У Маріуполі визначили напрямки боротьби з COVID-19
У Маріуполі визначили ключові напрямки боротьби з COVID-19.
Про це повідомляє Східний варіант із посиланням на Маріупольську міськраду.
В ході 58 сесії міської ради заступник міського голови Ксенія Сухова розповіла про ключові напрямки роботи медичних працівників та муніципалітету в разі другої хвилі коронавируса. Для цього місто працює в наступних напрямках: збільшення тестувань на добу, налагодження роботи провізорного відділення, забезпечення киснем медустанов і засобами індивідуального захисту, а також ефективна робота амбулаторного моніторингу.
Ксенія Сухова зазначила, що Маріуполь почав підготовку з протидії коронавірусу ще в лютому. Муніципалітет і лікарі виробили чіткий алгоритм роботи. Це дозволило місту успішно впоратися з першою хвилею.
«У Маріуполі визначені чіткі напрямки боротьби з Covid-19. Ми ретельно працювали з колом контактних осіб. З обласними лабораторними центрами. Налагодили взаємодію первинної і вторинної ланки медицини. Чи не допустили заповнення ліжок в госпітальних базах. Прийняли рішення про преміювання медичних працівників з міського бюджету», - підкреслила заступник міського голови.
Читайте також: У Маріуполі представили проєкт "Місто героїв": фото
Вона додала, що в місті визначено напрями для вирішення головного завдання - надати професійну медичну допомогу і як можна швидше вилікувати пацієнта.
Перший напрямок - збільшення кількість тестувань на добу. Для цього консолідують зусилля обласної лабораторії і приватних центрів. Зараз відпрацьовується до 500 тестів на добу, працюють дві ІФА-лабораторії. Крім того, вже в місто доставлена лабораторія, яка куплена за рахунок коштів міського бюджету.
«Протягом двох днів її налагодять і скоро вона може приступити до роботи. Її продуктивність дозволить проводити до 600 проб. Формуємо бригади для роботи на лабораторії», - сказала Ксенія Сухова.
Друге - налагодження роботи провізорного відділення таким чином, щоб протягом двох днів поставити діагноз і визначитися з подальшими діями.
Третє - провести додаткові кисневі точки в госпітальні бази і відділення. Меценати проведуть ще 220 кисневих точок. Це дозволить ефективніше користуватися ліжковим фондом.
Четверте завдання - убезпечити лікарів. Повною мірою забезпечити засобами індивідуального захисту. Закупити необхідне обладнання. Наприклад, пульсоксиметри. Вони дозволять полегшити працю медперсоналу. І п'ята - запустити в роботу амбулаторний моніторинг, який буде стежити за станом здоров'я пацієнтів, які проходять лікування вдома. Для цього сформовано 40 бригад.
Також Ксенія Сухова закликала не спекулювати на цій темі в політичному контексті і об'єднатися всім в боротьбі з пандемією: «Для досягнення цілей в боротьбі з пандемією потрібна злагоджена робота. Давайте підтримаємо наших лікарів. Їм зараз непросто».