У маріупольській Ялті переселенка з Луганська виготовляє екокорм для тварин
Переселенка з Луганська налагодила в маріупольській Ялті виробництво екокорма для тварин.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Проєкт USAID.
Олена Бахтар переїхала до селища Ялта Маріупольського району (Донецька область) з Луганська у 2014 році. У Луганську лишився її бізнес – Олена мала крамницю, де продавала сушені фрукти.
На новому місці у селищі все починала заново. До продажу фруктів жінка не повернулася, натомість вирішили з чоловіком продавати м’ясо. З 2016 року - це основне джерело доходу для родини. За цей час жінка отримала два гранти від Міжнародної організації з міграції - обладнання для подрібнення м’яса та морозильну камеру.
“Після продажу м’яса залишалися кості, маленькі шматочки м’яса, які ми продавали недорого. За таким продуктом для домашніх тварин стали звертатися покупці. Я подумала, що це може бути окремим видом заробітку, тож почала експериментувати, розробила кілька рецептів корму ”, - розповідає Олена.
Торік Олена почала виготовляти корм для тварин на продаж. Її клієнти – власники собак та котів.
“У цьому кормі немає домішок, лише натуральне м’ясо, яке ми з чоловіком купуємо у місцевих фермерів. Це може бути різане шматочками м’ясо або фарш чи навіть тушкованка. Я фасую корм у пакетики на один раз, щоб зручно було дістати з холодильника і дати тварині. Люди сьогодні дуже цінують свій час, щоб не витрачати його на приготування корму вдома, мої клієнти купують готовий”, - каже підприємниця.
Олена продає корм онлайн – до неї звертаються покупці з різних міст.
У грудні 2020 року Олена взяла участь у програмі менторської підтримки малого бізнесу за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID).
Менторка Олена Набокова радила, як вийти на нові ринки збуту, масштабувати свій бізнес, спілкуватися з клієнтами у соціальних мережах, обрати логотип для торгової марки, розділити свій товар на преміум на економсегменти.
“Менторка порадила мені створювати сторінки у соціальних мережах, це допоможе залучити нових клієнтів. Також я думаю над упаковкою, аби зробити її максимально зручною для клієнта. Готуюся реєструвати власну торгову марку, щоб потім під своїм брендом продавати корм у спеціалізованих магазинах для тварин, супермаркетах. Зараз аналізую свій бізнес-рік, працюю над стратегією розвитку”, - ділиться планами Олена Бахтар.
Також підприємниця планує виготовляти нові види смаколиків для тварин – сушене м'ясо зі спеціями. Для цього їй потрібне обладнання – інфрачервона шафа. Жінка планує подати грантову заявку на цю шафу та вакууматор для пакування кормів.
Підприємниця провела моніторинг серед власників ма
Читайте також: Переселенці можуть отримати безкоштовну правову допомогу: куди звертатися