касках і жилетах, на території встановили біотуалет.
Так зараз виглядає це місце.
22 березня «Метінвест.Медіа» опублікували відповіді на найбільш популярні питання маріупольців, тим самим спробувавши розвіяти побоювання містян.
Так, «Метінвест» обіцяє, що паркова флора не постраждає, на місці будівництва вирубають всього шість дерев, а побудують «в п'ять разів більше там, де вирішить громада».
Водночас депутат Маріупольської міської ради, екоактивісти Максим Бородін пише, що для будівництва доведеться зрубати 140-річну тополю.
Маріупольці також пропонують перенести будівництво в парк Петровського або взагалі використовувати вже побудовану будівлю Гіпромезу або Промінвестбанку. «Метінвест» відповів, що розглядав різні варіанти, в тому числі й Гіпромез, але прийшли до висновку, що краще побудувати з нуля.
Крім університету планується будівництво гуртожитку для студентів на території стадіону «Азовець» та оновлення спортивного комплексу.
Ось як «Азовець» виглядає зараз. На ньому проходять матчі футбольних команд другої ліги.
Не менш активно ситуацію навколо будівництва обговорюють і в мережі. Всього за два дні петиція з вимогою скасувати забудову парку набрала 250 необхідних підписів. Зараз люди продовжують підписувати петицію.
Організатори акції також збирають підписи проти забудови парку, які потім відправлять до міської ради Маріуполя.
Читайте також: "Метінвест" побудує свій вуз в найстарішому парку Маріуполя. Розбираємо "за" і "проти"